Europese pers slacht Rode Duivels: "Een ramp!"

1138
Europese pers slacht Rode Duivels:

De verwachtingen rond de Rode Duivels in aanloop naar het WK al niet bijzonder groot en dat blijkt niet geheel onterecht. Na twee groepsmatchen hangt het ticket voor de 1/8ste finales namelijk al aan een zijden draadje. Zo werd zondagnamiddag met 0-2 verloren van Marokko.


Het geleverde spel was in de eerste groepsmatch tegen Canada al niet om over naar huis te schrijven. Tegen de Marokkanen was er in de eerste helft weliswaar beterschap te merken, maar na de pauze zakten de Duivels weer helemaal in mekaar. De reacties vanop het thuisfront waren bijgevolg vlijmscherp. En ook de internationale pers hield zich niet in. "België strompelt door het WK. De 1-0 overwinning tegen Canada werd gevolgd door een 2-0 nederlaag tegen Marokko. De ooit gouden Belgische generatie blijft vallen", schrijft men bij het Duitse BILD.

Het Nederlandse Algemeen Dagblad vreest dan weer voor een vroegtijdige aftocht. "In België weten ze genoeg: weer zo’n slap optreden tegen Kroatië donderdag gaat ze hoogstwaarschijnlijk de kop kosten in de groepsfase van dit WK. Het zou een treurig (WK-)einde zijn van een lichting die onze zuiderburen een hoop voetbalplezier gaf." Het Italiaanse Gazetta dello Sport noemt de Belgen zelfs 'een ramp'. "Op de eerste speeldag van dit WK was het al duidelijk dat deze Rode Duivels ver verwijderd zijn van hun niveau van vier jaar geleden. Het bewijs kwam er tegen Marokko, dat verdiend won. Het brengt de troepen van Martinez in crisis."

VERLOREN GENERATIE
Ook het Spaanse AS spaarde de kritiek niet. "De Bruyne en Hazard waren vermist, de blunder van Courtois was exact wat België niet nodig had. Na 8 overwinningen op rij, verloren ze hun eerste groepswedstrijd op een WK. Een generatie dreigt verloren te gaan." Het Franse L'Equipe tot slot, zag hoe 'Marokko de Belgen deden struikelen' en toonde zich scherp in de spelersbeoordelingen. Zo werden vijf spelers gebuisd: Kevin De Bruyne, Timothy Castagne en Thomas Meunier kregen een 4 op 10. Thibaut Courtois en Michy Batshuayi kregen amper een 3 op 10.

LEES OOK: 'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

België wordt dé teleurstelling van dit tornooi ...

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

1
1
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

0
0
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

2
2
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

13
13
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

129
129
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

62
62
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

35
35
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

23
23
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

17
17
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

61
61
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

142
142
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

34
34
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

109
109
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

56
56
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

101
101
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

109
109
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

212
212
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

204
204

Meer sportnieuws