Joos: "Doodzonde dat hij niet in WK-selectie zit"

door
Joos:

De Rode Duivels hebben allerminst een goede beurt gemaakt tijdens hun eerste WK-wedstrijd tegen Canada. Er werd weliswaar met 1-0 gewonnen van een verrassend sterke trainer, maar het geleverde spel was ronduit ondermaats. Ook op het Belgische middenveld liep het lange tijd helemaal fout.


De defensie zag serieus af tegen de snelle aanvallers van de Canadezen, terwijl de aanvalslinie voor veel te weinig doelgevaar kon zorgen. Maar ook het middenveld maakte dus een slechte beurt. Bondscoach Roberto Martinez had zoals verwacht voor het duo Youri Tielemans-Axel Witsel gekozen. Zij werden echter vaak afgetroefd in de duels en in balbezit zorgden ze amper voor verticaliteit. Nadat Tielemans bij de rust werd vervangen door Amadou Onana, liep het weliswaar iets beter.

Analist/commentator Filip Joos pleit dan ook voor een basisplaats voor de boomlange middenvelder van Everton FC. "Elke volger van de Duivels en het Engelse voetbal zei: 'zet Onana'. Ik vond Tielemans wel beter spelen dan Witsel, maar ook zaken duidelijker fout doen. Maar Onana deed wat van hem werd verwacht. Hij is iemand die de linies breekt met de bal aan de voet. Je kan dit toernooi niet spelen zonder hem", klonk het bij de WK-podcast van Sporza.

LAVIA EN HEYNEN
Joos vindt het dan ook een spijtige zaak dat Martinez in zijn selectie niet nog meer vers bloed voor op het middenveld had voorzien. "Het is doodzonde dat Roméo Lavia niet mee is. En als ik gisteren keek: het is doodzonde dat Heynen niet mee is. Dat zijn jongens die in vorm zijn. Die Canadezen spelen ook niet allemaal bij Real Madrid. "

LEES OOK: ‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

Heynen had altijd in de WK-selectie moeten zitten ...

Meest recent

Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

42
42
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

102
102
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

143
143
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

444
444
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

12
12
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

158
158
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

300
300
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

165
165
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

55
55
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

274
274
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

75
75
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

91
91
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

242
242
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

375
375
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

115
115
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

95
95
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

160
160
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

247
247
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1143
1143
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

201
201
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

310
310
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

174
174
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

188
188
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

519
519

Meer sportnieuws