Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

380
Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

De Rode Duivels versloegen Canada en nemen een stevige optie op de kwalificatie voor de achtste finales van de Wereldkampioenschap in Qatar. Het voetbal was zeker niet mooi en België lag zelfs zwaar onder tegen de Maple Leafs, maar uiteindelijk zijn het enkel de drie punten tellen. Anderzijds zijn de Duivels op dit moment wel het kneusje van het WK , want ondanks de belangrijke zege tegen Canada is er geen geen enkele andere ploeg wiens defensie zó zwaar overrompeld werd in Qatar.


HERDMAN TROEFT MARTINEZ AF

En dat was ergens wel te verwachten. Canada speelt áltijd erg verticaal voetbal met een hoge intensiteit en agressiviteit, doorgaans met passes over de grond en spelers die met dribbels en snelheid het verschil maken. Roberto Martinez en de ‘trage’ centrale verdedigers van de Rode Duivels waren op voorhand dus gewaarschuwd. Jonathan David, Tajon Buchanan en Alphonso Davies deden woensdag wat er van hen verwacht werd, maar ook de rest van de Canadese spelers zetten goed druk op de Rode Duivels, die bij momenten helemaal overrompeld werden in hun eerste wedstrijd in Qatar.



John Herdman zette het omschakelingsvoetbal aan de kant voor een dominante aanpak en onder die grote pressing konden de Duivels zich niet uit voetballen. De bondscoach experimenteerde vroeger wel eens met die aanvallende tactiek, maar niemand die verwachtte dat Herdman die aanpak effectief zou hanteren tegen het ervaren België. En die gedurfde zet was succesvol. “De Rode Duivels waren een verschrikking. Afgetroefd op enthousiasme en snelheid”, schrijft Het Laatste Nieuws. "Snelheid was al helemaal een euvel. De Rode Duivels werden overlopen. Letterlijk. De razendsnelle aanvallers waren een gesel voor de trage Belgische verdediging”, aldus Het Nieuwsblad.

DE RODE LANTAARN

Niet Canada was woensdag de omschakelingsploeg maar wel België. Door de grote snelheid en het hoge tempo van de Canadezen raakten de Belgen nooit in hun spel. Dat viel ook af te leiden uit het aantal doelpogingen van beide landen na de wedstrijd: 21 voor Canada en amper 9 voor België. “We hebben alle kleuren van de regenboog gezien. We werden er compleet uitgelopen door de jonge Canadese ploeg. Zij toonden veel meer initiatief en drang naar voor, speelden frisser en moderner voetbal”, stelde Marc Degryse in zijn analyse voor Het Laatste Nieuws. “En wij? Wij werden gewoonweg langs alle kanten verrast door lopende mensen.”



De overmacht van Canada vertaalt zich ook in de kwaliteit van de afgedwongen doelkansen. Rode Duivels vergaarden woensdag 3,58 verwachte tegendoelpunten, een heel hoog cijfer waarmee België meteen de rode lantaarn is op het Wereldkampioenschap in Qatar. Australië komt nog het dichtst in de buurt met 3,1 verwachte tegendoelpunten, de Aussies verloren met 4-1 van Frankrijk, en zelfs Costa Rica, dat 7-0 om de oren kreeg van Spanje, slikte ‘maar’ 3,02 verwachte doelpunten. Japan en Saoedi Arabië sluiten de voorlopige top vijf af met respectievelijk 2,58 en 2,39 verwachte tegendoelpunten.

REDDER COURTOIS

Het was dus eigenlijk wachten tot het doelpunt van Canada zou vallen, maar gelukkig kwam die er niet. En hoewel Thibaut Courtois zijn netten schoon kon houden, zijn die hoge verwachte tegendoelpunten toch wel problematisch te noemen. “Dat wordt echt een probleem. Gelukkig stond het vizier van de Canadezen niet zo scherp afgesteld als hun loopvermogen. Ze schoten bijna alles over of naast”, onderschrijft Het Nieuwsblad. Marokko (zondag) en Kroatië (donderdag) zullen misschien niét zo gul zijn met hun gecreëerde doelkansen in vergelijking met de Canadezen.



Ook Algemeen Dagblad maakte dezelfde vaststelling dat België overvleugeld werd door elf energieke atleten uit Canada. “Alleen waren die zeer slordig in de afwerking, hadden ze de arbitrage tegen en zagen ze het geslepen België totaal tegen de verhoudingen in wél scoren. Zo is België op zijn zachtst gezegd gewaarschuwd voor de rest van het toernooi.” Net zoals MARCA: “De Rode Duivels hebben met vuur gespeeld. De beste keeper van de wereld hield hen recht in een wedstrijd waarin ze in de touwen lagen. De Canadezen maakten er geen gebruik van en hebben daar nu spijt van.”

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Overleeft België de groepsronde van het WK?

Meest recent

‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

16
16
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

21
21
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

32
32
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

154
154
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

57
57
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

61
61
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

55
55
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

22
22
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

60
60
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

221
221
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

46
46
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

108
108
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

207
207
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

70
70
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

195
195
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

87
87
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

991
991
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

173
173
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

1003
1003
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

51
51

Meer sportnieuws