Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

380
Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

De Rode Duivels versloegen Canada en nemen een stevige optie op de kwalificatie voor de achtste finales van de Wereldkampioenschap in Qatar. Het voetbal was zeker niet mooi en België lag zelfs zwaar onder tegen de Maple Leafs, maar uiteindelijk zijn het enkel de drie punten tellen. Anderzijds zijn de Duivels op dit moment wel het kneusje van het WK , want ondanks de belangrijke zege tegen Canada is er geen geen enkele andere ploeg wiens defensie zó zwaar overrompeld werd in Qatar.


HERDMAN TROEFT MARTINEZ AF

En dat was ergens wel te verwachten. Canada speelt áltijd erg verticaal voetbal met een hoge intensiteit en agressiviteit, doorgaans met passes over de grond en spelers die met dribbels en snelheid het verschil maken. Roberto Martinez en de ‘trage’ centrale verdedigers van de Rode Duivels waren op voorhand dus gewaarschuwd. Jonathan David, Tajon Buchanan en Alphonso Davies deden woensdag wat er van hen verwacht werd, maar ook de rest van de Canadese spelers zetten goed druk op de Rode Duivels, die bij momenten helemaal overrompeld werden in hun eerste wedstrijd in Qatar.



John Herdman zette het omschakelingsvoetbal aan de kant voor een dominante aanpak en onder die grote pressing konden de Duivels zich niet uit voetballen. De bondscoach experimenteerde vroeger wel eens met die aanvallende tactiek, maar niemand die verwachtte dat Herdman die aanpak effectief zou hanteren tegen het ervaren België. En die gedurfde zet was succesvol. “De Rode Duivels waren een verschrikking. Afgetroefd op enthousiasme en snelheid”, schrijft Het Laatste Nieuws. "Snelheid was al helemaal een euvel. De Rode Duivels werden overlopen. Letterlijk. De razendsnelle aanvallers waren een gesel voor de trage Belgische verdediging”, aldus Het Nieuwsblad.

DE RODE LANTAARN

Niet Canada was woensdag de omschakelingsploeg maar wel België. Door de grote snelheid en het hoge tempo van de Canadezen raakten de Belgen nooit in hun spel. Dat viel ook af te leiden uit het aantal doelpogingen van beide landen na de wedstrijd: 21 voor Canada en amper 9 voor België. “We hebben alle kleuren van de regenboog gezien. We werden er compleet uitgelopen door de jonge Canadese ploeg. Zij toonden veel meer initiatief en drang naar voor, speelden frisser en moderner voetbal”, stelde Marc Degryse in zijn analyse voor Het Laatste Nieuws. “En wij? Wij werden gewoonweg langs alle kanten verrast door lopende mensen.”



De overmacht van Canada vertaalt zich ook in de kwaliteit van de afgedwongen doelkansen. Rode Duivels vergaarden woensdag 3,58 verwachte tegendoelpunten, een heel hoog cijfer waarmee België meteen de rode lantaarn is op het Wereldkampioenschap in Qatar. Australië komt nog het dichtst in de buurt met 3,1 verwachte tegendoelpunten, de Aussies verloren met 4-1 van Frankrijk, en zelfs Costa Rica, dat 7-0 om de oren kreeg van Spanje, slikte ‘maar’ 3,02 verwachte doelpunten. Japan en Saoedi Arabië sluiten de voorlopige top vijf af met respectievelijk 2,58 en 2,39 verwachte tegendoelpunten.

REDDER COURTOIS

Het was dus eigenlijk wachten tot het doelpunt van Canada zou vallen, maar gelukkig kwam die er niet. En hoewel Thibaut Courtois zijn netten schoon kon houden, zijn die hoge verwachte tegendoelpunten toch wel problematisch te noemen. “Dat wordt echt een probleem. Gelukkig stond het vizier van de Canadezen niet zo scherp afgesteld als hun loopvermogen. Ze schoten bijna alles over of naast”, onderschrijft Het Nieuwsblad. Marokko (zondag) en Kroatië (donderdag) zullen misschien niét zo gul zijn met hun gecreëerde doelkansen in vergelijking met de Canadezen.



Ook Algemeen Dagblad maakte dezelfde vaststelling dat België overvleugeld werd door elf energieke atleten uit Canada. “Alleen waren die zeer slordig in de afwerking, hadden ze de arbitrage tegen en zagen ze het geslepen België totaal tegen de verhoudingen in wél scoren. Zo is België op zijn zachtst gezegd gewaarschuwd voor de rest van het toernooi.” Net zoals MARCA: “De Rode Duivels hebben met vuur gespeeld. De beste keeper van de wereld hield hen recht in een wedstrijd waarin ze in de touwen lagen. De Canadezen maakten er geen gebruik van en hebben daar nu spijt van.”

LEES OOK: Einde verhaal: club en Van Bommel dumpen Rode Duivel

Overleeft België de groepsronde van het WK?

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

17
17
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

14
14
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

16
16
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

43
43
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

25
25
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

63
63
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

69
69
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

77
77
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

55
55
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

131
131
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

190
190
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

496
496
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

33
33
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

91
91
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

334
334
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

9
9
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

106
106
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

135
135
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

126
126
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

235
235
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

167
167
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

41
41
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

646
646
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

37
37
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

137
137

Meer sportnieuws