Duivel de grond ingeboord: "Nooit meer selecteren!"

door
Duivel de grond ingeboord:

De Rode Duivels staan donderdagnamiddag voor één van hun belangrijkste wedstrijden in jaren. Indien ze de tweede ronde van het WK willen bereiken, moet immers een goed resultaat neergezet worden tegen Kroatië. Maar dan zullen een pak spelers hun niveau gevoelig moeten opkrikken.


In de eerste twee duels bleven heel wat Duivels immers ver onder de verwachtingen. Kevin De Bruyne bijvoorbeeld, was slechts een schim van de speler die hij bij Manchester City is. Michy Batshuayi toonde zich dan weer nutteloos als hij niet weet te scoren. Ook de flankspelers blijven bijzonder wisselvallig acteren. En op het middenveld kan Axel Witsel allerminst overtuigen.

De sterkhouder van Atlético Madrid krijgt amper nog diepgang in zijn spel, bovendien is hij vaak een vertragende factor. De Nederlandse journalist Valentijn Driessen toonde zich dan ook scherp voor Witsel. "Mijn God, wat was het slecht tegen Marokko. Geen enkele speler is me in positieve zin opgevallen. De meest negatieve was Axel Witsel", stelt Driessen bij de WK-podcast van Het Nieuwsblad. "Neen, deze Axel Witsel is einde verhaal, die moet je nooit meer selecteren zoals je veel Belgen nooit meer moet selecteren."

NIEUW ELFTAL
De 'chef voetbal' van De Telegraaf geeft de Duivels dan ook slechts 1 procent kans op het behalen van de volgende ronde. Volgens zit het verhaal van de zogenaamde 'Gouden Generatie' er definitief op en is het tijd voor een nieuwe wind. "Deze Gouden generatie heeft het geweldig gedaan, al hebben ze geen prijs gewonnen -in die zin lijken ze op Nederland-, maar je moet nu een nieuw elftal bouwen en die coach een schop onder zijn kont geven."

LEES OOK: 'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Witsel moet uit de basiself voor de match tegen Kroatië ...

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

11
11
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

49
49
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

278
278
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

37
37
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

521
521
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

62
62
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

135
135
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

819
819
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

85
85
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

572
572
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

395
395
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1238
1238
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

208
208
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

505
505
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

337
337
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

887
887
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

654
654
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

630
630
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws