Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

380 stemmen
Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

De Rode Duivels versloegen Canada en nemen een stevige optie op de kwalificatie voor de achtste finales van de Wereldkampioenschap in Qatar. Het voetbal was zeker niet mooi en België lag zelfs zwaar onder tegen de Maple Leafs, maar uiteindelijk zijn het enkel de drie punten tellen. Anderzijds zijn de Duivels op dit moment wel het kneusje van het WK , want ondanks de belangrijke zege tegen Canada is er geen geen enkele andere ploeg wiens defensie zó zwaar overrompeld werd in Qatar.


HERDMAN TROEFT MARTINEZ AF

En dat was ergens wel te verwachten. Canada speelt áltijd erg verticaal voetbal met een hoge intensiteit en agressiviteit, doorgaans met passes over de grond en spelers die met dribbels en snelheid het verschil maken. Roberto Martinez en de ‘trage’ centrale verdedigers van de Rode Duivels waren op voorhand dus gewaarschuwd. Jonathan David, Tajon Buchanan en Alphonso Davies deden woensdag wat er van hen verwacht werd, maar ook de rest van de Canadese spelers zetten goed druk op de Rode Duivels, die bij momenten helemaal overrompeld werden in hun eerste wedstrijd in Qatar.



John Herdman zette het omschakelingsvoetbal aan de kant voor een dominante aanpak en onder die grote pressing konden de Duivels zich niet uit voetballen. De bondscoach experimenteerde vroeger wel eens met die aanvallende tactiek, maar niemand die verwachtte dat Herdman die aanpak effectief zou hanteren tegen het ervaren België. En die gedurfde zet was succesvol. “De Rode Duivels waren een verschrikking. Afgetroefd op enthousiasme en snelheid”, schrijft Het Laatste Nieuws. "Snelheid was al helemaal een euvel. De Rode Duivels werden overlopen. Letterlijk. De razendsnelle aanvallers waren een gesel voor de trage Belgische verdediging”, aldus Het Nieuwsblad.

DE RODE LANTAARN

Niet Canada was woensdag de omschakelingsploeg maar wel België. Door de grote snelheid en het hoge tempo van de Canadezen raakten de Belgen nooit in hun spel. Dat viel ook af te leiden uit het aantal doelpogingen van beide landen na de wedstrijd: 21 voor Canada en amper 9 voor België. “We hebben alle kleuren van de regenboog gezien. We werden er compleet uitgelopen door de jonge Canadese ploeg. Zij toonden veel meer initiatief en drang naar voor, speelden frisser en moderner voetbal”, stelde Marc Degryse in zijn analyse voor Het Laatste Nieuws. “En wij? Wij werden gewoonweg langs alle kanten verrast door lopende mensen.”



De overmacht van Canada vertaalt zich ook in de kwaliteit van de afgedwongen doelkansen. Rode Duivels vergaarden woensdag 3,58 verwachte tegendoelpunten, een heel hoog cijfer waarmee België meteen de rode lantaarn is op het Wereldkampioenschap in Qatar. Australië komt nog het dichtst in de buurt met 3,1 verwachte tegendoelpunten, de Aussies verloren met 4-1 van Frankrijk, en zelfs Costa Rica, dat 7-0 om de oren kreeg van Spanje, slikte ‘maar’ 3,02 verwachte doelpunten. Japan en Saoedi Arabië sluiten de voorlopige top vijf af met respectievelijk 2,58 en 2,39 verwachte tegendoelpunten.

REDDER COURTOIS

Het was dus eigenlijk wachten tot het doelpunt van Canada zou vallen, maar gelukkig kwam die er niet. En hoewel Thibaut Courtois zijn netten schoon kon houden, zijn die hoge verwachte tegendoelpunten toch wel problematisch te noemen. “Dat wordt echt een probleem. Gelukkig stond het vizier van de Canadezen niet zo scherp afgesteld als hun loopvermogen. Ze schoten bijna alles over of naast”, onderschrijft Het Nieuwsblad. Marokko (zondag) en Kroatië (donderdag) zullen misschien niét zo gul zijn met hun gecreëerde doelkansen in vergelijking met de Canadezen.



Ook Algemeen Dagblad maakte dezelfde vaststelling dat België overvleugeld werd door elf energieke atleten uit Canada. “Alleen waren die zeer slordig in de afwerking, hadden ze de arbitrage tegen en zagen ze het geslepen België totaal tegen de verhoudingen in wél scoren. Zo is België op zijn zachtst gezegd gewaarschuwd voor de rest van het toernooi.” Net zoals MARCA: “De Rode Duivels hebben met vuur gespeeld. De beste keeper van de wereld hield hen recht in een wedstrijd waarin ze in de touwen lagen. De Canadezen maakten er geen gebruik van en hebben daar nu spijt van.”

LEES OOK: Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Overleeft België de groepsronde van het WK?

Meest recent

'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

33
33
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

165
165
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

80
80
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

226
226
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

76
76
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

72
72
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

152
152
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

129
129
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

117
117
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

118
118
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

376
376
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

136
136
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

548
548
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

86
86
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

412
412
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

291
291
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

1012
1012
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

293
293
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

71
71
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

123
123
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

1046
1046
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

626
626
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

124
124
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

85
85
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

874
874

Meer sportnieuws