Kritiek neemt toe: "Martinez heeft als een ramp gewisseld"

door
Kritiek neemt toe:

Indien de Rode Duivels zich alsnog willen plaatsen voor de volgende ronde van het WK in Qatar, zullen ze aanstaande donderdag komaf moeten maken met vice-wereldkampioen Kroatië. België liet zondag immers een uitgelezen kans liggen om zich te kwalificeren. Zo werd met 0-2 verloren van Marokko.


In de eerste periode kwam België nochtans behoorlijk goed voor de dag, er was duidelijk beterschap ten opzichte van in de wedstrijd tegen Canada. Maar dat niveau konden de Duivels niet vasthouden. In de tweede periode speelden ze zelfs een bijzonder matige partij, terwijl de Marokkanen net in de match groeiden. En de wissels van bondscoach Roberto Martinez konden niet bepaald beterschap brengen, integendeel.

Analist Marc Degryse toonde zich dan ook al scherp voor het wisselbeleid van de Spanjaard. En ook in Villa Sporza kreeg hij de volle lading. "Martinez heeft als een ramp gewisseld", was Youri Mulder stellig. "De eerste die je erin moet brengen is Trossard. En daarna Doku of Openda." Die twee laatste spelers hadden immers voor meer diepgang en snelheid kunnen zorgen. "Dat zijn spelers die het veld groot maken. Dan komt er ruimte en kan je Kevin De Bruyne gebruiken", vulde Steven Defour aan.

EINDE IN ZICHT?
Hoewel er nog een kans is dat de Belgen zich plaatsen voor de tweede ronde, wordt ook al gespeculeerd over de toekomst van Martinez. De bond zou zijn contract graag verlengen, maar dat is volgens Mulder geen goed plan. "Want ik denk dat hij moeite heeft om door te selecteren in het team dat hij de voorbije jaren heeft gehad. Ik denk dus dat iemand anders dat moet doen. Dat is ook helemaal niet erg. Hij heeft het fantastisch gedaan, maar na het WK moet je met iemand anders door", aldus de Nederlandse analist.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De bond had na het vorige EK al een nieuwe bondscoach moeten aanstellen ...

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

25
25
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

28
28
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

19
19
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

18
18
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

104
104
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

35
35
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

105
105
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

166
166
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

323
323
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

110
110
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

164
164
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

116
116
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

570
570
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

569
569
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

378
378
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

178
178
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

211
211
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

238
238
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

470
470
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

608
608
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

131
131
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws