Biden gaat helemaal los na WK-zege VS

door
Biden gaat helemaal los na WK-zege VS

De eerste affiches in de 1/8ste finales van het wereldkampioenschap in Qatar zijn sinds dinsdagavond bekend. Nederland bijvoorbeeld, kruist tijdens de volgende ronde de degens met de Verenigde Staten. De Amerikanen plaatsten zich uiteindelijk via een nipte overwinning tegen Iran.


In principe zou Team USA er pas helemaal moeten staan tijdens het volgende WK, dat voor een groot deel plaats vindt in de States. Maar de ploeg van bondscoach Gregg Berhalter liet in Qatar ook al een veelbelovende indruk achter. En dinsdag werden de Amerikanen ook beloond voor hun behoorlijk aanvallende speelwijze. Zo werd een plek in de 1/8ste finales behaald door een nipte zege tegen Iran.

Gezien de gespannen relaties tussen beide landen, was dat duel ook behoorlijk politiek geladen. Dat bleek eens te meer uit de reactie van Amerikaans president Joe Biden. Die was op een bedrijfsbezoek, maar zodra hij het resultaat hoorde repte Biden zich naar de microfoon. "USA, USA!", zei een dolgelukkige president. "Dit is een grote wedstrijd, man! Ik sprak de bondscoach en de spelers op voorhand en ik zei dat ze het konden. Ze zeiden: 'Wel...' Ze hebben het gedaan!"

PULISIC OKÉ
Even heersten in het Amerikaanse kamp wel zorgen over wedstrijdwinnaar en sterspeler Christian Pulisic. Die kwam na zijn doelpunt immers in botsing met de Iraanse doelman Alireza Beiranvand en moest de wedstrijd uiteindelijk vroegtijdig staken. Maar vlak na de match kwam de aanvaller van Chelsea FC al met een geruststellende update. "Ik zal er klaar voor zijn op zaterdag, maak je geen zorgen", aldus Pulisic op de sociale media.

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

13
13
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

24
24
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

92
92
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

39
39
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

64
64
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

28
28
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

215
215
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

155
155
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

217
217
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

231
231
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

114
114
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

232
232
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

897
897
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

95
95
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

49
49
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

115
115
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

594
594
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

243
243
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

654
654
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

183
183
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

247
247
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

44
44
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

699
699
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

860
860

Meer sportnieuws