Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

door
Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

De Rode Duivels versloegen Canada en nemen een stevige optie op de kwalificatie voor de achtste finales van de Wereldkampioenschap in Qatar. Het voetbal was zeker niet mooi en België lag zelfs zwaar onder tegen de Maple Leafs, maar uiteindelijk zijn het enkel de drie punten tellen. Anderzijds zijn de Duivels op dit moment wel het kneusje van het WK , want ondanks de belangrijke zege tegen Canada is er geen geen enkele andere ploeg wiens defensie zó zwaar overrompeld werd in Qatar.


HERDMAN TROEFT MARTINEZ AF

En dat was ergens wel te verwachten. Canada speelt áltijd erg verticaal voetbal met een hoge intensiteit en agressiviteit, doorgaans met passes over de grond en spelers die met dribbels en snelheid het verschil maken. Roberto Martinez en de ‘trage’ centrale verdedigers van de Rode Duivels waren op voorhand dus gewaarschuwd. Jonathan David, Tajon Buchanan en Alphonso Davies deden woensdag wat er van hen verwacht werd, maar ook de rest van de Canadese spelers zetten goed druk op de Rode Duivels, die bij momenten helemaal overrompeld werden in hun eerste wedstrijd in Qatar.



John Herdman zette het omschakelingsvoetbal aan de kant voor een dominante aanpak en onder die grote pressing konden de Duivels zich niet uit voetballen. De bondscoach experimenteerde vroeger wel eens met die aanvallende tactiek, maar niemand die verwachtte dat Herdman die aanpak effectief zou hanteren tegen het ervaren België. En die gedurfde zet was succesvol. “De Rode Duivels waren een verschrikking. Afgetroefd op enthousiasme en snelheid”, schrijft Het Laatste Nieuws. "Snelheid was al helemaal een euvel. De Rode Duivels werden overlopen. Letterlijk. De razendsnelle aanvallers waren een gesel voor de trage Belgische verdediging”, aldus Het Nieuwsblad.

DE RODE LANTAARN

Niet Canada was woensdag de omschakelingsploeg maar wel België. Door de grote snelheid en het hoge tempo van de Canadezen raakten de Belgen nooit in hun spel. Dat viel ook af te leiden uit het aantal doelpogingen van beide landen na de wedstrijd: 21 voor Canada en amper 9 voor België. “We hebben alle kleuren van de regenboog gezien. We werden er compleet uitgelopen door de jonge Canadese ploeg. Zij toonden veel meer initiatief en drang naar voor, speelden frisser en moderner voetbal”, stelde Marc Degryse in zijn analyse voor Het Laatste Nieuws. “En wij? Wij werden gewoonweg langs alle kanten verrast door lopende mensen.”



De overmacht van Canada vertaalt zich ook in de kwaliteit van de afgedwongen doelkansen. Rode Duivels vergaarden woensdag 3,58 verwachte tegendoelpunten, een heel hoog cijfer waarmee België meteen de rode lantaarn is op het Wereldkampioenschap in Qatar. Australië komt nog het dichtst in de buurt met 3,1 verwachte tegendoelpunten, de Aussies verloren met 4-1 van Frankrijk, en zelfs Costa Rica, dat 7-0 om de oren kreeg van Spanje, slikte ‘maar’ 3,02 verwachte doelpunten. Japan en Saoedi Arabië sluiten de voorlopige top vijf af met respectievelijk 2,58 en 2,39 verwachte tegendoelpunten.

REDDER COURTOIS

Het was dus eigenlijk wachten tot het doelpunt van Canada zou vallen, maar gelukkig kwam die er niet. En hoewel Thibaut Courtois zijn netten schoon kon houden, zijn die hoge verwachte tegendoelpunten toch wel problematisch te noemen. “Dat wordt echt een probleem. Gelukkig stond het vizier van de Canadezen niet zo scherp afgesteld als hun loopvermogen. Ze schoten bijna alles over of naast”, onderschrijft Het Nieuwsblad. Marokko (zondag) en Kroatië (donderdag) zullen misschien niét zo gul zijn met hun gecreëerde doelkansen in vergelijking met de Canadezen.



Ook Algemeen Dagblad maakte dezelfde vaststelling dat België overvleugeld werd door elf energieke atleten uit Canada. “Alleen waren die zeer slordig in de afwerking, hadden ze de arbitrage tegen en zagen ze het geslepen België totaal tegen de verhoudingen in wél scoren. Zo is België op zijn zachtst gezegd gewaarschuwd voor de rest van het toernooi.” Net zoals MARCA: “De Rode Duivels hebben met vuur gespeeld. De beste keeper van de wereld hield hen recht in een wedstrijd waarin ze in de touwen lagen. De Canadezen maakten er geen gebruik van en hebben daar nu spijt van.”

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Overleeft België de groepsronde van het WK?

Meest recent

Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

5
5
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

53
53
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

75
75
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

232
232
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

30
30
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

201
201
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

188
188
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

276
276
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

118
118
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

166
166
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

116
116
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

147
147
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

157
157
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

610
610
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

626
626
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

49
49
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

284
284
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

105
105
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

193
193
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

156
156
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

50
50
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

276
276
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

43
43
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

330
330
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

565
565

Meer sportnieuws