Net rond Martinez sluit zich: "Onverzoenbare dubbelrol"

375 stemmen
Net rond Martinez sluit zich:

Aanstaande donderdag volgt tegen Kroatië weliswaar nog een laatste kans om de volgende ronde te halen. Maar het WK in Qatar dreigt te gaan uitdraaien op een grote teleurstelling voor de Rode Duivels. En dus wordt er steeds nadrukkelijker met een beschuldigende vinger richting de bondscoach gewezen.


Roberto Martinez leverde lange tijd goed werk en leidde België in 2018 zelfs naar zijn beste WK-prestatie ooit. Maar sindsdien ging het bergaf met de successen.Bovendien bleef Martinez, die inmiddels ook de functie van technisch directeur bij de KBVB op zich had genomen, vasthouden aan dezelfde speelwijze die hem eerder succes had opgeleverd in plaats van te vernieuwen. Ook in zijn selectiepolitiek bleef hij behoorlijk conservatief.

En daar wordt nu dus het gelag voor betaald. Commentator Bert Sterckx toont zich dan ook kritisch voor Martinez. Met name dan voor diens dubbelrol binnen de bond. "Als technisch directeur had Martinez meer moeten verjongen en op de lange termijn moeten denken. Als bondscoach primeert het nu. Onverzoenbare dubbelrol", klinkt het via Twitter.

NIEUWE WIND
Desondanks zou de bond graag zijn aflopende contract willen openbreken. Maar volgens analist Youri Mulder is dat geen goed idee omdat Martinez te nadrukkelijk blijft vasthouden aan dezelfde spelers. "Ik denk dat hij moeite heeft om door te selecteren in het team dat hij de voorbije jaren heeft gehad. Hij heeft het fantastisch gedaan, maar na het WK moet je met iemand anders door", aldus de Nederlandse analist bij Villa Sporza.

LEES OOK: Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Een dubbelrol bondscoach/technisch directeur is onverzoenbaar ...

Meest recent

'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

0
0
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

67
67
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

33
33
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

41
41
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

57
57
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

319
319
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

130
130
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

178
178
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

251
251
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

449
449
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

74
74
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

149
149
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

1231
1231
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

1076
1076
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

164
164
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

521
521
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

1018
1018
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

566
566
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

981
981
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

737
737
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

588
588
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

133
133
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

35
35
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

311
311

Meer sportnieuws