Albert verrast met Duivels-opstelling tegen Marokko

door
Albert verrast met Duivels-opstelling tegen Marokko

De Rode Duivels wisten hun eerste WK-wedstrijd al winnend af te sluiten, maar lieten tegen Canada allesbehalve een goede indruk achter. Zondagmiddag zullen ze hun spelniveau dus flink moeten opkrikken. In de tweede groepswedstrijd vormt het stugge Marokko de tegenstander van dienst.


Bij een overwinning tegen de Marokkanen kunnen de Belgen zich wel meteen verzekeren van een plek in de volgende ronde. Maar dan zullen heel wat zaken moeten verbeteren ten opzichte van de partij tegen Canada. En dus wordt het uitkijken of Roberto Martinez zal schuiven met zijn basispionnen. De bondscoach liet daags voor de match verstaan dat hij niet van plan is om alles overhoop te gooien. Maar analist Philippe Albert raadt hem toch enkele wijzigingen aan.

Tegenover RTBF gaf de voormalige Rode Duivel alvast zijn ideale opstelling om de Marokkanen te bekampen. En daarin verkiest Albert een tweetal nieuwe namen in de basisploeg. "In mijn elftal verander ik niets aan het defensieve trio", vertelt de oud-speler van onder meer Anderlecht en Newcastle. "Maar ik zou Thomas Meunier aan de rechterkant zetten en Timothy Castagne aan de linkerzijde om het tegen Hakim Ziyech op te nemen."

DE BRUYNE OP MIDDENVELD
Geen Yannick Carrasco dus in het elftal van Albert. En ook op het middenveld zou hij een verandering doorvoeren, maar dan wel een verrassende. "Ik zou Kevin De Bruyne op de plaats van Youri Tielemans zetten, in een vrijere rol. En dus met Leandro Trossard voorin naast Eden Hazard. Als spits behoud ik Michy Bastshuayi. Ik zou dus niet met Romelu Lukaku starten want die heeft nog maar een tweetal dagen meegetraind."

De basiself van Albert:
Courtois; Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen; Meunier, De Bruyne, Witsel, Castagne; Trossard, Batshuayi, E. Hazard

LEES OOK: Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

De Bruyne zou beter renderen op het middenveld ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

1
1
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

51
51
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

185
185
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

75
75
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

79
79
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

128
128
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

241
241
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

158
158
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

207
207
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

398
398
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

227
227
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

572
572
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

117
117
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

40
40
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

224
224
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

221
221
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

148
148
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

195
195
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

46
46
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

156
156
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

636
636
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

401
401
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

317
317

Meer sportnieuws