Europese pers slacht Rode Duivels: "Een ramp!"

door
Europese pers slacht Rode Duivels:

De verwachtingen rond de Rode Duivels in aanloop naar het WK al niet bijzonder groot en dat blijkt niet geheel onterecht. Na twee groepsmatchen hangt het ticket voor de 1/8ste finales namelijk al aan een zijden draadje. Zo werd zondagnamiddag met 0-2 verloren van Marokko.


Het geleverde spel was in de eerste groepsmatch tegen Canada al niet om over naar huis te schrijven. Tegen de Marokkanen was er in de eerste helft weliswaar beterschap te merken, maar na de pauze zakten de Duivels weer helemaal in mekaar. De reacties vanop het thuisfront waren bijgevolg vlijmscherp. En ook de internationale pers hield zich niet in. "België strompelt door het WK. De 1-0 overwinning tegen Canada werd gevolgd door een 2-0 nederlaag tegen Marokko. De ooit gouden Belgische generatie blijft vallen", schrijft men bij het Duitse BILD.

Het Nederlandse Algemeen Dagblad vreest dan weer voor een vroegtijdige aftocht. "In België weten ze genoeg: weer zo’n slap optreden tegen Kroatië donderdag gaat ze hoogstwaarschijnlijk de kop kosten in de groepsfase van dit WK. Het zou een treurig (WK-)einde zijn van een lichting die onze zuiderburen een hoop voetbalplezier gaf." Het Italiaanse Gazetta dello Sport noemt de Belgen zelfs 'een ramp'. "Op de eerste speeldag van dit WK was het al duidelijk dat deze Rode Duivels ver verwijderd zijn van hun niveau van vier jaar geleden. Het bewijs kwam er tegen Marokko, dat verdiend won. Het brengt de troepen van Martinez in crisis."

VERLOREN GENERATIE
Ook het Spaanse AS spaarde de kritiek niet. "De Bruyne en Hazard waren vermist, de blunder van Courtois was exact wat België niet nodig had. Na 8 overwinningen op rij, verloren ze hun eerste groepswedstrijd op een WK. Een generatie dreigt verloren te gaan." Het Franse L'Equipe tot slot, zag hoe 'Marokko de Belgen deden struikelen' en toonde zich scherp in de spelersbeoordelingen. Zo werden vijf spelers gebuisd: Kevin De Bruyne, Timothy Castagne en Thomas Meunier kregen een 4 op 10. Thibaut Courtois en Michy Batshuayi kregen amper een 3 op 10.

LEES OOK: Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

België wordt dé teleurstelling van dit tornooi ...

Meest recent

Hayen met handen in het haar: blessuregolf bij Club Brugge

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

0
0
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

140
140
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

25
25
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

254
254
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

118
118
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

174
174
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

270
270
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

316
316
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

191
191
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

123
123
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

55
55
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

52
52
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

115
115
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

381
381
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

292
292
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

281
281
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

354
354
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

83
83
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

611
611
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

43
43
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

217
217
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

384
384
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

172
172
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

116
116

Meer sportnieuws