TU: 'Anderlecht vindt akkoord, toptransfer Trossard'

1489 stemmen
TU: 'Anderlecht vindt akkoord, toptransfer Trossard'

De WK-eindronde in Qatar is begonnen, maar ook de winterse mercato nadert met rasse schreden. Heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn dan ook volop bezig met hun transferplannen te ontrollen, terwijl ook de nodige trainerswissels op punt staan. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens de Italiaanse transferwatcher Nicolo Schira heeft RSC Anderlecht een akkoord gevonden over de ontbinding van het huurcontract van Sebastiano Esposito. Een vroegtijdig vertrek van de huurling hing al in de lucht en nu zou dus ook een overeenkomst zijn gevonden met moederclub Internazionale, zo is Schira er zeker van dat hij in januari officieel geen speler van Anderlecht meer is. Esposito, die in Brussel zwaar door de mand viel, zou alvast op zoek gaan naar een nieuwe club in Italië. Ook Salernitana zou nu interesse tonen.



KRC Genk kent een fantastisch seizoen en het is dan ook geen toeval dat enkele spelers in de kijker lopen. Het Italiaanse Il Messaggero heeft ook nieuws te melden. Stelt dat Racing ook het vertrek van één van zijn backs moet vrezen. Volgens de Italiaanse krant is Gerardo Arteaga één van de spelers die SS Lazio volgt. De Romeinen zijn op zoek naar een nieuwe linksachter en de Mexicaan maakte de afgelopen maanden indruk in de Cegeka Arena.



Eerder deze week geraakte bekend dat Tottenham Hotspur tijdens het WK Andreas Skov Olsen van dichtbij volgt. En dat wordt nu ook bevestigd door Het Nieuwsblad. Daar weet men dat de interesse van de Londense topclub behoorlijk concreet is. Club Brugge moet zijn hart dus vasthouden voor een winters vertrek, al hoeft het nog niet te wanhopen. Zo meldt HNB dat er nog geen officieel bod werd uitgebracht.



Beerschot maakte de komst van Ilias Moutha-Sebtaoui bekend. De 23-jarige doelman was de voorbije weken al op proef bij de selectie van coach Andreas Wieland en kon in die testperiode blijkbaar een goede indruk achterlaten. Zo werd hij beloond met een contract tot eind dit seizoen. Beerschot heeft ook een optie om die overeenkomst te verlengen met een extra jaar.

BUITENLAND
Leandro Trossard heeft zich de voorbij maanden in de kijker gespeeld van de Engelse top. Volgens Football Insider zou Chelsea FC klaar staan om over te gaan tot actie. Zo beweert het medium dat de topclub gesprekken plant met zijn entourage om een eventuele overgang te bespreken. Trossard staat bij Brighton onder contract tot eind dit seizoen, maar de club heeft een optie om die overeenkomst met een jaartje te verlengen. En dus zal Chelsea ook een akkoord moeten vinden met de Seagulls.



Eén van de opvallende figuren op het WK in Qatar is de Nederlander Cody Gakpo. Na het toernooi zouden er dan ook gesprekken plaatsvinden tussen de omkadering van Nederlander en verschillende topclubs. Voetbal International noemt Manchester United, Real Madrid, Liverpool en Bayern München. PSV zou 50 miljoen euro willen vangen voor de speler, al is het niet zeker of Gakpo de lampenclub ook effectief zal verlaten.

LEES OOK: Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Welke club heeft momenteel de sterkste selectie in de breedte volgens u?

Meest recent

'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

0
0
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

7
7
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

20
20
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

191
191
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

239
239
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

111
111
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

46
46
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

505
505
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

100
100
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

115
115
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

143
143
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

137
137
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

66
66
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

421
421
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

136
136
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

164
164
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

163
163
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

198
198
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

583
583
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

165
165
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

166
166
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

411
411
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

362
362

Meer sportnieuws