Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

door
Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

Op het wereldkampioenschap in Qatar heeft Iran zich vrijdagmiddag uitstekend herpakt na de 6-2-blamage tegen Engeland. De Iraniërs waren heer en meester tegen een pover Wales en werden daar in de slotminuten ook voor beloond. Nadat de Welshe doelman Wayne Hennessey rood had gepakt, zorgden Rouzbeh Cheshmi en Ramin Rezaeian diep in de extra tijd voor een 0-2-overwinning.


Op papier was Wales-Iran één van de minst aantrekkelijke affiches in de groepsfase, maar de trouwe kijkers werden toch beloond met een leuke partij. Iran toonde zich al snel de betere ploeg. Nadat Wales weliswaar een goede mogelijkheid had gehad via Kieffer Moore, sloegen de Iraniërs als eerste toe. Ali Gholizadeh scoorde na een uitstekende combinatie met Sardar Azmoun, maar de VAR kwam tussen en keurde het doelpunt terecht af wegens buitenspel. Dat bleek meteen het hoogtepunt van de eerste periode, al kreeg ook Azmoun nog een goede kans.



In de tweede helft gingen de Iraniërs gewoon door op hun elan. Na amper tien seconden spelen trapte Azmoun op de paal en in de herneming deed ook Gholizadeh het doelhout trillen, waarna de Welshe doelman Hennessey de derde poging alsnog kon pakken. Wales bleef daarna weggedrukt worden, Ezatolahi zette Hennessey nog maar eens aan het werk. Pas in de slotminuten konden de Welshmen daar iets tegenover zetten met een afstandsschot van Davies.

WAANZINNIG SLOT
Een zoveelste scoreloos gelijkspel leek in de maak, maar in de absolute slotfase brak de match helemaal open. Zo kwam Wales met tien man te staan nadat Hennessey veel te onstuimig uitkwam en zijn tegenstander omver kegelde. En in de extra tijd barste het Iraanse feest helemaal los. Chesmi legde aan de rand van de zestien aan voor een schot en trapte de bal netjes binnen. De Welshmen konden dus niet anders dan alles of niets te spelen, maar in de 111de minuut maakte Rezaeian er op de counter zelfs nog 0-2 van. De vreugde bij Iran was gigantisch, voor Wales lijkt WK er zo goed als op te zitten.

Welk land ziet u laatste eindigen in Groep B?

Meest recent

Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

5
5
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

41
41
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

79
79
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

75
75
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

129
129
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

83
83
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

42
42
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

51
51
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

459
459
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

168
168
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

260
260
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

202
202
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

233
233
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

39
39
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

233
233
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

267
267
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

163
163
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

40
40
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

237
237
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

155
155
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

434
434
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

77
77
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

247
247
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

126
126
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

328
328

Meer sportnieuws