Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

203 stemmen
Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

Op het wereldkampioenschap in Qatar heeft Iran zich vrijdagmiddag uitstekend herpakt na de 6-2-blamage tegen Engeland. De Iraniërs waren heer en meester tegen een pover Wales en werden daar in de slotminuten ook voor beloond. Nadat de Welshe doelman Wayne Hennessey rood had gepakt, zorgden Rouzbeh Cheshmi en Ramin Rezaeian diep in de extra tijd voor een 0-2-overwinning.


Op papier was Wales-Iran één van de minst aantrekkelijke affiches in de groepsfase, maar de trouwe kijkers werden toch beloond met een leuke partij. Iran toonde zich al snel de betere ploeg. Nadat Wales weliswaar een goede mogelijkheid had gehad via Kieffer Moore, sloegen de Iraniërs als eerste toe. Ali Gholizadeh scoorde na een uitstekende combinatie met Sardar Azmoun, maar de VAR kwam tussen en keurde het doelpunt terecht af wegens buitenspel. Dat bleek meteen het hoogtepunt van de eerste periode, al kreeg ook Azmoun nog een goede kans.



In de tweede helft gingen de Iraniërs gewoon door op hun elan. Na amper tien seconden spelen trapte Azmoun op de paal en in de herneming deed ook Gholizadeh het doelhout trillen, waarna de Welshe doelman Hennessey de derde poging alsnog kon pakken. Wales bleef daarna weggedrukt worden, Ezatolahi zette Hennessey nog maar eens aan het werk. Pas in de slotminuten konden de Welshmen daar iets tegenover zetten met een afstandsschot van Davies.

WAANZINNIG SLOT
Een zoveelste scoreloos gelijkspel leek in de maak, maar in de absolute slotfase brak de match helemaal open. Zo kwam Wales met tien man te staan nadat Hennessey veel te onstuimig uitkwam en zijn tegenstander omver kegelde. En in de extra tijd barste het Iraanse feest helemaal los. Chesmi legde aan de rand van de zestien aan voor een schot en trapte de bal netjes binnen. De Welshmen konden dus niet anders dan alles of niets te spelen, maar in de 111de minuut maakte Rezaeian er op de counter zelfs nog 0-2 van. De vreugde bij Iran was gigantisch, voor Wales lijkt WK er zo goed als op te zitten.

Welk land ziet u laatste eindigen in Groep B?

Meest recent

WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

4
4
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

23
23
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

169
169
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

74
74
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

88
88
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

471
471
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

143
143
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

508
508
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

570
570
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

684
684
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

64
64
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

170
170
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

137
137
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

727
727
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

326
326
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

220
220
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

172
172
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

171
171
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

260
260
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

163
163
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

516
516
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

90
90
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

153
153
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

43
43
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

657
657

Meer sportnieuws