De Bruyne wordt niet gespaard: "Verkeerde mentaliteit"

door
De Bruyne wordt niet gespaard:

De Rode Duivels dreigen voor het eerst in vijf opeenvolgende grote tornooien naast een plek in de tweede ronde te grijpen. Op het WK in Qatar hangt de kwalificatie voor de 1/8ste finales immers aan een zijden draadje na de pijnlijke nederlaag tegen Marokko. Te veel spelers haalden dan ook niet hun gewenste niveau, zelfs de dragende krachten in de selectie.


Thibaut Courtois bijvoorbeeld, speelde tegen Canada een sterke match maar maakte tegen Marokko een bijzonder dure inschattingsfout. Romelu Lukaku kampt dan weer al weken met blessureperikelen, terwijl het gebrek aan ritme zijn tol blijft eisen op Eden Hazard. Maar ook Kevin De Bruyne is bezig aan een ondermaats WK. Tegen Canada speelde hij al niet zijn beste wedstrijd, maar de cijfers die hij zondag voorlegde zijn pas echt onthutsend voor een speler van zijn kaliber.

In de eerste helft bijvoorbeeld, was De Bruyne degene met het minste baltoetsen van alle veldspelers bij de Duivels. Ook kon hij slechts 14 goede passes afleveren voor rust, berekende statistiekenbureau Opta. En zijn tweede helft was niet veel beter. Zo zat er bijzonder veel afval in het spel: 27 (!) keer balverlies in totaal. De draaischijf van Manchester City zit dus duidelijk niet op topniveau, daarnaast verschijnt er nu ook kritiek op zijn mentaliteit.

TE VEEL KLAGEN
In een interview met ‘The Guardian’ liet KDB immers verstaan dat de kansen op een Belgische wereldtitel klein zijn omdat de selectie allicht te oud is. Maar volgens zijn ex-ploegmaat Pablo Zabaleta is dat geen excuus. “Hoor je Uruguay of Kroatië klagen dat zij te oud zijn? Het is niet de juiste mentaliteit en volgens mij is dat het grootste probleem van België”, vertelde de oud-verdediger bij BBC. “Het gaat niet om de kwaliteit, want volgens mij hebben ze voldoende spelers om elke ploeg op dit WK te kloppen. Maar als ze over al die kleine zaken klagen, wordt het moeilijk.”

LEES OOK: Opsteker KRC Genk: herkansing bij nationale ploeg lonkt

De Bruyne is dit WK de grootste teleurstelling bij België tot dusver ...

Meest recent

Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

15
15
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

27
27
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

60
60
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

129
129
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

42
42
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

98
98
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

369
369
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

33
33
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

323
323
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

110
110
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

112
112
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

280
280
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

202
202
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

99
99
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

238
238
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

21
21
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

100
100
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

480
480
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

134
134
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

233
233
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

99
99
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

348
348
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

195
195
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

178
178
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

545
545

Meer sportnieuws