De Bruyne wordt niet gespaard: "Verkeerde mentaliteit"

666
De Bruyne wordt niet gespaard:

De Rode Duivels dreigen voor het eerst in vijf opeenvolgende grote tornooien naast een plek in de tweede ronde te grijpen. Op het WK in Qatar hangt de kwalificatie voor de 1/8ste finales immers aan een zijden draadje na de pijnlijke nederlaag tegen Marokko. Te veel spelers haalden dan ook niet hun gewenste niveau, zelfs de dragende krachten in de selectie.


Thibaut Courtois bijvoorbeeld, speelde tegen Canada een sterke match maar maakte tegen Marokko een bijzonder dure inschattingsfout. Romelu Lukaku kampt dan weer al weken met blessureperikelen, terwijl het gebrek aan ritme zijn tol blijft eisen op Eden Hazard. Maar ook Kevin De Bruyne is bezig aan een ondermaats WK. Tegen Canada speelde hij al niet zijn beste wedstrijd, maar de cijfers die hij zondag voorlegde zijn pas echt onthutsend voor een speler van zijn kaliber.

In de eerste helft bijvoorbeeld, was De Bruyne degene met het minste baltoetsen van alle veldspelers bij de Duivels. Ook kon hij slechts 14 goede passes afleveren voor rust, berekende statistiekenbureau Opta. En zijn tweede helft was niet veel beter. Zo zat er bijzonder veel afval in het spel: 27 (!) keer balverlies in totaal. De draaischijf van Manchester City zit dus duidelijk niet op topniveau, daarnaast verschijnt er nu ook kritiek op zijn mentaliteit.

TE VEEL KLAGEN
In een interview met ‘The Guardian’ liet KDB immers verstaan dat de kansen op een Belgische wereldtitel klein zijn omdat de selectie allicht te oud is. Maar volgens zijn ex-ploegmaat Pablo Zabaleta is dat geen excuus. “Hoor je Uruguay of Kroatië klagen dat zij te oud zijn? Het is niet de juiste mentaliteit en volgens mij is dat het grootste probleem van België”, vertelde de oud-verdediger bij BBC. “Het gaat niet om de kwaliteit, want volgens mij hebben ze voldoende spelers om elke ploeg op dit WK te kloppen. Maar als ze over al die kleine zaken klagen, wordt het moeilijk.”

LEES OOK: Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

De Bruyne is dit WK de grootste teleurstelling bij België tot dusver ...

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

427
427
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

6
6
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

103
103
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

25
25
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

19
19
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

83
83
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

177
177
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

46
46
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

43
43
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

154
154
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

205
205
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

193
193
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1135
1135
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

108
108
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

39
39
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

299
299
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

77
77
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

29
29
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

67
67
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

46
46
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

172
172
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

355
355

Meer sportnieuws