Albert verrast met Duivels-opstelling tegen Marokko

256 stemmen
Albert verrast met Duivels-opstelling tegen Marokko

De Rode Duivels wisten hun eerste WK-wedstrijd al winnend af te sluiten, maar lieten tegen Canada allesbehalve een goede indruk achter. Zondagmiddag zullen ze hun spelniveau dus flink moeten opkrikken. In de tweede groepswedstrijd vormt het stugge Marokko de tegenstander van dienst.


Bij een overwinning tegen de Marokkanen kunnen de Belgen zich wel meteen verzekeren van een plek in de volgende ronde. Maar dan zullen heel wat zaken moeten verbeteren ten opzichte van de partij tegen Canada. En dus wordt het uitkijken of Roberto Martinez zal schuiven met zijn basispionnen. De bondscoach liet daags voor de match verstaan dat hij niet van plan is om alles overhoop te gooien. Maar analist Philippe Albert raadt hem toch enkele wijzigingen aan.

Tegenover RTBF gaf de voormalige Rode Duivel alvast zijn ideale opstelling om de Marokkanen te bekampen. En daarin verkiest Albert een tweetal nieuwe namen in de basisploeg. "In mijn elftal verander ik niets aan het defensieve trio", vertelt de oud-speler van onder meer Anderlecht en Newcastle. "Maar ik zou Thomas Meunier aan de rechterkant zetten en Timothy Castagne aan de linkerzijde om het tegen Hakim Ziyech op te nemen."

DE BRUYNE OP MIDDENVELD
Geen Yannick Carrasco dus in het elftal van Albert. En ook op het middenveld zou hij een verandering doorvoeren, maar dan wel een verrassende. "Ik zou Kevin De Bruyne op de plaats van Youri Tielemans zetten, in een vrijere rol. En dus met Leandro Trossard voorin naast Eden Hazard. Als spits behoud ik Michy Bastshuayi. Ik zou dus niet met Romelu Lukaku starten want die heeft nog maar een tweetal dagen meegetraind."

De basiself van Albert:
Courtois; Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen; Meunier, De Bruyne, Witsel, Castagne; Trossard, Batshuayi, E. Hazard

LEES OOK: Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

De Bruyne zou beter renderen op het middenveld ...

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

15
15
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

45
45
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

32
32
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

147
147
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

94
94
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

182
182
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

98
98
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

128
128
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

103
103
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

779
779
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1066
1066
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

527
527
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

165
165
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

632
632
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

163
163
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

154
154
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

357
357
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

256
256
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

792
792
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

515
515

Meer sportnieuws