De Bruyne wordt niet gespaard: "Verkeerde mentaliteit"

door
De Bruyne wordt niet gespaard:

De Rode Duivels dreigen voor het eerst in vijf opeenvolgende grote tornooien naast een plek in de tweede ronde te grijpen. Op het WK in Qatar hangt de kwalificatie voor de 1/8ste finales immers aan een zijden draadje na de pijnlijke nederlaag tegen Marokko. Te veel spelers haalden dan ook niet hun gewenste niveau, zelfs de dragende krachten in de selectie.


Thibaut Courtois bijvoorbeeld, speelde tegen Canada een sterke match maar maakte tegen Marokko een bijzonder dure inschattingsfout. Romelu Lukaku kampt dan weer al weken met blessureperikelen, terwijl het gebrek aan ritme zijn tol blijft eisen op Eden Hazard. Maar ook Kevin De Bruyne is bezig aan een ondermaats WK. Tegen Canada speelde hij al niet zijn beste wedstrijd, maar de cijfers die hij zondag voorlegde zijn pas echt onthutsend voor een speler van zijn kaliber.

In de eerste helft bijvoorbeeld, was De Bruyne degene met het minste baltoetsen van alle veldspelers bij de Duivels. Ook kon hij slechts 14 goede passes afleveren voor rust, berekende statistiekenbureau Opta. En zijn tweede helft was niet veel beter. Zo zat er bijzonder veel afval in het spel: 27 (!) keer balverlies in totaal. De draaischijf van Manchester City zit dus duidelijk niet op topniveau, daarnaast verschijnt er nu ook kritiek op zijn mentaliteit.

TE VEEL KLAGEN
In een interview met ‘The Guardian’ liet KDB immers verstaan dat de kansen op een Belgische wereldtitel klein zijn omdat de selectie allicht te oud is. Maar volgens zijn ex-ploegmaat Pablo Zabaleta is dat geen excuus. “Hoor je Uruguay of Kroatië klagen dat zij te oud zijn? Het is niet de juiste mentaliteit en volgens mij is dat het grootste probleem van België”, vertelde de oud-verdediger bij BBC. “Het gaat niet om de kwaliteit, want volgens mij hebben ze voldoende spelers om elke ploeg op dit WK te kloppen. Maar als ze over al die kleine zaken klagen, wordt het moeilijk.”

LEES OOK: 'Unicum bij Rode Duivels: Garcia broedt op verrassing'

De Bruyne is dit WK de grootste teleurstelling bij België tot dusver ...

Meest recent

De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

44
44
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

38
38
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

30
30
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

65
65
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

99
99
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

119
119
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

50
50
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

131
131
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

108
108
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

286
286
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

144
144
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

45
45
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

146
146
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

108
108
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

714
714
'Renard in actie: Anderlecht zet zinnen op goudhaantje'

De interlandbreak betekent geen vakantie voor Olivier Renard, die vooraf ook al de topper tegen Club ...

384
384
'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer weer gouden ...

347
347
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

139
139
Anderlecht verschaft woordje uitleg bij stadionplannen

Vlak voor de interlandbreak ging het dak eraf in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht eindelijk nog ...

524
524
'Doku versus Garcia: bondscoach in vieze papieren'

Na het teleurstellende 1-1 gelijkspel in Kazachstan gaan de alarmbellen af bij de Rode Duivels. ...

264
264
Gert Verheyen verrast iedereen met mysterieuze boodschap

Gert Verheyen en Frank Raes waren jarenlang goede collega's. De twee werkten onder meer samen bij ...

197
197
Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

661
661
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

202
202
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

89
89

Meer sportnieuws