Infantino maakt zich grandioos belachelijk met pijnlijke foto

door
Infantino maakt zich grandioos belachelijk met pijnlijke foto

Het wereldkampioenschap in Qatar leidt tot steeds meer gezichtsverlies voor wereldvoetbalbond FIFA. Zo ging de aanwijzingsprocedure gepaard met heel wat corrupte deals, terwijl bij de bouw van de stadions stelselmatig mensenrechten werden geschonden. En deze week was er ook nog eens de hetze rond de OneLove-kapiteinsband.


Als statement tegen discriminatie en om de inclusiviteit te bevorderen, had een aantal Europese landen een speciale kapiteinsband laten ontwerpen. Daarop stond een hartje in de regenboogkleuren met daarin de tekst 'One Love'. Die aanvoerdersbanden waren echter een doorn in het oog van de Qatarese overheid. De FIFA, dat onder druk gezet werd door de Qatari, besloot dan ook om sportieve sancties te koppelen aan het dragen van die OneLove-band. Bijgevolg gingen de Europese bonden met tegenzin overstag.

De houding van de FIFA zorgde aan een lawine aan kritiek. Verschillende hoogwaardigheidsbekleders die aanwezig zijn in Qatar, probeerden dan ook zelf een statement te maken. Belgisch minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib bijvoorbeeld, zat woensdagavond tijdens België-Canada op het ereterras terwijl ze zelf zo'n OneLove-band droeg. Iets wat eerder op de dag ook al werd voorgedaan door de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nany Faeser.

HYPOCRIET
Beide politica spraken ook over de kwestie met FIFA-baas Gianni Infantino. Maar tijdens zijn ontmoeting met Faeser, leidde dat tot een wel erg pijnlijk beeld. Zo poseerde Infantino samen met de minister terwijl hij met een brede glimlach naar de OneLove-band wees. Het beeld circuleerde inmiddels op de sociale media en heel wat volgers tonen zich bijzonder kritisch voor Infatino, die niet geheel onterecht als 'hypocriet' wordt afgeschilderd.

LEES OOK: Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Infantino zou ontslag moeten nemen ...

Meest recent

Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

15
15
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

67
67
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

24
24
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

86
86
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

35
35
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

450
450
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

117
117
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

190
190
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

225
225
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

211
211
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

157
157
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

86
86
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

63
63
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

101
101
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

419
419
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

224
224
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

334
334
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

161
161
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

228
228
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

281
281
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

662
662
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

249
249
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

288
288
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

128
128

Meer sportnieuws