Kritiek neemt toe: "Martinez heeft als een ramp gewisseld"

797 stemmen
Kritiek neemt toe:

Indien de Rode Duivels zich alsnog willen plaatsen voor de volgende ronde van het WK in Qatar, zullen ze aanstaande donderdag komaf moeten maken met vice-wereldkampioen Kroatië. België liet zondag immers een uitgelezen kans liggen om zich te kwalificeren. Zo werd met 0-2 verloren van Marokko.


In de eerste periode kwam België nochtans behoorlijk goed voor de dag, er was duidelijk beterschap ten opzichte van in de wedstrijd tegen Canada. Maar dat niveau konden de Duivels niet vasthouden. In de tweede periode speelden ze zelfs een bijzonder matige partij, terwijl de Marokkanen net in de match groeiden. En de wissels van bondscoach Roberto Martinez konden niet bepaald beterschap brengen, integendeel.

Analist Marc Degryse toonde zich dan ook al scherp voor het wisselbeleid van de Spanjaard. En ook in Villa Sporza kreeg hij de volle lading. "Martinez heeft als een ramp gewisseld", was Youri Mulder stellig. "De eerste die je erin moet brengen is Trossard. En daarna Doku of Openda." Die twee laatste spelers hadden immers voor meer diepgang en snelheid kunnen zorgen. "Dat zijn spelers die het veld groot maken. Dan komt er ruimte en kan je Kevin De Bruyne gebruiken", vulde Steven Defour aan.

EINDE IN ZICHT?
Hoewel er nog een kans is dat de Belgen zich plaatsen voor de tweede ronde, wordt ook al gespeculeerd over de toekomst van Martinez. De bond zou zijn contract graag verlengen, maar dat is volgens Mulder geen goed plan. "Want ik denk dat hij moeite heeft om door te selecteren in het team dat hij de voorbije jaren heeft gehad. Ik denk dus dat iemand anders dat moet doen. Dat is ook helemaal niet erg. Hij heeft het fantastisch gedaan, maar na het WK moet je met iemand anders door", aldus de Nederlandse analist.

LEES OOK: "Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De bond had na het vorige EK al een nieuwe bondscoach moeten aanstellen ...

Meest recent

Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

10
10
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

11
11
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

21
21
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

128
128
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

18
18
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

62
62
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

40
40
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

128
128
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

134
134
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

32
32
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

50
50
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

63
63
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

317
317
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

170
170
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

52
52
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

238
238
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

148
148
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

148
148
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

95
95
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

442
442
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

339
339
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

137
137
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

144
144
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

104
104
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

35
35

Meer sportnieuws