L'Equipe draait twee Duivels door gehaktmolen

door
L'Equipe draait twee Duivels door gehaktmolen

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels dreigt op een sisser te gaan uitdraaien. Na de gevleide zege tegen Canada, verloren de Belgen zondagnamiddag met 2-0 van Marokko. Een pijnlijke en dure nederlaag die ook in het buitenland op scherpe reacties werd onthaald.


Het geleverde spel was in de eerste groepsmatch tegen Canada al niet om over naar huis te schrijven. Tegen de Marokkanen was er in de eerste helft weliswaar beterschap te merken, maar na de pauze zakten de Duivels weer helemaal in mekaar. De commentaren in de buitenlandse media waren dan ook hard. De toonaangevende Franse sportkrant L'Equipe tot slot, toonde geen genade in de spelersbeoordelingen. Zo werden vijf spelers gebuisd.

Kevin De Bruyne, Timothy Castagne en Thomas Meunier kregen een 4 op 10. Michy Batshuayi deed met een 3 op 10 zelfs nog erger. "Zijn team miste diepgang omdat hij te vaak buitenspel stond. En wanneer zijn ploegmaats op hem wilden bouwen, slaagde hij er niet in om de bal bij te houden met de rug naar doel. Technisch was hij zwak wegens een gebrek aan nauwkeurigheid en concentratie. Zijn statistieken zijn historisch gezien indrukwekkend, maar in het spel is het toch net iets anders", klinkt het over de spits.

AARZELENDE COURTOIS
Daarnaast kreeg ook Thibaut Courtois een povere 3 op 10. Hij wordt dus zwaar afgerekend voor zijn foutje bij de openingstreffer. "Als de beste doelman van de wereld niet in optimale vorm is zoals tegen Canada, loopt er bij de Rode Duivels één en ander fout. De keeper van Real Madrid verslikte zich in tweede directe vrije trappen, enkel bij de eerste werd hij gered door buitenspel van Saïss. Met de bal aan de voet was hij goed, zelfs onder druk, maar hij woog te weinig op het resultaat."

LEES OOK: Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Wie vond u de zwakste Duivel tegen Marokko?

Meest recent

'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

31
31
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

118
118
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

44
44
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

47
47
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

382
382
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

114
114
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

27
27
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

412
412
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

105
105
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

200
200
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

330
330
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

649
649
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

834
834
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

180
180
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

47
47
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

122
122
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

151
151
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

175
175
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

118
118
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

94
94
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

256
256
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

292
292
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

127
127
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

184
184
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

413
413

Meer sportnieuws