Vertonghen kookt: "Bepaalde dingen zeg ik nu beter niet"

door
Vertonghen kookt:

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels dreigt op een sisser te gaan uitdraaien. Na de gevleide zege tegen Canada, verloren de Belgen zondagnamiddag met 2-0 van Marokko. Een pijnlijke en dure nederlaag die ook binnen de spelersgroep voor de nodige frustraties zorgde.


België speelden nochtans behoorlijk goed in de eerste helft, maar na de pauze liep het helemaal fout. De Marokkanen kwamen een pak dominanter voor de dag en profiteerden van een inschattingsfout bij Thibaut Courtois om de 0-1 te maken. In de slotfase werd die score nog verdubbeld door een goed uitgespeelde counter. De Rode Duivels konden daar weinig tegenover zetten en kwamen amper tot noemenswaardige kansen.

Jan Vertonghen kon zijn teleurstelling dan ook niet wegsteken toen hij vlak na de match voor de camera's van Sporza verscheen. "Er gaan veel dingen door mijn hoofd die ik beter niet zeg, of toch niet buitenskamers", sakkerde de verdediger van Anderlecht. "Het is heel frustrerend. De eerste wedstrijd was niet goed en daar komen we goed weg. Vandaag niet. We creëren volgens mij geen enkele kans."

TE OUD?
Toen Vertonghen gevraagd werd naar waar het volgens hem aan lag, antwoordde hij behoorlijk cynisch. "Waarschijnlijk vallen we ook slecht aan omdat we te oud zijn, toch? Het zal altijd wel zoiets zijn. We geven niet veel weg, alleen twee keer een identieke goal. Twee keer een spelhervatting aan de eerste paal. Die bal mag er nooit in. De eerste keer hebben we nog geluk, maar de tweede keer niet meer."

LEES OOK: Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

Vertonghen speelde zelf nog een behoorlijke match ...

Meest recent

'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

4
4
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

64
64
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

18
18
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

16
16
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

112
112
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

24
24
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

47
47
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

120
120
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

45
45
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

58
58
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

190
190
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

416
416
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

70
70
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

101
101
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

47
47
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

126
126
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

255
255
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

111
111
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

452
452
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

108
108
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

274
274
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

179
179
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

386
386
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

124
124

Meer sportnieuws