Messi in extase: "Spelen enkel nog finales"

53 stemmen
Messi in extase:

Op het wereldkampioenschap in Qatar, heeft Argentinië zich op gepaste wijze herpakt na de pijnlijke nederlaag tegen Saudi-Arabië. Zo haalde La Albiceleste het zaterdagavond met 2-0 van Mexico. De Argentijnen hadden het nochtans lange tijd lastig, maar Lionel Messi nam zijn ploeg bij de arm.


De Mexicanen hielden de superster van Paris Saint-Germain nochtans lange tijd onder controle. Wanneer hij aan de bal kwam in een gevaarlijke zone op het veld, stond meteen meerdere tegenstander rond hem. Maar halfweg de tweede helft werd Messi toch even uit het oog verloren. Van die ruimte maakte hij gebruik om de bevrijdende 1-0 te scoren. En als kers op de taart tekende hij ook voor de assist op de fraaie 2-0 van toptalent Enzo Fernandez.

Messi zette zijn land zo eigenhandig weer op koers richting de 1/8ste finales. Maar de meervoudige Ballon d'Or-winnaar, die na zijn doelpunt helemaal in extase was (zie video onderaan), beseft als geen ander dat er nog een lange weg valt af te leggen. "Vandaag moesten we winnen en dat hebben we gedaan. Nu mogen we niet verzwakken. We spelen nu enkel nog finales, dus we moeten op ons best zijn", klonk het in een eerste reactie.

WEINIG ERVARING
Dat Argentinië in de eerste match verrassend onderuit ging, had volgens Messi vooral te maken met een gebrek aan tornooi-ervaring in de selectie. "De eerste wedstrijd was heel moeizaam voor ons. Maar dat is ook vrij normaal. Op de eerste wedstrijd staat heel veel druk. We hebben een selectie met veel jonge spelers en voor hen was het ook hun WK-debuut. Toch mag dat geen excuus zijn voor de manier waarop wij speelden."

LEES OOK: Argentijnse WK-selectie: pech voor Union en Club

Argentinië blijft één van de topfavorieten voor de wereldtitel ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

64
64
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

100
100
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

457
457
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

45
45
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

203
203
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

80
80
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

47
47
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

76
76
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

72
72
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

216
216
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

281
281
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

367
367
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

380
380
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

382
382
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

154
154
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

186
186
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

405
405
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

456
456
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

37
37
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

104
104
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

211
211
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

83
83
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

129
129
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

101
101
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

686
686

Meer sportnieuws