Brusselmans kraakt Rode Duivel: "Ben hem strontbeu"

6551 stemmen
Brusselmans kraakt Rode Duivel:

De Rode Duivels kruisen zondagnamiddag de degens met Marokko en het wordt uitkijken naar welke wijzigingen Roberto Martinez zal doorvoeren in zijn basiself. De bondscoach liet daags voordien echter verstaan dat hij niet zijn volledig elftal zal omgooien. Nochtans lieten bepaalde sterkhouders het tegen Canada helemaal afweten.


Met name het middenveld maakte in de eerste WK-groepswedstrijd allerminst een goede beurt. Martinez had tegen de Canadezen gekozen voor het duo Axel Witsel-Youri Tielemans in zijn basiself. Twee spelers met de nodige ervaring in het Europese topvoetbal. Maar het genoemde duo viel behoorlijk hard door de mand. Zo werden Witsel en Tielemans fysiek afgetroefd en in balbezit zat er amper verticaliteit in het spel.

Tielemans werd aan de rust zelfs gewisseld voor Amadou Onana, die een veel gretigere indruk achterliet. De kans bestaat dan ook dat de sterkhouder van Leicester City zondag naast de basiself valt. Maar ook het optreden van Witsel was bijzonder matig, terwijl hij toch één van de dragende krachten in de selectie zou moeten zijn. Herman Brusselmans toonde zich dan ook scherp voor het jeugdproduct van Standard.

NIEUWE REGEL
De schrijver/columnist was zaterdagavond te gast bij Villa Sporza en spaarde zijn kritiek niet. "Ik ben Witsel beu, ik ben hem strontbeu", klonk het, terwijl hij applaus kreeg van het studiopubliek. Brusselmans zou zelfs de reglementen aanpassen door de speelwijze van Witsel. "Ik zou een regel willen placeren in het voetbal en dat is dat een speler op zijn eigen helft maximum één keer achteruit mag spelen. Anders trekt de scheidsrechter geel. Dan zou Witsel pertinent niet meer meespelen. Dan is hij zijn hele bestaan kwijt."

LEES OOK: Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

Staat Witsel in de basis in uw ideale Duivels-ploeg?

Meest recent

WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

21
21
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

242
242
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

54
54
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

21
21
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

158
158
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

198
198
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

184
184
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

446
446
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

138
138
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

175
175
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

182
182
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

236
236
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

332
332
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

187
187
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

450
450
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

189
189
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

121
121
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

569
569
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

259
259
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

106
106
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

76
76
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

52
52
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

361
361
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

170
170
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

153
153

Meer sportnieuws