TU: 'Serie A-top klopt aan bij Club, transferstunt Doku'

door
TU: 'Serie A-top klopt aan bij Club, transferstunt Doku'

De WK-eindronde in Qatar is begonnen, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt financieel een goede zaak te gaan overhouden aan het wereldkampioenschap in Qatar. Andreas Skov Olsen speelde zich bijvoorbeeld al in de kijker van Tottenham, volgens transferwatcher Ekrem Konur zou ook Juventus hem volgen. Tajon Buchanan zou dan weer in beeld zijn bij SSC Napoli, zo melden Italiaanse bronnen. Bij The Daily Express sluit men bovendien niet uit dat ook enkele Engelse ploegen zich weldra melden voor de Canadese international.



OH Leuven is niet van plan om zich tijdens de komende transferperiode zwaar te versterken. Maar coach Marc Brys laat aan Het Nieuwsblad weten dat hij het vertrek van bepaalde spelers niet uitsluit. "Er is wel wat interesse voor onze spelers, zonder dat het echt concreet is. Bij OHL is er nooit de ambitie om spelers te verkopen, maar elke speler heeft zijn waarde en als die duidelijk overschreden wordt, moet je hem laten gaan", aldus de OHL-coach.

BUITENLAND
Juventus op zoek naar extra aanvallende impulsen en zou daarom ook een jonge Rode Duivel in het vizier hebben. Volgens La Gazetta Dello Sport volgt de Oude Dame tijdens het WK in Qatar een vijftal spelers, Jérémy Doku. De nog altijd maar 20-jarige Belg is dan ook een toptalent, die momenteel voor het Franse Stade Rennes uitkomt. Alleen kende hij te veel blessureleed de afgelopen seizoenen. Het jeugdproduct van Anderlecht zal dus eerst moeten bewijzen dat hij helemaal fit is alvorens hij in aanmerking komt voor een toptransfer. Ook Amadou Onana zou overigens in beeld zijn bij Juventus.



Corriere dello Sport laat weten dat er vanuit de Premier League aan de mouw van Koni De Winter wordt getrokken. West Ham United en Southampton volgen de speler, die al 12 miljoen euro waard zou zijn. Toch lijkt een transfer niet meteen voor de hand te liggen, want de negentienjarige verdediger zou een doorbraak bij moederclub Juventus nog altijd als prioriteit hebben. Momenteel wordt de Belgische belofte-international door Juve verhuurd aan Empoli.



Cristiano Ronaldo lijkt goed op weg naar het Saudische Al-Nassr. Volgens Marca zou er een contract van tweeënhalf seizoen klaarliggen. Hij kan daarmee jaarlijks 200 miljoen euro opstrijken, weliswaar met alle bonussen en commerciële vergoedingen inbegrepen. De Spaanse krant beweert dan ook dat het slechts een kwestie van tijd is alvorens de Portugees zijn kribbel zet. Vanuit de Europese top is de interesse immers zo goed als onbestaande en de andere voorstellen komen financieel gezien niet eens in de buurt.



Fichajes weet dat Paris Saint-Germain dingt naar de diensten van Marcus Rashford. De Parijzenaars wilden hem deze zomer al binnenhalen, maar Manchester United hield de boot toen af. PSG zou op zoek zijn naar een nieuwe aanvaller om te kunnen roteren met de andere sterren Mbappé, Messi en Neymar. Ook FC Barcelona zou wel iets zien in Rashford. Het feit dat zijn contract eind dit seizoen afloopt, maakt hem een nóg interessanter target.



Mohammed Kudus is bezig aan een sterk WK met Ghana. Hij zou zich zelfs in de kijker hebben gespeeld bij het grote Real Madrid. Volgens de Nederlandse journalist Mike Verweij (De Telegraaf) toont echter ook Liverpool interesse voor de speler, die komende winter graag een stap hogerop zou zetten. Kudus heeft wel nog een contract tot midden 2025 bij Ajax. Er zal dus een flinke som voor hem op tafel gelegd moeten worden.

LEES OOK: Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

Doku gaat het schoppen tot de Europese top ...

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

14
14
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

38
38
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

44
44
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

38
38
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

220
220
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

155
155
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

225
225
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

63
63
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

221
221
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

526
526
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

42
42
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

362
362
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

460
460
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

394
394
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

65
65
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

58
58
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

544
544
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

136
136
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

170
170
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

16
16

Meer sportnieuws