TU: 'Serie A-top klopt aan bij Club, transferstunt Doku'

327
TU: 'Serie A-top klopt aan bij Club, transferstunt Doku'

De WK-eindronde in Qatar is begonnen, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt financieel een goede zaak te gaan overhouden aan het wereldkampioenschap in Qatar. Andreas Skov Olsen speelde zich bijvoorbeeld al in de kijker van Tottenham, volgens transferwatcher Ekrem Konur zou ook Juventus hem volgen. Tajon Buchanan zou dan weer in beeld zijn bij SSC Napoli, zo melden Italiaanse bronnen. Bij The Daily Express sluit men bovendien niet uit dat ook enkele Engelse ploegen zich weldra melden voor de Canadese international.



OH Leuven is niet van plan om zich tijdens de komende transferperiode zwaar te versterken. Maar coach Marc Brys laat aan Het Nieuwsblad weten dat hij het vertrek van bepaalde spelers niet uitsluit. "Er is wel wat interesse voor onze spelers, zonder dat het echt concreet is. Bij OHL is er nooit de ambitie om spelers te verkopen, maar elke speler heeft zijn waarde en als die duidelijk overschreden wordt, moet je hem laten gaan", aldus de OHL-coach.

BUITENLAND
Juventus op zoek naar extra aanvallende impulsen en zou daarom ook een jonge Rode Duivel in het vizier hebben. Volgens La Gazetta Dello Sport volgt de Oude Dame tijdens het WK in Qatar een vijftal spelers, Jérémy Doku. De nog altijd maar 20-jarige Belg is dan ook een toptalent, die momenteel voor het Franse Stade Rennes uitkomt. Alleen kende hij te veel blessureleed de afgelopen seizoenen. Het jeugdproduct van Anderlecht zal dus eerst moeten bewijzen dat hij helemaal fit is alvorens hij in aanmerking komt voor een toptransfer. Ook Amadou Onana zou overigens in beeld zijn bij Juventus.



Corriere dello Sport laat weten dat er vanuit de Premier League aan de mouw van Koni De Winter wordt getrokken. West Ham United en Southampton volgen de speler, die al 12 miljoen euro waard zou zijn. Toch lijkt een transfer niet meteen voor de hand te liggen, want de negentienjarige verdediger zou een doorbraak bij moederclub Juventus nog altijd als prioriteit hebben. Momenteel wordt de Belgische belofte-international door Juve verhuurd aan Empoli.



Cristiano Ronaldo lijkt goed op weg naar het Saudische Al-Nassr. Volgens Marca zou er een contract van tweeënhalf seizoen klaarliggen. Hij kan daarmee jaarlijks 200 miljoen euro opstrijken, weliswaar met alle bonussen en commerciële vergoedingen inbegrepen. De Spaanse krant beweert dan ook dat het slechts een kwestie van tijd is alvorens de Portugees zijn kribbel zet. Vanuit de Europese top is de interesse immers zo goed als onbestaande en de andere voorstellen komen financieel gezien niet eens in de buurt.



Fichajes weet dat Paris Saint-Germain dingt naar de diensten van Marcus Rashford. De Parijzenaars wilden hem deze zomer al binnenhalen, maar Manchester United hield de boot toen af. PSG zou op zoek zijn naar een nieuwe aanvaller om te kunnen roteren met de andere sterren Mbappé, Messi en Neymar. Ook FC Barcelona zou wel iets zien in Rashford. Het feit dat zijn contract eind dit seizoen afloopt, maakt hem een nóg interessanter target.



Mohammed Kudus is bezig aan een sterk WK met Ghana. Hij zou zich zelfs in de kijker hebben gespeeld bij het grote Real Madrid. Volgens de Nederlandse journalist Mike Verweij (De Telegraaf) toont echter ook Liverpool interesse voor de speler, die komende winter graag een stap hogerop zou zetten. Kudus heeft wel nog een contract tot midden 2025 bij Ajax. Er zal dus een flinke som voor hem op tafel gelegd moeten worden.

LEES OOK: 'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

Doku gaat het schoppen tot de Europese top ...

Meest recent

Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

0
0
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

32
32
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

23
23
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

51
51
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

40
40
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

75
75
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

194
194
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

125
125
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

81
81
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

18
18
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

386
386
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

202
202
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

203
203
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

188
188
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

532
532
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

85
85
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

591
591
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

64
64
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

74
74
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

439
439
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

87
87
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

306
306
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

367
367

Meer sportnieuws