Spanning om te snijden bij Duivels: "Geen vriendenbende meer"

door
Spanning om te snijden bij Duivels:

De Rode Duivels hebben zondagnamiddag een nieuwe mokerslag geïncasseerd op het WK in Qatar. Zo werd met 0-2-verloren van Marokko, waardoor het behalen van de tweede ronde plots ver weg lijkt. Bovendien lijken er heel wat onderlinge spanningen te heersen binnen de selectie.


In de match tegen Canada was er al de veel besproken discussie tussen Toby Alderweireld en Kevin De Bruyne. Zaterdag deelde Eden Hazard dan weer openlijk een sneertje uit aan de verdediging. En ook zondag na de match was de spanning om te snijden. Thibaut Courtois, die in de fout ging bij het eerste tegendoelpunt, stormde volgens Het Laatste Nieuws meteen na het laatste fluitsignaal de kleedkamers in. En Jan Vertonghen kon zijn frustratie amper bedwingen. "Er gaan veel dingen door mijn hoofd die ik beter niet zeg, of toch niet buitenskamers", aldus de ervaren verdediger.

Behoorlijk onrustwekkende signalen. Analist Gert Verheyen vreest dan ook dat er binnen de kleedkamer één en ander speelt. "Als je luistert naar de interviews, dan zijn sommige zaken niet helemaal oké", stelt Verheyen bij Sporza. "Op de persconferentie zaterdag zei Hazard dat onze defensie niet meer de snelste verdediging is. Het is niet aan een medespeler om dat te zeggen. En het interview met Vertonghen na de match lag ook in die lijn. Dan beland je in een straatje waarin de verdedigers aanvallers iets verwijten en andersom."

GEEN VRIENDENGROEP
Er lijken dus heel wat onderhuidse spanningen te heersen. Volgens Verheyen is van een hechte relatie onder de internationals dan ook geen sprake meer. "Ik had ook al geluiden opgevangen dat de grote vriendenbende niet meer bestaat. Dat is eigen aan voetbal, zo weet ik uit ervaring. Als je ploeg niet meer wint, dan wordt er vaak naar elkaar gekeken en kijk je niet naar jezelf. Je hoeft ook geen dikke vrienden te zijn om te presteren. Maar je moet wel letten op wat je zegt en je moet respect houden."

LEES OOK: België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Na het vorige EK is te weinig doorgeselecteerd ...

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

49
49
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

122
122
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

50
50
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

12
12
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

160
160
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

173
173
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

369
369
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

21
21
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

675
675
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

44
44
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

75
75
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

174
174
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

185
185
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

104
104
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

337
337
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

80
80
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

199
199
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

306
306
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

727
727
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1048
1048
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

343
343
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

369
369
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

71
71
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

785
785
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

168
168

Meer sportnieuws