"België is naast Qatar het slechtste team op het WK"

415 stemmen

Na twee speeldagen in de groepsfase sprokkelden de Rode Duivels drie punten op het WK in Qatar. Na een zege tegen Canada volgde een nederlaag tegen Marokko. Donderdag is het alles of niets in een beslissend duel tegen Kroatië.


De Belgen lieten nog op geen enkel moment het spel zien waarmee ze vier jaar geleden de wereld bekoorden. De motor stokt en dat op het allerslechtste moment. De pers was hard voor de Duivels. In het buitenland zagen ze met Eden Hazard bijvoorbeeld één pion in het bijzonder door de mand vallen. Ook voormalig Frans profvoetballer en sportjournalist Jean-Michel Larqué neemt bij Le Soir geen blad voor de mond.

"Ik leef oprecht mee met de pijn van de vele vrienden die ik heb aan de andere kant van de grens, in België", zegt hij bij de Waalse krant. "Ik dacht, zoals iedereen volgens mij, dat de Duivels hun toernooi in een soort schemerlicht zouden beleven, maar nu is het pikdonker. Zonder een spelbreker te willen zijn, is het na twee wedstrijden duidelijk dat België samen met Qatar de slechtste ploeg van het toernooi is", aldus Larqué.

KROATIË
De Duivels zullen nu hoe dan ook de koppen bij elkaar moeten steken en de rug moeten rechten om nog enige rol van betekenis te spelen op dit WK. Daarvoor zullen ze voorbij Kroatië moeten. De Kroaten pakten tegen Canada een vlotte zege en lijken daardoor over te lopen van het vertrouwen. De troepen van Zlatko Dalic willen de hele wereld bewijzen dat de tweede plaats van vier jaar geleden geen toevalstreffer was. Worden de Rode Duivels daar het slachtoffer van?

LEES OOK: Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Is België samen met Qatar het slechtste land op dit WK?

Meest recent

Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

4
4
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

88
88
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

77
77
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

30
30
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

68
68
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

197
197
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

72
72
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

392
392
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

297
297
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

114
114
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

175
175
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

531
531
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

383
383
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

119
119
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

344
344
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

222
222
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

261
261
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

166
166
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

96
96
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

552
552
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

467
467
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

574
574
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1093
1093
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

991
991
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

318
318

Meer sportnieuws