Messi in extase: "Spelen enkel nog finales"

door
Messi in extase:

Op het wereldkampioenschap in Qatar, heeft Argentinië zich op gepaste wijze herpakt na de pijnlijke nederlaag tegen Saudi-Arabië. Zo haalde La Albiceleste het zaterdagavond met 2-0 van Mexico. De Argentijnen hadden het nochtans lange tijd lastig, maar Lionel Messi nam zijn ploeg bij de arm.


De Mexicanen hielden de superster van Paris Saint-Germain nochtans lange tijd onder controle. Wanneer hij aan de bal kwam in een gevaarlijke zone op het veld, stond meteen meerdere tegenstander rond hem. Maar halfweg de tweede helft werd Messi toch even uit het oog verloren. Van die ruimte maakte hij gebruik om de bevrijdende 1-0 te scoren. En als kers op de taart tekende hij ook voor de assist op de fraaie 2-0 van toptalent Enzo Fernandez.

Messi zette zijn land zo eigenhandig weer op koers richting de 1/8ste finales. Maar de meervoudige Ballon d'Or-winnaar, die na zijn doelpunt helemaal in extase was (zie video onderaan), beseft als geen ander dat er nog een lange weg valt af te leggen. "Vandaag moesten we winnen en dat hebben we gedaan. Nu mogen we niet verzwakken. We spelen nu enkel nog finales, dus we moeten op ons best zijn", klonk het in een eerste reactie.

WEINIG ERVARING
Dat Argentinië in de eerste match verrassend onderuit ging, had volgens Messi vooral te maken met een gebrek aan tornooi-ervaring in de selectie. "De eerste wedstrijd was heel moeizaam voor ons. Maar dat is ook vrij normaal. Op de eerste wedstrijd staat heel veel druk. We hebben een selectie met veel jonge spelers en voor hen was het ook hun WK-debuut. Toch mag dat geen excuus zijn voor de manier waarop wij speelden."

LEES OOK: 'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Argentinië blijft één van de topfavorieten voor de wereldtitel ...

Meest recent

België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

10
10
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

246
246
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

87
87
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

118
118
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

168
168
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

116
116
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

82
82
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

48
48
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

355
355
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

84
84
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

562
562
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

276
276
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

108
108
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

124
124
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

425
425
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

97
97
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

338
338
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

46
46
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

305
305
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

300
300
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

90
90
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

297
297
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

45
45

Meer sportnieuws