Infantino maakt zich grandioos belachelijk met pijnlijke foto

door
Infantino maakt zich grandioos belachelijk met pijnlijke foto

Het wereldkampioenschap in Qatar leidt tot steeds meer gezichtsverlies voor wereldvoetbalbond FIFA. Zo ging de aanwijzingsprocedure gepaard met heel wat corrupte deals, terwijl bij de bouw van de stadions stelselmatig mensenrechten werden geschonden. En deze week was er ook nog eens de hetze rond de OneLove-kapiteinsband.


Als statement tegen discriminatie en om de inclusiviteit te bevorderen, had een aantal Europese landen een speciale kapiteinsband laten ontwerpen. Daarop stond een hartje in de regenboogkleuren met daarin de tekst 'One Love'. Die aanvoerdersbanden waren echter een doorn in het oog van de Qatarese overheid. De FIFA, dat onder druk gezet werd door de Qatari, besloot dan ook om sportieve sancties te koppelen aan het dragen van die OneLove-band. Bijgevolg gingen de Europese bonden met tegenzin overstag.

De houding van de FIFA zorgde aan een lawine aan kritiek. Verschillende hoogwaardigheidsbekleders die aanwezig zijn in Qatar, probeerden dan ook zelf een statement te maken. Belgisch minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib bijvoorbeeld, zat woensdagavond tijdens België-Canada op het ereterras terwijl ze zelf zo'n OneLove-band droeg. Iets wat eerder op de dag ook al werd voorgedaan door de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nany Faeser.

HYPOCRIET
Beide politica spraken ook over de kwestie met FIFA-baas Gianni Infantino. Maar tijdens zijn ontmoeting met Faeser, leidde dat tot een wel erg pijnlijk beeld. Zo poseerde Infantino samen met de minister terwijl hij met een brede glimlach naar de OneLove-band wees. Het beeld circuleerde inmiddels op de sociale media en heel wat volgers tonen zich bijzonder kritisch voor Infatino, die niet geheel onterecht als 'hypocriet' wordt afgeschilderd.

Infantino zou ontslag moeten nemen ...

Meest recent

Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

17
17
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

25
25
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

174
174
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

60
60
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

45
45
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

172
172
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

230
230
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

308
308
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

273
273
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

298
298
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

118
118
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

365
365
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

184
184
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

249
249
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

210
210
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

176
176
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

111
111
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

530
530
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

442
442
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

217
217
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

448
448
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

317
317
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

508
508
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

407
407

Meer sportnieuws