'WK zet Club Brugge op weg naar Premier League-jackpot'

door
'WK zet Club Brugge op weg naar Premier League-jackpot'

Club Brugge wil er vlak na het wereldkampioenschap meteen staan in het bekerduel tegen STVV en werkt daarom verschillende oefenwedstrijden af tot aan de seizoenshervatting. De eerste daarvan werd alvast met 0-8 gewonnen tegen VV Westkapelle. En dat terwijl coach Carl Hoefkens niet eens kon rekenen op de Brugse WK-gangers.


Onder meer door de goede prestaties van in de Champions League, zag Blauw-Zwart liefst acht spelers naar Qatar vertrekken. En enkele Brugse WK-gangers konden zich ook al in de kijker spelen. Zo zou Andreas Skov Olsen, die woensdag normaal gezien in actie komt met Denemarken tegen Australië, gedurende het wereldkampioenschap intensief gescout worden door Tottenham Hotspur. Er is echter nog een flankspeler van Blauw-Zwart die op steeds meer interesse kan rekenen: Tajon Buchanan.

De 23-jarige Canadees liet een veelbelovende indruk achter tijdens de voorbije duels. Die prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven. Zo meldde het Canadese TSN dat Buchanan op de radar staat van een aantal Europese (top)clubs. Verschillende ploegen uit Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk zouden zijn situatie van dichtbij volgen. Met name SSC Napoli werd al genoemd als mogelijke bestemming.

PREMIER LEAGUE
De kans is echter reëel dat ook Engelse clubs straks komen aankloppen in Brugge. Volgens The Daily Express is Buchanan immers ook een interessant doelwit voor de Premier League-ploegen. "De 23-jarige vormde tegen Kroatië en België een constante dreiging en toonde dat hij kan evolueren in een opwindende aanvaller. Zijn passage in Brugge is mogelijk van korte duur als straks een Premier League-club komt aankloppen in de hoop hem verder te ontwikkelen", klinkt het. Blauw-Zwart ziet de toenemende interesse alvast graag gebeuren, het doet de kansen op een hoge transfersom alleen maar stijgen.

LEES OOK: Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

Buchanan heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

11
11
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

169
169
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

57
57
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

47
47
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

92
92
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

84
84
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

149
149
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

316
316
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

140
140
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

271
271
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

66
66
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

271
271
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

246
246
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

197
197
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

73
73
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

123
123
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

86
86
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

496
496
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

71
71
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

248
248
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

82
82
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

446
446
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

266
266

Meer sportnieuws