Buitenlandse pers hard voor één Duivel: "Pijnlijk om te zien"

318 stemmen
Buitenlandse pers hard voor één Duivel:

De Rode Duivels lieten zondagnamiddag een uitgelezen kans liggen om zich te plaatsen voor de volgende ronde van het WK in Qatar. Een zege tegen Marokko was nochtans voldoende om een ticket te versieren voor de 1/8ste finales. Maar de Belgen gingen pijnlijk onderuit: 0-2.


Te veel spelers bleven dan ook onder hun gewenste niveau. Michy Batshuayi bijvoorbeeld, speelde als diepste man een ware non-match. Ook Kevin De Bruyne was onherkenbaar, terwijl Thibaut Courtois zich liet ringeloren bij de eerste tegentreffer. Daarnaast viel de prestatie van Eden Hazard tegen. De aanvoerder vertoonde tegen Canada nochtans beterschap en ook tegen de Marokkanen liet hij flitsen van weleer zien, maar het lukte hem andermaal niet om een bepalende rol op zich te nemen.

In de buitenlandse pers zijn de reacties op het optreden van Hazard dan ook behoorlijk scherp. "Eden Hazard is een schim van zichzelf. Het is triest om te zien hoe diep hij gevallen is. België is duidelijk een ploeg in verval", klinkt het bijvoorbeeld bij het Engelse Daily Mail. In Frankrijk toont L'Equipe zich nog ietwat genadig. Zo krijgt Hazard een beoordeling van 5 op 10 voor zijn optreden. "Zijn niveau stijgt, maar België stond nooit dichter bij een terugkeer naar Brussel."

MEER PIJN DAN GLORIE
En uiteraard werd ook in de Spaanse pers veel aandacht besteed aan de bankzitter van Real Madrid. "Hazard is niet langer de beslissende speler die we ons allemaal herinneren. Eden zegt dat hij bij de Rode Duivels de goeie omgeving vindt om weer aan de oppervlakte te komen, maar wij zien gewoon dezelfde versie als bij Real Madrid. Hij beleefde opnieuw meer pijn dan glorie", aldus Marca. "Net als De Bruyne was Hazard onzichtbaar", besluit AS.

LEES OOK: ‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Hazard moet na het WK zijn kapiteinsband afstaan ...

Meest recent

Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

1
1
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

79
79
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

75
75
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

74
74
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

102
102
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

26
26
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

68
68
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

665
665
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

418
418
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

181
181
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

57
57
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

262
262
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

94
94
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

96
96
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

107
107
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

176
176
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

45
45
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

159
159
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

224
224
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

70
70
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

339
339
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

243
243
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

827
827
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

241
241

Meer sportnieuws