De Bruyne wordt niet gespaard: "Verkeerde mentaliteit"

door
De Bruyne wordt niet gespaard:

De Rode Duivels dreigen voor het eerst in vijf opeenvolgende grote tornooien naast een plek in de tweede ronde te grijpen. Op het WK in Qatar hangt de kwalificatie voor de 1/8ste finales immers aan een zijden draadje na de pijnlijke nederlaag tegen Marokko. Te veel spelers haalden dan ook niet hun gewenste niveau, zelfs de dragende krachten in de selectie.


Thibaut Courtois bijvoorbeeld, speelde tegen Canada een sterke match maar maakte tegen Marokko een bijzonder dure inschattingsfout. Romelu Lukaku kampt dan weer al weken met blessureperikelen, terwijl het gebrek aan ritme zijn tol blijft eisen op Eden Hazard. Maar ook Kevin De Bruyne is bezig aan een ondermaats WK. Tegen Canada speelde hij al niet zijn beste wedstrijd, maar de cijfers die hij zondag voorlegde zijn pas echt onthutsend voor een speler van zijn kaliber.

In de eerste helft bijvoorbeeld, was De Bruyne degene met het minste baltoetsen van alle veldspelers bij de Duivels. Ook kon hij slechts 14 goede passes afleveren voor rust, berekende statistiekenbureau Opta. En zijn tweede helft was niet veel beter. Zo zat er bijzonder veel afval in het spel: 27 (!) keer balverlies in totaal. De draaischijf van Manchester City zit dus duidelijk niet op topniveau, daarnaast verschijnt er nu ook kritiek op zijn mentaliteit.

TE VEEL KLAGEN
In een interview met ‘The Guardian’ liet KDB immers verstaan dat de kansen op een Belgische wereldtitel klein zijn omdat de selectie allicht te oud is. Maar volgens zijn ex-ploegmaat Pablo Zabaleta is dat geen excuus. “Hoor je Uruguay of Kroatië klagen dat zij te oud zijn? Het is niet de juiste mentaliteit en volgens mij is dat het grootste probleem van België”, vertelde de oud-verdediger bij BBC. “Het gaat niet om de kwaliteit, want volgens mij hebben ze voldoende spelers om elke ploeg op dit WK te kloppen. Maar als ze over al die kleine zaken klagen, wordt het moeilijk.”

LEES OOK: Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

De Bruyne is dit WK de grootste teleurstelling bij België tot dusver ...

Meest recent

'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

28
28
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

82
82
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

94
94
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

159
159
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

41
41
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

112
112
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

69
69
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

80
80
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

74
74
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

68
68
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

447
447
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

395
395
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

70
70
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

212
212
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

248
248
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

254
254
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

75
75
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

177
177
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

54
54
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

29
29
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

425
425
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

521
521
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

431
431
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

62
62
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

44
44

Meer sportnieuws