De Bruyne wordt niet gespaard: "Verkeerde mentaliteit"

door
De Bruyne wordt niet gespaard:

De Rode Duivels dreigen voor het eerst in vijf opeenvolgende grote tornooien naast een plek in de tweede ronde te grijpen. Op het WK in Qatar hangt de kwalificatie voor de 1/8ste finales immers aan een zijden draadje na de pijnlijke nederlaag tegen Marokko. Te veel spelers haalden dan ook niet hun gewenste niveau, zelfs de dragende krachten in de selectie.


Thibaut Courtois bijvoorbeeld, speelde tegen Canada een sterke match maar maakte tegen Marokko een bijzonder dure inschattingsfout. Romelu Lukaku kampt dan weer al weken met blessureperikelen, terwijl het gebrek aan ritme zijn tol blijft eisen op Eden Hazard. Maar ook Kevin De Bruyne is bezig aan een ondermaats WK. Tegen Canada speelde hij al niet zijn beste wedstrijd, maar de cijfers die hij zondag voorlegde zijn pas echt onthutsend voor een speler van zijn kaliber.

In de eerste helft bijvoorbeeld, was De Bruyne degene met het minste baltoetsen van alle veldspelers bij de Duivels. Ook kon hij slechts 14 goede passes afleveren voor rust, berekende statistiekenbureau Opta. En zijn tweede helft was niet veel beter. Zo zat er bijzonder veel afval in het spel: 27 (!) keer balverlies in totaal. De draaischijf van Manchester City zit dus duidelijk niet op topniveau, daarnaast verschijnt er nu ook kritiek op zijn mentaliteit.

TE VEEL KLAGEN
In een interview met ‘The Guardian’ liet KDB immers verstaan dat de kansen op een Belgische wereldtitel klein zijn omdat de selectie allicht te oud is. Maar volgens zijn ex-ploegmaat Pablo Zabaleta is dat geen excuus. “Hoor je Uruguay of Kroatië klagen dat zij te oud zijn? Het is niet de juiste mentaliteit en volgens mij is dat het grootste probleem van België”, vertelde de oud-verdediger bij BBC. “Het gaat niet om de kwaliteit, want volgens mij hebben ze voldoende spelers om elke ploeg op dit WK te kloppen. Maar als ze over al die kleine zaken klagen, wordt het moeilijk.”

LEES OOK: De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

De Bruyne is dit WK de grootste teleurstelling bij België tot dusver ...

Meest recent

"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

31
31
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

20
20
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

9
9
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

23
23
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

103
103
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

55
55
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

39
39
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

66
66
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

286
286
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

30
30
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

151
151
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

36
36
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

39
39
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

118
118
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

249
249
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

7
7
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

313
313
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

200
200
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

122
122
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

52
52
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

235
235
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

74
74
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

245
245
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

64
64

Meer sportnieuws