Bommetje ontploft na wanprestatie Oranje

1498 stemmen
Bommetje ontploft na wanprestatie Oranje

Na de overwinning tijdens de openingsspeeldag tegen Senegal, heerste nog heel wat euforie rond de Nederlandse nationale ploeg. Toch zeker bij onze noorderburen zelf. Maar vrijdag werd Oranje stevig met de voeten op de grond gezet, zo mocht het team van bondscoach Louis van Gaal zelfs van geluk spreken met een puntje tegen Ecuador.


Nederland was nochtans al vroeg op voorsprong gekomen, maar zakte vervolgens helemaal in mekaar. Zo werd amper nog een kans gecreëerd tegen de gretige Ecuadoranen. Die brachten de Oranje-defensie dan ook regelmatig in de problemen. Uiteindelijk kwam Ecuador zelfs nog het dichtste bij een overwinning. En dat leidde tot een golf aan kritiek, met name dan op de Nederlandse verdediging.

Aanvoerder Virgil van Dijk bijvoorbeeld, kreeg achteraf de volle lading voor zijn gebrek aan initiatief. "Als je zo slentert over het veld, dan roep je dit scenario over jezelf af", zei analist Dennis van Wijk bijvoorbeeld bij Sporza. "Wie is de beste speler van het team? Dat is Virgil. Maar als je ziet wat hij doet in balbezit: het is niet meer dan een bal opzij spelen naar medeverdedigers. Ik vind dat Virgil veel meer verantwoordelijkheid moet nemen. Hij moet ervoor zorgen dat er onderling wat gebeurt", liet ex-speler en voormalig bondscoach Marco van Basten noteren bij NOS.

NOOIT POSITIEF
Maar die laatste woorden schoten bij Van Dijk in het verkeerde keelgat, zo zette hij Van Basten niet veel later terug op zijn plaats. "Hij is volgens mij nooit positief, dus wat moet je er dan mee? Het is makkelijk om vanuit Hilversum een analyse te maken. Ik wil niet zeggen dat ik een fantastische wedstrijd speelde, totaal niet zelfs. Maar de dingen die gezegd worden over dat ik faalde als aanvoerder: wat moet je daarmee? Ik sta altijd vooraan, ik leid het team op de beste manier mogelijk", aldus de Liverpool-verdediger.

LEES OOK: Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland wordt geen wereldkampioen ...

Meest recent

Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

0
0
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

32
32
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

91
91
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

220
220
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

224
224
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

72
72
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

494
494
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

62
62
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

231
231
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

50
50
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

84
84
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

386
386
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

131
131
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

109
109
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

197
197
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

615
615
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

849
849
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

689
689
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

111
111
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

498
498
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

689
689
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

278
278
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

85
85
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

280
280

Meer sportnieuws