Van Dijk blust Oranje-brandje: "Had ik niet mogen zeggen"

door
Van Dijk blust Oranje-brandje:

Met 4 punten op 6 en een nog een wedstrijd tegen het zwakke Qatar voor de boeg, is Nederland goed op weg om zich te plaatsen voor de 1/8ste finales van het WK. Maar bij onze noorderburen loopt lang niet alles op wieltjes. Na het povere optreden tegen Ecuador was de kritiek bijvoorbeeld erg scherp.


Nederland speelde vrijdagavond 1-1-gelijk tegen de gretige Ecuadoranen en kon daarbij amper voor doelgevaar zorgen. Met name van achteruit werd amper initiatief genomen. Dat leidde tot harde reacties. Onder meer van ex-speler en analist Marco van Basten, die zijn pijlen richtte op aanvoerder van Virgil van Dijk. De verdediger liet die kritiek echter niet zomaar passeren. "Hij is volgens mij nooit positief, dus wat moet je er dan mee? Het is makkelijk om vanuit Hilversum een analyse te maken", reageerde een gepikeerde Van Dijk.

Maar nu de emoties wat zijn gaan liggen, heeft de steunpilaar van Liverpool FC spijt van deze reactie. Bij de NOS sloeg de boomlange verdediger dan ook mea culpa. "Ik had daar inderdaad niet eens wat op moeten zeggen, want ik weet ook hoe het werkt in de wereld. Ik heb alleen maar respect voor de voetballer Marco van Basten en wat hij heeft bereikt. Dat zal altijd zo blijven."

VEEL GROTER GEMAAKT
Dat Van Dijk zo gepikeerd reageerde was vlak na zijn matige wedstrijd niet geheel onlogisch. Al had hij met al zijn ervaring misschien wel beter moeten weten en op zijn tanden moeten bijten. "Ik ben ook maar een mens, maar ik had er niets over moeten zeggen. Omdat ik ook dondersgoed weet dat dit veel groter wordt gemaakt dan zou moeten."

Dit Nederland hoort niet tot de topfavorieten voor de eindzege ...

Meest recent

Albert verbaast weer: "Garcia moet De Bruyne niet oproepen"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

20
20
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

28
28
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

155
155
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

47
47
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

50
50
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

165
165
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

94
94
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

38
38
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

687
687
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

259
259
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

245
245
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

45
45
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

98
98
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

273
273
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

87
87
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

311
311
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

58
58
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

189
189
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

131
131
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

261
261
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

380
380
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

45
45
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

444
444
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

315
315
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

92
92

Meer sportnieuws