Joos: "Doodzonde dat hij niet in WK-selectie zit"

door
Joos:

De Rode Duivels hebben allerminst een goede beurt gemaakt tijdens hun eerste WK-wedstrijd tegen Canada. Er werd weliswaar met 1-0 gewonnen van een verrassend sterke trainer, maar het geleverde spel was ronduit ondermaats. Ook op het Belgische middenveld liep het lange tijd helemaal fout.


De defensie zag serieus af tegen de snelle aanvallers van de Canadezen, terwijl de aanvalslinie voor veel te weinig doelgevaar kon zorgen. Maar ook het middenveld maakte dus een slechte beurt. Bondscoach Roberto Martinez had zoals verwacht voor het duo Youri Tielemans-Axel Witsel gekozen. Zij werden echter vaak afgetroefd in de duels en in balbezit zorgden ze amper voor verticaliteit. Nadat Tielemans bij de rust werd vervangen door Amadou Onana, liep het weliswaar iets beter.

Analist/commentator Filip Joos pleit dan ook voor een basisplaats voor de boomlange middenvelder van Everton FC. "Elke volger van de Duivels en het Engelse voetbal zei: 'zet Onana'. Ik vond Tielemans wel beter spelen dan Witsel, maar ook zaken duidelijker fout doen. Maar Onana deed wat van hem werd verwacht. Hij is iemand die de linies breekt met de bal aan de voet. Je kan dit toernooi niet spelen zonder hem", klonk het bij de WK-podcast van Sporza.

LAVIA EN HEYNEN
Joos vindt het dan ook een spijtige zaak dat Martinez in zijn selectie niet nog meer vers bloed voor op het middenveld had voorzien. "Het is doodzonde dat Roméo Lavia niet mee is. En als ik gisteren keek: het is doodzonde dat Heynen niet mee is. Dat zijn jongens die in vorm zijn. Die Canadezen spelen ook niet allemaal bij Real Madrid. "

LEES OOK: Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Heynen had altijd in de WK-selectie moeten zitten ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

5
5
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

47
47
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

7
7
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

173
173
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

570
570
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

97
97
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

15
15
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

68
68
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

65
65
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

95
95
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

420
420
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

238
238
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

124
124
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

104
104
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

392
392
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

552
552
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

317
317
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

131
131
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

99
99
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

84
84
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

149
149
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

31
31
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1423
1423
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

84
84
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

191
191

Meer sportnieuws