Joos: "Doodzonde dat hij niet in WK-selectie zit"

door
Joos:

De Rode Duivels hebben allerminst een goede beurt gemaakt tijdens hun eerste WK-wedstrijd tegen Canada. Er werd weliswaar met 1-0 gewonnen van een verrassend sterke trainer, maar het geleverde spel was ronduit ondermaats. Ook op het Belgische middenveld liep het lange tijd helemaal fout.


De defensie zag serieus af tegen de snelle aanvallers van de Canadezen, terwijl de aanvalslinie voor veel te weinig doelgevaar kon zorgen. Maar ook het middenveld maakte dus een slechte beurt. Bondscoach Roberto Martinez had zoals verwacht voor het duo Youri Tielemans-Axel Witsel gekozen. Zij werden echter vaak afgetroefd in de duels en in balbezit zorgden ze amper voor verticaliteit. Nadat Tielemans bij de rust werd vervangen door Amadou Onana, liep het weliswaar iets beter.

Analist/commentator Filip Joos pleit dan ook voor een basisplaats voor de boomlange middenvelder van Everton FC. "Elke volger van de Duivels en het Engelse voetbal zei: 'zet Onana'. Ik vond Tielemans wel beter spelen dan Witsel, maar ook zaken duidelijker fout doen. Maar Onana deed wat van hem werd verwacht. Hij is iemand die de linies breekt met de bal aan de voet. Je kan dit toernooi niet spelen zonder hem", klonk het bij de WK-podcast van Sporza.

LAVIA EN HEYNEN
Joos vindt het dan ook een spijtige zaak dat Martinez in zijn selectie niet nog meer vers bloed voor op het middenveld had voorzien. "Het is doodzonde dat Roméo Lavia niet mee is. En als ik gisteren keek: het is doodzonde dat Heynen niet mee is. Dat zijn jongens die in vorm zijn. Die Canadezen spelen ook niet allemaal bij Real Madrid. "

LEES OOK: Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Heynen had altijd in de WK-selectie moeten zitten ...

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

50
50
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

36
36
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

353
353
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

48
48
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

294
294
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

332
332
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

153
153
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

45
45
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

387
387
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

168
168
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

94
94
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

284
284
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

163
163
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

380
380
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

226
226
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

450
450
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

393
393
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

50
50
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

296
296
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

118
118
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

451
451
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

106
106
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

244
244
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

255
255

Meer sportnieuws