Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

door
Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

Op het wereldkampioenschap in Qatar heeft Iran zich vrijdagmiddag uitstekend herpakt na de 6-2-blamage tegen Engeland. De Iraniërs waren heer en meester tegen een pover Wales en werden daar in de slotminuten ook voor beloond. Nadat de Welshe doelman Wayne Hennessey rood had gepakt, zorgden Rouzbeh Cheshmi en Ramin Rezaeian diep in de extra tijd voor een 0-2-overwinning.


Op papier was Wales-Iran één van de minst aantrekkelijke affiches in de groepsfase, maar de trouwe kijkers werden toch beloond met een leuke partij. Iran toonde zich al snel de betere ploeg. Nadat Wales weliswaar een goede mogelijkheid had gehad via Kieffer Moore, sloegen de Iraniërs als eerste toe. Ali Gholizadeh scoorde na een uitstekende combinatie met Sardar Azmoun, maar de VAR kwam tussen en keurde het doelpunt terecht af wegens buitenspel. Dat bleek meteen het hoogtepunt van de eerste periode, al kreeg ook Azmoun nog een goede kans.



In de tweede helft gingen de Iraniërs gewoon door op hun elan. Na amper tien seconden spelen trapte Azmoun op de paal en in de herneming deed ook Gholizadeh het doelhout trillen, waarna de Welshe doelman Hennessey de derde poging alsnog kon pakken. Wales bleef daarna weggedrukt worden, Ezatolahi zette Hennessey nog maar eens aan het werk. Pas in de slotminuten konden de Welshmen daar iets tegenover zetten met een afstandsschot van Davies.

WAANZINNIG SLOT
Een zoveelste scoreloos gelijkspel leek in de maak, maar in de absolute slotfase brak de match helemaal open. Zo kwam Wales met tien man te staan nadat Hennessey veel te onstuimig uitkwam en zijn tegenstander omver kegelde. En in de extra tijd barste het Iraanse feest helemaal los. Chesmi legde aan de rand van de zestien aan voor een schot en trapte de bal netjes binnen. De Welshmen konden dus niet anders dan alles of niets te spelen, maar in de 111de minuut maakte Rezaeian er op de counter zelfs nog 0-2 van. De vreugde bij Iran was gigantisch, voor Wales lijkt WK er zo goed als op te zitten.

LEES OOK: Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

Welk land ziet u laatste eindigen in Groep B?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

75
75
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

163
163
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

96
96
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

59
59
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1055
1055
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

179
179
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

209
209
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

296
296
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

152
152
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

707
707
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

182
182
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

101
101
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

126
126
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

127
127
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

321
321
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

328
328
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws