Albert verrast met Duivels-opstelling tegen Marokko

door
Albert verrast met Duivels-opstelling tegen Marokko

De Rode Duivels wisten hun eerste WK-wedstrijd al winnend af te sluiten, maar lieten tegen Canada allesbehalve een goede indruk achter. Zondagmiddag zullen ze hun spelniveau dus flink moeten opkrikken. In de tweede groepswedstrijd vormt het stugge Marokko de tegenstander van dienst.


Bij een overwinning tegen de Marokkanen kunnen de Belgen zich wel meteen verzekeren van een plek in de volgende ronde. Maar dan zullen heel wat zaken moeten verbeteren ten opzichte van de partij tegen Canada. En dus wordt het uitkijken of Roberto Martinez zal schuiven met zijn basispionnen. De bondscoach liet daags voor de match verstaan dat hij niet van plan is om alles overhoop te gooien. Maar analist Philippe Albert raadt hem toch enkele wijzigingen aan.

Tegenover RTBF gaf de voormalige Rode Duivel alvast zijn ideale opstelling om de Marokkanen te bekampen. En daarin verkiest Albert een tweetal nieuwe namen in de basisploeg. "In mijn elftal verander ik niets aan het defensieve trio", vertelt de oud-speler van onder meer Anderlecht en Newcastle. "Maar ik zou Thomas Meunier aan de rechterkant zetten en Timothy Castagne aan de linkerzijde om het tegen Hakim Ziyech op te nemen."

DE BRUYNE OP MIDDENVELD
Geen Yannick Carrasco dus in het elftal van Albert. En ook op het middenveld zou hij een verandering doorvoeren, maar dan wel een verrassende. "Ik zou Kevin De Bruyne op de plaats van Youri Tielemans zetten, in een vrijere rol. En dus met Leandro Trossard voorin naast Eden Hazard. Als spits behoud ik Michy Bastshuayi. Ik zou dus niet met Romelu Lukaku starten want die heeft nog maar een tweetal dagen meegetraind."

De basiself van Albert:
Courtois; Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen; Meunier, De Bruyne, Witsel, Castagne; Trossard, Batshuayi, E. Hazard

LEES OOK: Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

De Bruyne zou beter renderen op het middenveld ...

Meest recent

'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

15
15
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

153
153
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

53
53
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

267
267
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

159
159
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

231
231
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

152
152
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

499
499
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

323
323
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

186
186
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

306
306
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

104
104
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

115
115
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

288
288
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

272
272
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

102
102
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

652
652
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

265
265
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

119
119
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

224
224
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

280
280
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

428
428
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

641
641
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

291
291
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

618
618

Meer sportnieuws