Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

380
Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

De Rode Duivels versloegen Canada en nemen een stevige optie op de kwalificatie voor de achtste finales van de Wereldkampioenschap in Qatar. Het voetbal was zeker niet mooi en België lag zelfs zwaar onder tegen de Maple Leafs, maar uiteindelijk zijn het enkel de drie punten tellen. Anderzijds zijn de Duivels op dit moment wel het kneusje van het WK , want ondanks de belangrijke zege tegen Canada is er geen geen enkele andere ploeg wiens defensie zó zwaar overrompeld werd in Qatar.


HERDMAN TROEFT MARTINEZ AF

En dat was ergens wel te verwachten. Canada speelt áltijd erg verticaal voetbal met een hoge intensiteit en agressiviteit, doorgaans met passes over de grond en spelers die met dribbels en snelheid het verschil maken. Roberto Martinez en de ‘trage’ centrale verdedigers van de Rode Duivels waren op voorhand dus gewaarschuwd. Jonathan David, Tajon Buchanan en Alphonso Davies deden woensdag wat er van hen verwacht werd, maar ook de rest van de Canadese spelers zetten goed druk op de Rode Duivels, die bij momenten helemaal overrompeld werden in hun eerste wedstrijd in Qatar.



John Herdman zette het omschakelingsvoetbal aan de kant voor een dominante aanpak en onder die grote pressing konden de Duivels zich niet uit voetballen. De bondscoach experimenteerde vroeger wel eens met die aanvallende tactiek, maar niemand die verwachtte dat Herdman die aanpak effectief zou hanteren tegen het ervaren België. En die gedurfde zet was succesvol. “De Rode Duivels waren een verschrikking. Afgetroefd op enthousiasme en snelheid”, schrijft Het Laatste Nieuws. "Snelheid was al helemaal een euvel. De Rode Duivels werden overlopen. Letterlijk. De razendsnelle aanvallers waren een gesel voor de trage Belgische verdediging”, aldus Het Nieuwsblad.

DE RODE LANTAARN

Niet Canada was woensdag de omschakelingsploeg maar wel België. Door de grote snelheid en het hoge tempo van de Canadezen raakten de Belgen nooit in hun spel. Dat viel ook af te leiden uit het aantal doelpogingen van beide landen na de wedstrijd: 21 voor Canada en amper 9 voor België. “We hebben alle kleuren van de regenboog gezien. We werden er compleet uitgelopen door de jonge Canadese ploeg. Zij toonden veel meer initiatief en drang naar voor, speelden frisser en moderner voetbal”, stelde Marc Degryse in zijn analyse voor Het Laatste Nieuws. “En wij? Wij werden gewoonweg langs alle kanten verrast door lopende mensen.”



De overmacht van Canada vertaalt zich ook in de kwaliteit van de afgedwongen doelkansen. Rode Duivels vergaarden woensdag 3,58 verwachte tegendoelpunten, een heel hoog cijfer waarmee België meteen de rode lantaarn is op het Wereldkampioenschap in Qatar. Australië komt nog het dichtst in de buurt met 3,1 verwachte tegendoelpunten, de Aussies verloren met 4-1 van Frankrijk, en zelfs Costa Rica, dat 7-0 om de oren kreeg van Spanje, slikte ‘maar’ 3,02 verwachte doelpunten. Japan en Saoedi Arabië sluiten de voorlopige top vijf af met respectievelijk 2,58 en 2,39 verwachte tegendoelpunten.

REDDER COURTOIS

Het was dus eigenlijk wachten tot het doelpunt van Canada zou vallen, maar gelukkig kwam die er niet. En hoewel Thibaut Courtois zijn netten schoon kon houden, zijn die hoge verwachte tegendoelpunten toch wel problematisch te noemen. “Dat wordt echt een probleem. Gelukkig stond het vizier van de Canadezen niet zo scherp afgesteld als hun loopvermogen. Ze schoten bijna alles over of naast”, onderschrijft Het Nieuwsblad. Marokko (zondag) en Kroatië (donderdag) zullen misschien niét zo gul zijn met hun gecreëerde doelkansen in vergelijking met de Canadezen.



Ook Algemeen Dagblad maakte dezelfde vaststelling dat België overvleugeld werd door elf energieke atleten uit Canada. “Alleen waren die zeer slordig in de afwerking, hadden ze de arbitrage tegen en zagen ze het geslepen België totaal tegen de verhoudingen in wél scoren. Zo is België op zijn zachtst gezegd gewaarschuwd voor de rest van het toernooi.” Net zoals MARCA: “De Rode Duivels hebben met vuur gespeeld. De beste keeper van de wereld hield hen recht in een wedstrijd waarin ze in de touwen lagen. De Canadezen maakten er geen gebruik van en hebben daar nu spijt van.”

LEES OOK: ‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

Overleeft België de groepsronde van het WK?

Meest recent

Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

27
27
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

87
87
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

100
100
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

91
91
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

95
95
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

335
335
Anderlecht weer terug? Pfaff waagt zich aan voorspelling

Jean-Marie Pfaff is een van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. Hij sprak met De ...

268
268
'Leko dreigt kampioenenmaker te dumpen: Club Brugge beeft'

Club Brugge staat plots voor een opvallend luxeprobleem. Ivan Leko krijgt er met Jan Virgili een ...

498
498
Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

420
420
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

228
228
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

258
258
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

88
88
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

378
378
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

158
158
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

150
150
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

264
264
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

31
31
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

109
109
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

53
53
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

788
788
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

120
120
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

110
110
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

137
137
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

655
655
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

111
111

Meer sportnieuws