Ajacied helpt Ghana aan glorieuze overwinning in spektakelstuk

door
Ajacied helpt Ghana aan glorieuze overwinning in spektakelstuk

We krijgen voorlopig een fantastische WK-dag voorgeschoteld met tal van verrassende plotwendingen. Vandaag leek Ghana na één helft zegezeker tegen Zuid-Korea maar de Aziatische ploeg had nog een ferme comeback in huis om finaal... het onderspit te delven. Held van dienst was een Ajacied met twee doelpunten, Odoi maakte dan weer zijn WK-debuut bij de Black Stars.


In groep H openden Zuid-Korea en Ghana de tweede speeldag met een onderling duel in het Education City Stadion. De Aziaten begonnen met een gelijkspel tegen Uruguay aan het tornooi, de Afrikaanse ploeg ging nipt onderuit tegen Cristiano Ronaldo en co. Ook op speeldag twee begon Club-speler Odoi op de bank bij de Ghanezen.

De Koreanen pakten al een puntje en konden mits een zege een grote stap zetten richting de achtste finales.

Heerlijke assists zetten Ghana in een zetel

Zuid-Korea toonde het meeste initiatief in de openingsfase en drukte Ghana tot dicht voor het eigen doel. Grote kansen konden Son en co daar voorlopig echter niet uit puren, ondanks maar liefst zeven (!) hoekschoppen in de eerste twintig minuten van de wedstrijd. De Ghanezen herstelden nadien wel het evenwicht en deden zelfs meer dan dat, iets voor het halfuur werd een vrije tap vanop links perfect aangesneden en na een scrimmage voor doel zorgde Salisu van dichtbij voor het openingsdoelpunt: 0-1 en de supporters van de Black Stars op de tribune werden nog wat gekker.

Ghana tankte enorm veel vertrouwen en was nadien veruit de betere ploeg. Op tien minuten van de pauze kregen we opnieuw een fantastische voorzet te zien van Jordan Ayew en centraal kopte Ajax-speler Kudus zowaar al de 0-2 in doel, wat een weelde voor Ghana. De Koreanen waren ondertussen helemaal in slaap gevallen en hadden voor de pauze geen reactie meer in huis tegen hun Afrikaanse opponent.

De Ghanezen worden zot op de tribune, halfweg lijken de Black Stars op weg naar hun eerste zege.

Zuid-Korea dankt Cho maar Kudus is de held van dienst

Ook na de pauze opende Ghana sterk met een vroege kans voor Lamptey die vanuit kansrijke positie nog hoog over mikte. Aan de overzijde ranselde Zigi een kopbal van Cho uit zijn doelvlak. Die naam mag u gerust even onthouden, iets voor en iets na het uur zorgden de Zuid-Koreanen voor een tweede comeback van deze WK-dag. Eerst kopte Cho een voorzet van Lee in doel en een paar minuten later stond het al gelijk toen diezelfde Koreaan van dichtbij doelman Zigi fusilleerde: 2-2.

Erop en erover zou je denken maar dat was buiten de veerkrachtige Black Stars gerekend. Halfweg de tweede helft kwam Ghana eindelijk nog eens aan het doel van Kim en dat leverde meteen terug de voorsprong op. Opnieuw stond Kudus aan het kanon en hij werkte de bal in één tijd voorbij de Aziatische doelman: 2-3. We kregen een waar spektakelstuk te zien in het Education City Stadion, doelman Zigi toonde zich nadien een paar keer de held van Ghana met enkele miraculeuze reddingen en finaal trok Ghana de zege knap over de streep. Zo doen de Afrikaanse ploegen het voorlopig prima op dit wereldkampioenschap.

Scoreverloop:


0-1 (24') Salisu, 0-2 (34') Kudus, 1-2 (58') Cho, 2-2 (61') Cho, 2-3 (68') Kudus

JOUW MENING TELT:
Zijn de wedstrijden in de tweede speelronde pakken beter?

Meest recent

'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

15
15
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

360
360
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

319
319
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

291
291
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1091
1091
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de afgelopen jaren geregeld zaakjes met mekaar. Dit keer hopen de ...

290
290
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

400
400
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

354
354
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

170
170
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

121
121
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

113
113
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

176
176
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

69
69
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

522
522
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

156
156
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

370
370
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

59
59
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

86
86
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

552
552
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

112
112
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

130
130
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

757
757
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

241
241
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

365
365
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

311
311

Meer sportnieuws