Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

door
Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op het cruciale WK-duel van donderdagavond tegen Kroatië. In aanloop naar die clash werd de selectie opgeschrikt voor een frappant verhaal van het Franse L'Equipe. Maar dat werd al snel ontkend vanuit de selectie en woensdagmiddag zette ook bondscoach Roberto Martinez nogmaals de puntjes op de i.


Daags na de verloren partij tegen Marokko, kwam de toonaangevende sportkrant naar buiten met het gerucht dat er een incident zou zijn geweest in de kleedkamer. Volgens L'Equipe kreeg Jan Vertonghen het aan de stok met onder meer Eden Hazard en Kevin De Bruyne, waarbij Romelu Lukaku zelfs moest ingrijpen om de situatie onder controle te krijgen. Vanuit het Duivelse kamp werd die berichtgeving al snel staalhard ontkend, maar het kwaad was toen al geschied. Zo werd de berichtgeving meteen overgenomen door zowat alle media in België en zelfs door heel wat buitenlandse kranten en sites.

Op zijn persbabbel van woensdagmiddag haalde Martinez dan ook snoeihard uit over de manier waarop dit gerucht de ronde deed. "Het is erg hoe bepaalde Belgische media op 'fake news' zijn gesprongen, zoals dat artikel uit Frankrijk", klonk het bij de bondscoach. "Men zoekt meer naar negatieve berichten in plaats van de ploeg, de beste in de Belgische geschiedenis, te steunen. Maar wij moeten ook niet te veel meegaan met de geluiden van buitenaf en beseffen dat we alleen hier zijn om ons doel te behalen."

OWN-GOAL BELGIË
Martinez kreeg niet veel later ook de vraag of het verhaal van L'Equipe bewust naar buiten is gebracht om de strubbelingen bij de Rode Duivels verder aan te poken. "Ik weet niet precies waar het vandaan kwam. Maar die persoon probeerde zijn eigen WK te winnen en heeft een owngoal gescoord voor België, hij is een genie", klonk het met een cynische ondertoon. "Ik zou als Belgisch journalist ook liever mijn land steunen, dan het af te breken."

LEES OOK: Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Denkt u dat het verhaal van L'Equipe volledig uit lucht is gegrepen ...

Meest recent

Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

31
31
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

214
214
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

80
80
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

408
408
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

76
76
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

326
326
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

246
246
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

334
334
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

605
605
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

521
521
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

274
274
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

111
111
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

199
199
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

878
878
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

694
694
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

732
732
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

774
774
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

183
183
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

385
385
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

856
856
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

1424
1424
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

165
165
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

140
140
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

339
339
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

93
93

Meer sportnieuws