Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

203
Iraniërs in WK-delirium na waanzinnige slotfase

Op het wereldkampioenschap in Qatar heeft Iran zich vrijdagmiddag uitstekend herpakt na de 6-2-blamage tegen Engeland. De Iraniërs waren heer en meester tegen een pover Wales en werden daar in de slotminuten ook voor beloond. Nadat de Welshe doelman Wayne Hennessey rood had gepakt, zorgden Rouzbeh Cheshmi en Ramin Rezaeian diep in de extra tijd voor een 0-2-overwinning.


Op papier was Wales-Iran één van de minst aantrekkelijke affiches in de groepsfase, maar de trouwe kijkers werden toch beloond met een leuke partij. Iran toonde zich al snel de betere ploeg. Nadat Wales weliswaar een goede mogelijkheid had gehad via Kieffer Moore, sloegen de Iraniërs als eerste toe. Ali Gholizadeh scoorde na een uitstekende combinatie met Sardar Azmoun, maar de VAR kwam tussen en keurde het doelpunt terecht af wegens buitenspel. Dat bleek meteen het hoogtepunt van de eerste periode, al kreeg ook Azmoun nog een goede kans.



In de tweede helft gingen de Iraniërs gewoon door op hun elan. Na amper tien seconden spelen trapte Azmoun op de paal en in de herneming deed ook Gholizadeh het doelhout trillen, waarna de Welshe doelman Hennessey de derde poging alsnog kon pakken. Wales bleef daarna weggedrukt worden, Ezatolahi zette Hennessey nog maar eens aan het werk. Pas in de slotminuten konden de Welshmen daar iets tegenover zetten met een afstandsschot van Davies.

WAANZINNIG SLOT
Een zoveelste scoreloos gelijkspel leek in de maak, maar in de absolute slotfase brak de match helemaal open. Zo kwam Wales met tien man te staan nadat Hennessey veel te onstuimig uitkwam en zijn tegenstander omver kegelde. En in de extra tijd barste het Iraanse feest helemaal los. Chesmi legde aan de rand van de zestien aan voor een schot en trapte de bal netjes binnen. De Welshmen konden dus niet anders dan alles of niets te spelen, maar in de 111de minuut maakte Rezaeian er op de counter zelfs nog 0-2 van. De vreugde bij Iran was gigantisch, voor Wales lijkt WK er zo goed als op te zitten.

Welk land ziet u laatste eindigen in Groep B?

Meest recent

Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

0
0
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

6
6
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

83
83
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

62
62
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

104
104
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

176
176
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

101
101
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

36
36
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

116
116
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

311
311
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

90
90
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

44
44
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

270
270
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

422
422
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

118
118
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

85
85
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

286
286
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

371
371
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

524
524
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

402
402
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

123
123
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

208
208

Meer sportnieuws