Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

door
Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op het cruciale WK-duel van donderdagavond tegen Kroatië. In aanloop naar die clash werd de selectie opgeschrikt voor een frappant verhaal van het Franse L'Equipe. Maar dat werd al snel ontkend vanuit de selectie en woensdagmiddag zette ook bondscoach Roberto Martinez nogmaals de puntjes op de i.


Daags na de verloren partij tegen Marokko, kwam de toonaangevende sportkrant naar buiten met het gerucht dat er een incident zou zijn geweest in de kleedkamer. Volgens L'Equipe kreeg Jan Vertonghen het aan de stok met onder meer Eden Hazard en Kevin De Bruyne, waarbij Romelu Lukaku zelfs moest ingrijpen om de situatie onder controle te krijgen. Vanuit het Duivelse kamp werd die berichtgeving al snel staalhard ontkend, maar het kwaad was toen al geschied. Zo werd de berichtgeving meteen overgenomen door zowat alle media in België en zelfs door heel wat buitenlandse kranten en sites.

Op zijn persbabbel van woensdagmiddag haalde Martinez dan ook snoeihard uit over de manier waarop dit gerucht de ronde deed. "Het is erg hoe bepaalde Belgische media op 'fake news' zijn gesprongen, zoals dat artikel uit Frankrijk", klonk het bij de bondscoach. "Men zoekt meer naar negatieve berichten in plaats van de ploeg, de beste in de Belgische geschiedenis, te steunen. Maar wij moeten ook niet te veel meegaan met de geluiden van buitenaf en beseffen dat we alleen hier zijn om ons doel te behalen."

OWN-GOAL BELGIË
Martinez kreeg niet veel later ook de vraag of het verhaal van L'Equipe bewust naar buiten is gebracht om de strubbelingen bij de Rode Duivels verder aan te poken. "Ik weet niet precies waar het vandaan kwam. Maar die persoon probeerde zijn eigen WK te winnen en heeft een owngoal gescoord voor België, hij is een genie", klonk het met een cynische ondertoon. "Ik zou als Belgisch journalist ook liever mijn land steunen, dan het af te breken."

LEES OOK: ‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Denkt u dat het verhaal van L'Equipe volledig uit lucht is gegrepen ...

Meest recent

Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

11
11
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

81
81
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

59
59
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

309
309
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

56
56
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

65
65
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

32
32
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

106
106
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

41
41
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

75
75
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

59
59
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

70
70
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

42
42
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

88
88
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

230
230
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

41
41
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

283
283
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

153
153
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

184
184
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

104
104
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

145
145
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

87
87
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

137
137
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

243
243
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

84
84

Meer sportnieuws