Oranje afgemaakt in eigen land: "Parodie op Nederlands voetbal"

door
Oranje afgemaakt in eigen land:

Zoals verwacht heeft Nederland zich geplaatst voor de 1/8ste finales op het wereldkampioenschap in Qatar. Met een 0-2-overwinning tegen het gastland, kroonde Oranje zich zelfs tot groepswinnaar. Toch wordt er in eigen land bijzonder scherp gereageerd op de geleverde prestaties.


In de eerste groepsmatch had Oranje het lange tijd lastig met een stug Senegal, om uiteindelijk met twee late goals alsnog te winnen. Vervolgens werd 1-1-gelijkgespeeld na een zwakke wedstrijd tegen Ecuador. En ook tegen het kwalitatief veel mindere Qatar konden de Nederlanders geen overtuigende indruk achterlaten. De uitslagen staan dus in schril contrast met het geleverde spel en bijgevolg wordt bij onze noorderburen kritisch gereageerd.

"Het spel op het WK is een parodie op het Nederlandse voetbal", schrijft Valentijn Driessen, chef voetbal van De Telegraaf. "Oranje voetbalt dit toernooi te vaak met de voorspelbaarheid van de openingstijden van de Zwitserse bank, maar is moeilijk te verslaan", stelt Willem Vissers van De Volkskrant. "Het zielloze geschuif van Oranje met de bal, waar amper een kans uitkwam, deed vrezen voor het vervolg van het toernooi. Wie het Nederlands elftal amechtig zag zoeken tegen een armetierige tegenstander, vroeg zich af: wat is er gebeurd?", klinkt het bij Trouw.

OEVERLOOS RONDSPELEN
In de studio's van Sporza ergerde ook Youri Mulder zich al mateloos op het tandeloze spel van zijn landgenoten. Vooral het feit dat met het vele balbezit amper iets gecreëerd wordt, ligt de analist zwaar op de maag. "Tijdens het laatste halfuur werd de bal oeverloos rondgespeeld. Ik word er zo moe van. Het spel verbeteren voor de komende wedstrijd, dat interesseert hen niet. Als aanvaller word je toch woest in dit elftal?"

Nederland hoort níét bij de vijf grootste WK-favorieten ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

17
17
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

20
20
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

37
37
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

20
20
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

22
22
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

113
113
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

51
51
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

29
29
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

163
163
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

27
27
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

550
550
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

235
235
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

191
191
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

93
93
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

104
104
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

106
106
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

701
701
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

186
186
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

322
322
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

675
675
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

281
281
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

99
99
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws