Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

125 stemmen
Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op het cruciale WK-duel van donderdagavond tegen Kroatië. In aanloop naar die clash werd de selectie opgeschrikt voor een frappant verhaal van het Franse L'Equipe. Maar dat werd al snel ontkend vanuit de selectie en woensdagmiddag zette ook bondscoach Roberto Martinez nogmaals de puntjes op de i.


Daags na de verloren partij tegen Marokko, kwam de toonaangevende sportkrant naar buiten met het gerucht dat er een incident zou zijn geweest in de kleedkamer. Volgens L'Equipe kreeg Jan Vertonghen het aan de stok met onder meer Eden Hazard en Kevin De Bruyne, waarbij Romelu Lukaku zelfs moest ingrijpen om de situatie onder controle te krijgen. Vanuit het Duivelse kamp werd die berichtgeving al snel staalhard ontkend, maar het kwaad was toen al geschied. Zo werd de berichtgeving meteen overgenomen door zowat alle media in België en zelfs door heel wat buitenlandse kranten en sites.

Op zijn persbabbel van woensdagmiddag haalde Martinez dan ook snoeihard uit over de manier waarop dit gerucht de ronde deed. "Het is erg hoe bepaalde Belgische media op 'fake news' zijn gesprongen, zoals dat artikel uit Frankrijk", klonk het bij de bondscoach. "Men zoekt meer naar negatieve berichten in plaats van de ploeg, de beste in de Belgische geschiedenis, te steunen. Maar wij moeten ook niet te veel meegaan met de geluiden van buitenaf en beseffen dat we alleen hier zijn om ons doel te behalen."

OWN-GOAL BELGIË
Martinez kreeg niet veel later ook de vraag of het verhaal van L'Equipe bewust naar buiten is gebracht om de strubbelingen bij de Rode Duivels verder aan te poken. "Ik weet niet precies waar het vandaan kwam. Maar die persoon probeerde zijn eigen WK te winnen en heeft een owngoal gescoord voor België, hij is een genie", klonk het met een cynische ondertoon. "Ik zou als Belgisch journalist ook liever mijn land steunen, dan het af te breken."

LEES OOK: Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

Denkt u dat het verhaal van L'Equipe volledig uit lucht is gegrepen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

70
70
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

96
96
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

40
40
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

276
276
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

300
300
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

200
200
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

167
167
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

37
37
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

119
119
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

311
311
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

508
508
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

418
418
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

384
384
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

177
177
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

107
107
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

111
111
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

594
594
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

132
132
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

126
126
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

92
92
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

90
90
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

264
264
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

259
259
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

779
779

Meer sportnieuws