TU: 'Anderlecht vindt akkoord, toptransfer Trossard'

1489 stemmen
TU: 'Anderlecht vindt akkoord, toptransfer Trossard'

De WK-eindronde in Qatar is begonnen, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens de Italiaanse transferwatcher Nicolo Schira heeft RSC Anderlecht een akkoord gevonden over de ontbinding van het huurcontract van Sebastiano Esposito. Een vroegtijdig vertrek van de huurling hing al in de lucht en nu zou dus ook een overeenkomst zijn gevonden met moederclub Internazionale, zo is Schira er zeker van dat hij in januari officieel geen speler van Anderlecht meer is. Esposito, die in Brussel zwaar door de mand viel, zou alvast op zoek gaan naar een nieuwe club in Italië. Ook Salernitana zou nu interesse tonen.



KRC Genk kent een fantastisch seizoen en het is dan ook geen toeval dat enkele spelers in de kijker lopen. Het Italiaanse Il Messaggero heeft ook nieuws te melden. Stelt dat Racing ook het vertrek van één van zijn backs moet vrezen. Volgens de Italiaanse krant is Gerardo Arteaga één van de spelers die SS Lazio volgt. De Romeinen zijn op zoek naar een nieuwe linksachter en de Mexicaan maakte de afgelopen maanden indruk in de Cegeka Arena.



Eerder deze week geraakte bekend dat Tottenham Hotspur tijdens het WK Andreas Skov Olsen van dichtbij volgt. En dat wordt nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad. Daar weet men dat de interesse van de Londense topclub behoorlijk concreet is. Club Brugge moet zijn hart dus vasthouden voor een winters vertrek, al hoeft het nog niet te wanhopen. Zo meldt HNB dat er nog geen officieel bod werd uitgebracht.



Beerschot maakte de komst van Ilias Moutha-Sebtaoui bekend. De 23-jarige doelman was de voorbije weken al op proef bij de selectie van coach Andreas Wieland en kon in die testperiode blijkbaar een goede indruk achterlaten. Zo werd hij beloond met een contract tot eind dit seizoen. Beerschot heeft ook een optie om die overeenkomst te verlengen met een extra jaar.

BUITENLAND
Leandro Trossard heeft zich de voorbij maanden in de kijker gespeeld van de Engelse top. Volgens Football Insider zou Chelsea FC klaar staan om over te gaan tot actie. Zo beweert het medium dat de topclub gesprekken plant met zijn entourage om een eventuele overgang te bespreken. Trossard staat bij Brighton onder contract tot eind dit seizoen, maar de club heeft een optie om die overeenkomst met een jaartje te verlengen. En dus zal Chelsea ook een akkoord moeten vinden met de Seagulls.



Eén van de opvallende figuren op het WK in Qatar is de Nederlander Cody Gakpo. Na het toernooi zouden er dan ook gesprekken plaatsvinden tussen de omkadering van Nederlander en verschillende topclubs. Voetbal International noemt Manchester United, Real Madrid, Liverpool en Bayern München. PSV zou 50 miljoen euro willen vangen voor de speler, al is het niet zeker of Gakpo de lampenclub ook effectief zal verlaten.

LEES OOK: Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie in de breedte volgens u?

Meest recent

Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

12
12
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

61
61
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

49
49
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

109
109
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

95
95
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

266
266
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

73
73
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

274
274
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

62
62
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

358
358
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

577
577
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

226
226
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

280
280
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

90
90
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

853
853
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

466
466
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

144
144
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

443
443
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

568
568
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

78
78
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

106
106
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

209
209
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

57
57
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

474
474
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

473
473

Meer sportnieuws