Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

door
Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op het cruciale WK-duel van donderdagavond tegen Kroatië. In aanloop naar die clash werd de selectie opgeschrikt voor een frappant verhaal van het Franse L'Equipe. Maar dat werd al snel ontkend vanuit de selectie en woensdagmiddag zette ook bondscoach Roberto Martinez nogmaals de puntjes op de i.


Daags na de verloren partij tegen Marokko, kwam de toonaangevende sportkrant naar buiten met het gerucht dat er een incident zou zijn geweest in de kleedkamer. Volgens L'Equipe kreeg Jan Vertonghen het aan de stok met onder meer Eden Hazard en Kevin De Bruyne, waarbij Romelu Lukaku zelfs moest ingrijpen om de situatie onder controle te krijgen. Vanuit het Duivelse kamp werd die berichtgeving al snel staalhard ontkend, maar het kwaad was toen al geschied. Zo werd de berichtgeving meteen overgenomen door zowat alle media in België en zelfs door heel wat buitenlandse kranten en sites.

Op zijn persbabbel van woensdagmiddag haalde Martinez dan ook snoeihard uit over de manier waarop dit gerucht de ronde deed. "Het is erg hoe bepaalde Belgische media op 'fake news' zijn gesprongen, zoals dat artikel uit Frankrijk", klonk het bij de bondscoach. "Men zoekt meer naar negatieve berichten in plaats van de ploeg, de beste in de Belgische geschiedenis, te steunen. Maar wij moeten ook niet te veel meegaan met de geluiden van buitenaf en beseffen dat we alleen hier zijn om ons doel te behalen."

OWN-GOAL BELGIË
Martinez kreeg niet veel later ook de vraag of het verhaal van L'Equipe bewust naar buiten is gebracht om de strubbelingen bij de Rode Duivels verder aan te poken. "Ik weet niet precies waar het vandaan kwam. Maar die persoon probeerde zijn eigen WK te winnen en heeft een owngoal gescoord voor België, hij is een genie", klonk het met een cynische ondertoon. "Ik zou als Belgisch journalist ook liever mijn land steunen, dan het af te breken."

LEES OOK: Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Denkt u dat het verhaal van L'Equipe volledig uit lucht is gegrepen ...

Meest recent

Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

27
27
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

95
95
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

27
27
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

89
89
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

92
92
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

69
69
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

84
84
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

72
72
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

142
142
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

106
106
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

552
552
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

444
444
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

161
161
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

155
155
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

204
204
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

259
259
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

170
170
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

138
138
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

211
211
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

60
60
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

88
88
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

346
346
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

299
299
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

296
296

Meer sportnieuws