Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

door
Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

Op het wereldkampioenschap in Qatar heeft Iran zich vrijdagmiddag uitstekend herpakt na de 6-2-blamage tegen Engeland. De Iraniërs waren heer en meester tegen een pover Wales en werden daar in de slotminuten ook voor beloond. Nadat de Welshe doelman Wayne Hennessey rood had gepakt, zorgden Rouzbeh Cheshmi en Ramin Rezaeian diep in de extra tijd voor een 0-2-overwinning.


Op papier was Wales-Iran één van de minst aantrekkelijke affiches in de groepsfase, maar de trouwe kijkers werden toch beloond met een leuke partij. Iran toonde zich al snel de betere ploeg. Nadat Wales weliswaar een goede mogelijkheid had gehad via Kieffer Moore, sloegen de Iraniërs als eerste toe. Ali Gholizadeh scoorde na een uitstekende combinatie met Sardar Azmoun, maar de VAR kwam tussen en keurde het doelpunt terecht af wegens buitenspel. Dat bleek meteen het hoogtepunt van de eerste periode, al kreeg ook Azmoun nog een goede kans.



In de tweede helft gingen de Iraniërs gewoon door op hun elan. Na amper tien seconden spelen trapte Azmoun op de paal en in de herneming deed ook Gholizadeh het doelhout trillen, waarna de Welshe doelman Hennessey de derde poging alsnog kon pakken. Wales bleef daarna weggedrukt worden, Ezatolahi zette Hennessey nog maar eens aan het werk. Pas in de slotminuten konden de Welshmen daar iets tegenover zetten met een afstandsschot van Davies.

WAANZINNIG SLOT
Een zoveelste scoreloos gelijkspel leek in de maak, maar in de absolute slotfase brak de match helemaal open. Zo kwam Wales met tien man te staan nadat Hennessey veel te onstuimig uitkwam en zijn tegenstander omver kegelde. En in de extra tijd barste het Iraanse feest helemaal los. Chesmi legde aan de rand van de zestien aan voor een schot en trapte de bal netjes binnen. De Welshmen konden dus niet anders dan alles of niets te spelen, maar in de 111de minuut maakte Rezaeian er op de counter zelfs nog 0-2 van. De vreugde bij Iran was gigantisch, voor Wales lijkt WK er zo goed als op te zitten.

Welk land ziet u laatste eindigen in Groep B?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

60
60
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

41
41
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

60
60
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

29
29
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

130
130
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

244
244
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

75
75
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

143
143
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

465
465
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

113
113
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

200
200
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

395
395
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

184
184
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

61
61
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

259
259
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

258
258
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

213
213
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

78
78
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

171
171
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

514
514
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

84
84
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

154
154
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

109
109

Meer sportnieuws