Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

door
Martinez haalt snoeihard uit na L'Equipe-verhaal

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op het cruciale WK-duel van donderdagavond tegen Kroatië. In aanloop naar die clash werd de selectie opgeschrikt voor een frappant verhaal van het Franse L'Equipe. Maar dat werd al snel ontkend vanuit de selectie en woensdagmiddag zette ook bondscoach Roberto Martinez nogmaals de puntjes op de i.


Daags na de verloren partij tegen Marokko, kwam de toonaangevende sportkrant naar buiten met het gerucht dat er een incident zou zijn geweest in de kleedkamer. Volgens L'Equipe kreeg Jan Vertonghen het aan de stok met onder meer Eden Hazard en Kevin De Bruyne, waarbij Romelu Lukaku zelfs moest ingrijpen om de situatie onder controle te krijgen. Vanuit het Duivelse kamp werd die berichtgeving al snel staalhard ontkend, maar het kwaad was toen al geschied. Zo werd de berichtgeving meteen overgenomen door zowat alle media in België en zelfs door heel wat buitenlandse kranten en sites.

Op zijn persbabbel van woensdagmiddag haalde Martinez dan ook snoeihard uit over de manier waarop dit gerucht de ronde deed. "Het is erg hoe bepaalde Belgische media op 'fake news' zijn gesprongen, zoals dat artikel uit Frankrijk", klonk het bij de bondscoach. "Men zoekt meer naar negatieve berichten in plaats van de ploeg, de beste in de Belgische geschiedenis, te steunen. Maar wij moeten ook niet te veel meegaan met de geluiden van buitenaf en beseffen dat we alleen hier zijn om ons doel te behalen."

OWN-GOAL BELGIË
Martinez kreeg niet veel later ook de vraag of het verhaal van L'Equipe bewust naar buiten is gebracht om de strubbelingen bij de Rode Duivels verder aan te poken. "Ik weet niet precies waar het vandaan kwam. Maar die persoon probeerde zijn eigen WK te winnen en heeft een owngoal gescoord voor België, hij is een genie", klonk het met een cynische ondertoon. "Ik zou als Belgisch journalist ook liever mijn land steunen, dan het af te breken."

LEES OOK: Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Denkt u dat het verhaal van L'Equipe volledig uit lucht is gegrepen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

10
10
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

54
54
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

17
17
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

62
62
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

117
117
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

118
118
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

96
96
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

146
146
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

266
266
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

431
431
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

722
722
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

23
23
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

103
103
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

96
96
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

120
120
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

492
492
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

298
298
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

143
143
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

453
453
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

657
657
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

151
151

Meer sportnieuws