Buitenlandse pers hard voor één Duivel: "Pijnlijk om te zien"

door
Buitenlandse pers hard voor één Duivel:

De Rode Duivels lieten zondagnamiddag een uitgelezen kans liggen om zich te plaatsen voor de volgende ronde van het WK in Qatar. Een zege tegen Marokko was nochtans voldoende om een ticket te versieren voor de 1/8ste finales. Maar de Belgen gingen pijnlijk onderuit: 0-2.


Te veel spelers bleven dan ook onder hun gewenste niveau. Michy Batshuayi bijvoorbeeld, speelde als diepste man een ware non-match. Ook Kevin De Bruyne was onherkenbaar, terwijl Thibaut Courtois zich liet ringeloren bij de eerste tegentreffer. Daarnaast viel de prestatie van Eden Hazard tegen. De aanvoerder vertoonde tegen Canada nochtans beterschap en ook tegen de Marokkanen liet hij flitsen van weleer zien, maar het lukte hem andermaal niet om een bepalende rol op zich te nemen.

In de buitenlandse pers zijn de reacties op het optreden van Hazard dan ook behoorlijk scherp. "Eden Hazard is een schim van zichzelf. Het is triest om te zien hoe diep hij gevallen is. België is duidelijk een ploeg in verval", klinkt het bijvoorbeeld bij het Engelse Daily Mail. In Frankrijk toont L'Equipe zich nog ietwat genadig. Zo krijgt Hazard een beoordeling van 5 op 10 voor zijn optreden. "Zijn niveau stijgt, maar België stond nooit dichter bij een terugkeer naar Brussel."

MEER PIJN DAN GLORIE
En uiteraard werd ook in de Spaanse pers veel aandacht besteed aan de bankzitter van Real Madrid. "Hazard is niet langer de beslissende speler die we ons allemaal herinneren. Eden zegt dat hij bij de Rode Duivels de goeie omgeving vindt om weer aan de oppervlakte te komen, maar wij zien gewoon dezelfde versie als bij Real Madrid. Hij beleefde opnieuw meer pijn dan glorie", aldus Marca. "Net als De Bruyne was Hazard onzichtbaar", besluit AS.

LEES OOK: Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Hazard moet na het WK zijn kapiteinsband afstaan ...

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

23
23
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

41
41
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

23
23
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

173
173
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

272
272
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

135
135
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

318
318
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

368
368
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

617
617
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

412
412
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

198
198
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

131
131
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

557
557
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

550
550

Meer sportnieuws