Duivel de grond ingeboord: "Nooit meer selecteren!"

door
Duivel de grond ingeboord:

De Rode Duivels staan donderdagnamiddag voor één van hun belangrijkste wedstrijden in jaren. Indien ze de tweede ronde van het WK willen bereiken, moet immers een goed resultaat neergezet worden tegen Kroatië. Maar dan zullen een pak spelers hun niveau gevoelig moeten opkrikken.


In de eerste twee duels bleven heel wat Duivels immers ver onder de verwachtingen. Kevin De Bruyne bijvoorbeeld, was slechts een schim van de speler die hij bij Manchester City is. Michy Batshuayi toonde zich dan weer nutteloos als hij niet weet te scoren. Ook de flankspelers blijven bijzonder wisselvallig acteren. En op het middenveld kan Axel Witsel allerminst overtuigen.

De sterkhouder van Atlético Madrid krijgt amper nog diepgang in zijn spel, bovendien is hij vaak een vertragende factor. De Nederlandse journalist Valentijn Driessen toonde zich dan ook scherp voor Witsel. "Mijn God, wat was het slecht tegen Marokko. Geen enkele speler is me in positieve zin opgevallen. De meest negatieve was Axel Witsel", stelt Driessen bij de WK-podcast van Het Nieuwsblad. "Neen, deze Axel Witsel is einde verhaal, die moet je nooit meer selecteren zoals je veel Belgen nooit meer moet selecteren."

NIEUW ELFTAL
De 'chef voetbal' van De Telegraaf geeft de Duivels dan ook slechts 1 procent kans op het behalen van de volgende ronde. Volgens zit het verhaal van de zogenaamde 'Gouden Generatie' er definitief op en is het tijd voor een nieuwe wind. "Deze Gouden generatie heeft het geweldig gedaan, al hebben ze geen prijs gewonnen -in die zin lijken ze op Nederland-, maar je moet nu een nieuw elftal bouwen en die coach een schop onder zijn kont geven."

LEES OOK: De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

Witsel moet uit de basiself voor de match tegen Kroatië ...

Meest recent

Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. De troepen van Thorsten Fink tankten zo ...

5
5
'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. Niet alleen voor de ...

90
90
'Hasi in dubio: revelatie Anderlecht out tegen Club?'

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege tegen KV Mechelen. Net op tijd voor Besnik Hasi, ...

125
125
Bijltjesdag bij Antwerp: laatste uur Wils geslagen?

"Het draait vierkant, maar we nemen geen emotionele beslissingen. Geef ons een paar dagen tijd om ...

34
34
De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

41
41
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

151
151
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

140
140
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

275
275
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

72
72
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

515
515
'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

202
202
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

62
62
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

537
537
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

212
212
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

498
498
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

415
415
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot evalueert speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

296
296
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

118
118
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

862
862
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

192
192
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

137
137
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

135
135
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

67
67
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

706
706
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

202
202

Meer sportnieuws