Duivel de grond ingeboord: "Nooit meer selecteren!"

1190 stemmen
Duivel de grond ingeboord:

De Rode Duivels staan donderdagnamiddag voor één van hun belangrijkste wedstrijden in jaren. Indien ze de tweede ronde van het WK willen bereiken, moet immers een goed resultaat neergezet worden tegen Kroatië. Maar dan zullen een pak spelers hun niveau gevoelig moeten opkrikken.


In de eerste twee duels bleven heel wat Duivels immers ver onder de verwachtingen. Kevin De Bruyne bijvoorbeeld, was slechts een schim van de speler die hij bij Manchester City is. Michy Batshuayi toonde zich dan weer nutteloos als hij niet weet te scoren. Ook de flankspelers blijven bijzonder wisselvallig acteren. En op het middenveld kan Axel Witsel allerminst overtuigen.

De sterkhouder van Atlético Madrid krijgt amper nog diepgang in zijn spel, bovendien is hij vaak een vertragende factor. De Nederlandse journalist Valentijn Driessen toonde zich dan ook scherp voor Witsel. "Mijn God, wat was het slecht tegen Marokko. Geen enkele speler is me in positieve zin opgevallen. De meest negatieve was Axel Witsel", stelt Driessen bij de WK-podcast van Het Nieuwsblad. "Neen, deze Axel Witsel is einde verhaal, die moet je nooit meer selecteren zoals je veel Belgen nooit meer moet selecteren."

NIEUW ELFTAL
De 'chef voetbal' van De Telegraaf geeft de Duivels dan ook slechts 1 procent kans op het behalen van de volgende ronde. Volgens zit het verhaal van de zogenaamde 'Gouden Generatie' er definitief op en is het tijd voor een nieuwe wind. "Deze Gouden generatie heeft het geweldig gedaan, al hebben ze geen prijs gewonnen -in die zin lijken ze op Nederland-, maar je moet nu een nieuw elftal bouwen en die coach een schop onder zijn kont geven."

LEES OOK: Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Witsel moet uit de basiself voor de match tegen Kroatië ...

Meest recent

"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

27
27
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

124
124
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

282
282
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

87
87
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

199
199
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

337
337
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

301
301
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

150
150
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

87
87
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

343
343
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

226
226
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

244
244
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

426
426
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

176
176
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

133
133
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

445
445
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

147
147
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

165
165
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

554
554
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

872
872
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

94
94
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

229
229
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

282
282
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

60
60
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

662
662

Meer sportnieuws