Biden gaat helemaal los na WK-zege VS

door
Biden gaat helemaal los na WK-zege VS

De eerste affiches in de 1/8ste finales van het wereldkampioenschap in Qatar zijn sinds dinsdagavond bekend. Nederland bijvoorbeeld, kruist tijdens de volgende ronde de degens met de Verenigde Staten. De Amerikanen plaatsten zich uiteindelijk via een nipte overwinning tegen Iran.


In principe zou Team USA er pas helemaal moeten staan tijdens het volgende WK, dat voor een groot deel plaats vindt in de States. Maar de ploeg van bondscoach Gregg Berhalter liet in Qatar ook al een veelbelovende indruk achter. En dinsdag werden de Amerikanen ook beloond voor hun behoorlijk aanvallende speelwijze. Zo werd een plek in de 1/8ste finales behaald door een nipte zege tegen Iran.

Gezien de gespannen relaties tussen beide landen, was dat duel ook behoorlijk politiek geladen. Dat bleek eens te meer uit de reactie van Amerikaans president Joe Biden. Die was op een bedrijfsbezoek, maar zodra hij het resultaat hoorde repte Biden zich naar de microfoon. "USA, USA!", zei een dolgelukkige president. "Dit is een grote wedstrijd, man! Ik sprak de bondscoach en de spelers op voorhand en ik zei dat ze het konden. Ze zeiden: 'Wel...' Ze hebben het gedaan!"

PULISIC OKÉ
Even heersten in het Amerikaanse kamp wel zorgen over wedstrijdwinnaar en sterspeler Christian Pulisic. Die kwam na zijn doelpunt immers in botsing met de Iraanse doelman Alireza Beiranvand en moest de wedstrijd uiteindelijk vroegtijdig staken. Maar vlak na de match kwam de aanvaller van Chelsea FC al met een geruststellende update. "Ik zal er klaar voor zijn op zaterdag, maak je geen zorgen", aldus Pulisic op de sociale media.

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

6
6
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

71
71
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

31
31
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

146
146
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

59
59
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

121
121
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

105
105
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

205
205
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

464
464
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

101
101
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

211
211
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

53
53
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

179
179
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

86
86
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

298
298
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

273
273
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

139
139
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

311
311
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

228
228
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

245
245
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

862
862
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

271
271
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

690
690
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

144
144

Meer sportnieuws