Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

380
Binnen- én buitenlandse media gaan los over 'kneusje' Rode Duivels

De Rode Duivels versloegen Canada en nemen een stevige optie op de kwalificatie voor de achtste finales van de Wereldkampioenschap in Qatar. Het voetbal was zeker niet mooi en België lag zelfs zwaar onder tegen de Maple Leafs, maar uiteindelijk zijn het enkel de drie punten tellen. Anderzijds zijn de Duivels op dit moment wel het kneusje van het WK , want ondanks de belangrijke zege tegen Canada is er geen geen enkele andere ploeg wiens defensie zó zwaar overrompeld werd in Qatar.


HERDMAN TROEFT MARTINEZ AF

En dat was ergens wel te verwachten. Canada speelt áltijd erg verticaal voetbal met een hoge intensiteit en agressiviteit, doorgaans met passes over de grond en spelers die met dribbels en snelheid het verschil maken. Roberto Martinez en de ‘trage’ centrale verdedigers van de Rode Duivels waren op voorhand dus gewaarschuwd. Jonathan David, Tajon Buchanan en Alphonso Davies deden woensdag wat er van hen verwacht werd, maar ook de rest van de Canadese spelers zetten goed druk op de Rode Duivels, die bij momenten helemaal overrompeld werden in hun eerste wedstrijd in Qatar.



John Herdman zette het omschakelingsvoetbal aan de kant voor een dominante aanpak en onder die grote pressing konden de Duivels zich niet uit voetballen. De bondscoach experimenteerde vroeger wel eens met die aanvallende tactiek, maar niemand die verwachtte dat Herdman die aanpak effectief zou hanteren tegen het ervaren België. En die gedurfde zet was succesvol. “De Rode Duivels waren een verschrikking. Afgetroefd op enthousiasme en snelheid”, schrijft Het Laatste Nieuws. "Snelheid was al helemaal een euvel. De Rode Duivels werden overlopen. Letterlijk. De razendsnelle aanvallers waren een gesel voor de trage Belgische verdediging”, aldus Het Nieuwsblad.

DE RODE LANTAARN

Niet Canada was woensdag de omschakelingsploeg maar wel België. Door de grote snelheid en het hoge tempo van de Canadezen raakten de Belgen nooit in hun spel. Dat viel ook af te leiden uit het aantal doelpogingen van beide landen na de wedstrijd: 21 voor Canada en amper 9 voor België. “We hebben alle kleuren van de regenboog gezien. We werden er compleet uitgelopen door de jonge Canadese ploeg. Zij toonden veel meer initiatief en drang naar voor, speelden frisser en moderner voetbal”, stelde Marc Degryse in zijn analyse voor Het Laatste Nieuws. “En wij? Wij werden gewoonweg langs alle kanten verrast door lopende mensen.”



De overmacht van Canada vertaalt zich ook in de kwaliteit van de afgedwongen doelkansen. Rode Duivels vergaarden woensdag 3,58 verwachte tegendoelpunten, een heel hoog cijfer waarmee België meteen de rode lantaarn is op het Wereldkampioenschap in Qatar. Australië komt nog het dichtst in de buurt met 3,1 verwachte tegendoelpunten, de Aussies verloren met 4-1 van Frankrijk, en zelfs Costa Rica, dat 7-0 om de oren kreeg van Spanje, slikte ‘maar’ 3,02 verwachte doelpunten. Japan en Saoedi Arabië sluiten de voorlopige top vijf af met respectievelijk 2,58 en 2,39 verwachte tegendoelpunten.

REDDER COURTOIS

Het was dus eigenlijk wachten tot het doelpunt van Canada zou vallen, maar gelukkig kwam die er niet. En hoewel Thibaut Courtois zijn netten schoon kon houden, zijn die hoge verwachte tegendoelpunten toch wel problematisch te noemen. “Dat wordt echt een probleem. Gelukkig stond het vizier van de Canadezen niet zo scherp afgesteld als hun loopvermogen. Ze schoten bijna alles over of naast”, onderschrijft Het Nieuwsblad. Marokko (zondag) en Kroatië (donderdag) zullen misschien niét zo gul zijn met hun gecreëerde doelkansen in vergelijking met de Canadezen.



Ook Algemeen Dagblad maakte dezelfde vaststelling dat België overvleugeld werd door elf energieke atleten uit Canada. “Alleen waren die zeer slordig in de afwerking, hadden ze de arbitrage tegen en zagen ze het geslepen België totaal tegen de verhoudingen in wél scoren. Zo is België op zijn zachtst gezegd gewaarschuwd voor de rest van het toernooi.” Net zoals MARCA: “De Rode Duivels hebben met vuur gespeeld. De beste keeper van de wereld hield hen recht in een wedstrijd waarin ze in de touwen lagen. De Canadezen maakten er geen gebruik van en hebben daar nu spijt van.”

LEES OOK: Marc Degryse verrast fans: "Plots werd het heel donker..."

Overleeft België de groepsronde van het WK?

Meest recent

Anderlecht, Gent en STVV: Europese tegenstanders gekend

Club Brugge treedt aan in de Champions League, Union SG is zeker van de Europa League. Er zijn ...

84
84
UEL/UECL: Rangers sneuvelt, Nederlanders blameren zich

De tickets voor de laatste Europese voorrondes zijn verdeeld. In de Europa League leidde dat tot de ...

74
74
Ondanks eerste tegengoal: AA Gent kan League Phase ruiken

AA Gent staat op één horde van de League Phase van de Conference League. De Buffalo's ...

109
109
Europees najaar binnen: Anderlecht voorbij negenkoppig PAOK

RSC Anderlecht is zeker van Europees voetbal tot minstens eind dit kalenderjaar. De Brusselaars ...

225
225
Héérlijke aankondiging: Dries Mertens stapt in Belgische club

Dries Mertens maakte van zijn pensioen als profvoetballer de voorbije maanden gretig gebruik om te ...

109
109
'Club niet gerust: landskampioen klopt aan voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi kan terugblikken op een sterk eerste seizoen bij Club Brugge. De Belgische kampioen ...

362
362
'PSG nóg sterker: WK-held tekent in Parijs voor 50 mil'

Paris Saint-Germain legde woensdag beslag op de Europese Supercup. Ondertussen blijft men werken aan ...

47
47
Terugval Anderlecht na sterke start: dissonant aangeduid

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de laatste voorronde van de Europa ...

110
110
'Duivel vindt mondeling akkoord: vraagprijs van 70 miljoen'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

98
98
'Nervositeit bij Club Brugge: United broedt op miljoenenbod'

Het einde van de transferperiode nadert en dus neemt de nervositeit bij bepaalde clubs toe. ...

825
825
‘Anderlecht pakt uit met spurtbom van 8 miljoen’

Anderlecht heeft in Duitsland een opvallende transferpiste op het oog. Paars-wit kijkt naar een ...

771
771
Union in alle staten: gebeten hond na UCL-eliminatie

Geen League Phases van de Champions League dit seizoen voor Union SG. In de derde voorronde ...

631
631
Drie wissels bij Anderlecht; Burgess toch fit bij AA Gent

Donderdagavond worden de resterende heenwedstrijden in de derde voorronde van de Europa en ...

67
67
Bruno eerste keer hard aangepakt: "Zéér storende uitspraak"

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om Vitor Bruno aan te stellen als nieuwe hoofdcoach. Een ...

432
432
Xavi schrikt op: 'Ophefmakende transfer Tijjani Reijnders'

Xavi Hernandez is de nieuwe bondscoach van Nederland. De Spanjaard zal in de komende weken dus ...

107
107
Anderlecht vs. PAOK: grote favoriet op voorhand bekend

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

200
200
'Leko vist trio op: laatste kans bij Club Brugge?'

Zeg nooit nooit, maar in principe wil Club Brugge deze zomer geen sterkhouders meer laten ...

1115
1115
'Sibierski waagt gok: Anderlecht mikt op dure vogel'

Indien het straks doorstoot tegen PAOK kan het transfergeweld pas echt nog losbarsten, maar ongeacht ...

332
332
'Club Brugge zoekt linksback: toptarget lekt uit'

Club Brugge nam woensdag afscheid van Bjorn Meijer, die door blessureleed en de ontwikkeling van ...

397
397
'D-Day in Anderlecht: transfergeweld barst volledig los'

Het nieuwe seizoen is nog maar pas begonnen, maar voor RSC Anderlecht breekt nu al de match van het ...

626
626
Marc Degryse verrast fans: "Plots werd het heel donker..."

Marc Degryse is nog steeds een naam waar naar geluisterd wordt in de Belgische voetbalwereld. De ...

237
237
'Verhaeghe stelt veto: vinger op de knip bij Club Brugge'

Club Brugge gaf deze zomer al meer dan 40 miljoen uit, maar indien alles naar wens verloopt komt ...

799
799
'Bruno zoekt typeploeg: vier wissels bij Anderlecht'

In de derde voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht straks voorbij PAOK zien te geraken. ...

392
392
Jean-Marie Pfaff stunt: terugkeer door grote poort

...

341
341
Anderlecht krijgt vlak voor PAOK dubbele domper

Anderlecht kan om 20u30 zijn kwalificatie voor de play-offs van de Europa League veiligstellen. ...

676
676

Meer sportnieuws