Biden gaat helemaal los na WK-zege VS

95 stemmen
Biden gaat helemaal los na WK-zege VS

De eerste affiches in de 1/8ste finales van het wereldkampioenschap in Qatar zijn sinds dinsdagavond bekend. Nederland bijvoorbeeld, kruist tijdens de volgende ronde de degens met de Verenigde Staten. De Amerikanen plaatsten zich uiteindelijk via een nipte overwinning tegen Iran.


In principe zou Team USA er pas helemaal moeten staan tijdens het volgende WK, dat voor een groot deel plaats vindt in de States. Maar de ploeg van bondscoach Gregg Berhalter liet in Qatar ook al een veelbelovende indruk achter. En dinsdag werden de Amerikanen ook beloond voor hun behoorlijk aanvallende speelwijze. Zo werd een plek in de 1/8ste finales behaald door een nipte zege tegen Iran.

Gezien de gespannen relaties tussen beide landen, was dat duel ook behoorlijk politiek geladen. Dat bleek eens te meer uit de reactie van Amerikaans president Joe Biden. Die was op een bedrijfsbezoek, maar zodra hij het resultaat hoorde repte Biden zich naar de microfoon. "USA, USA!", zei een dolgelukkige president. "Dit is een grote wedstrijd, man! Ik sprak de bondscoach en de spelers op voorhand en ik zei dat ze het konden. Ze zeiden: 'Wel...' Ze hebben het gedaan!"

PULISIC OKÉ
Even heersten in het Amerikaanse kamp wel zorgen over wedstrijdwinnaar en sterspeler Christian Pulisic. Die kwam na zijn doelpunt immers in botsing met de Iraanse doelman Alireza Beiranvand en moest de wedstrijd uiteindelijk vroegtijdig staken. Maar vlak na de match kwam de aanvaller van Chelsea FC al met een geruststellende update. "Ik zal er klaar voor zijn op zaterdag, maak je geen zorgen", aldus Pulisic op de sociale media.

LEES OOK: WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

46
46
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

33
33
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

71
71
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

162
162
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

71
71
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

160
160
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

418
418
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

102
102
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

514
514
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

301
301
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

637
637
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

160
160
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

404
404
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

180
180
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

76
76
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

118
118
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

296
296
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

446
446
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

486
486
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

505
505
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

180
180
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws