Joos: "Doodzonde dat hij niet in WK-selectie zit"

door
Joos:

De Rode Duivels hebben allerminst een goede beurt gemaakt tijdens hun eerste WK-wedstrijd tegen Canada. Er werd weliswaar met 1-0 gewonnen van een verrassend sterke trainer, maar het geleverde spel was ronduit ondermaats. Ook op het Belgische middenveld liep het lange tijd helemaal fout.


De defensie zag serieus af tegen de snelle aanvallers van de Canadezen, terwijl de aanvalslinie voor veel te weinig doelgevaar kon zorgen. Maar ook het middenveld maakte dus een slechte beurt. Bondscoach Roberto Martinez had zoals verwacht voor het duo Youri Tielemans-Axel Witsel gekozen. Zij werden echter vaak afgetroefd in de duels en in balbezit zorgden ze amper voor verticaliteit. Nadat Tielemans bij de rust werd vervangen door Amadou Onana, liep het weliswaar iets beter.

Analist/commentator Filip Joos pleit dan ook voor een basisplaats voor de boomlange middenvelder van Everton FC. "Elke volger van de Duivels en het Engelse voetbal zei: 'zet Onana'. Ik vond Tielemans wel beter spelen dan Witsel, maar ook zaken duidelijker fout doen. Maar Onana deed wat van hem werd verwacht. Hij is iemand die de linies breekt met de bal aan de voet. Je kan dit toernooi niet spelen zonder hem", klonk het bij de WK-podcast van Sporza.

LAVIA EN HEYNEN
Joos vindt het dan ook een spijtige zaak dat Martinez in zijn selectie niet nog meer vers bloed voor op het middenveld had voorzien. "Het is doodzonde dat Roméo Lavia niet mee is. En als ik gisteren keek: het is doodzonde dat Heynen niet mee is. Dat zijn jongens die in vorm zijn. Die Canadezen spelen ook niet allemaal bij Real Madrid. "

LEES OOK: Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Heynen had altijd in de WK-selectie moeten zitten ...

Meest recent

Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

1
1
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

81
81
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

108
108
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

163
163
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

327
327
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

55
55
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

103
103
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

315
315
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

61
61
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

100
100
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

263
263
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

260
260
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

849
849
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

115
115
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

288
288
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

499
499
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

547
547
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

760
760
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

267
267
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

660
660
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

447
447
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

67
67
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

147
147
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

235
235

Meer sportnieuws