Van Dijk blust Oranje-brandje: "Had ik niet mogen zeggen"

door
Van Dijk blust Oranje-brandje:

Met 4 punten op 6 en een nog een wedstrijd tegen het zwakke Qatar voor de boeg, is Nederland goed op weg om zich te plaatsen voor de 1/8ste finales van het WK. Maar bij onze noorderburen loopt lang niet alles op wieltjes. Na het povere optreden tegen Ecuador was de kritiek bijvoorbeeld erg scherp.


Nederland speelde vrijdagavond 1-1-gelijk tegen de gretige Ecuadoranen en kon daarbij amper voor doelgevaar zorgen. Met name van achteruit werd amper initiatief genomen. Dat leidde tot harde reacties. Onder meer van ex-speler en analist Marco van Basten, die zijn pijlen richtte op aanvoerder van Virgil van Dijk. De verdediger liet die kritiek echter niet zomaar passeren. "Hij is volgens mij nooit positief, dus wat moet je er dan mee? Het is makkelijk om vanuit Hilversum een analyse te maken", reageerde een gepikeerde Van Dijk.

Maar nu de emoties wat zijn gaan liggen, heeft de steunpilaar van Liverpool FC spijt van deze reactie. Bij de NOS sloeg de boomlange verdediger dan ook mea culpa. "Ik had daar inderdaad niet eens wat op moeten zeggen, want ik weet ook hoe het werkt in de wereld. Ik heb alleen maar respect voor de voetballer Marco van Basten en wat hij heeft bereikt. Dat zal altijd zo blijven."

VEEL GROTER GEMAAKT
Dat Van Dijk zo gepikeerd reageerde was vlak na zijn matige wedstrijd niet geheel onlogisch. Al had hij met al zijn ervaring misschien wel beter moeten weten en op zijn tanden moeten bijten. "Ik ben ook maar een mens, maar ik had er niets over moeten zeggen. Omdat ik ook dondersgoed weet dat dit veel groter wordt gemaakt dan zou moeten."

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Dit Nederland hoort niet tot de topfavorieten voor de eindzege ...

Meest recent

Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

17
17
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

42
42
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

15
15
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

134
134
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

11
11
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

52
52
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

60
60
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

64
64
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

782
782
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

151
151
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

43
43
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

35
35
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

83
83
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

362
362
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

48
48
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

217
217
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

71
71
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

72
72
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

308
308
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

481
481
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

444
444
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

127
127
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

417
417
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

61
61

Meer sportnieuws