Van Hooijdonk maakt België af: "Is voorbij voor een paar spelers"

door
Van Hooijdonk maakt België af:

België speelde géén goede partij tegen Canada. De Rode Duivels hadden nooit controle over de match en zagen Canada de beste kansen bij elkaar spelen. Een treffer van Michy Batshuayi zorgde voor een onverdiende 1-0-zege. Ex-topspits Pierre Van Hooijdonk was bij NPO zeer scherp voor de Belgen.


"België is een middelmatig elftal geworden. Ze hebben veel ingeleverd ten opzichte van de vorige toernooien", opende Van Hooijdonk. "Eden Hazard… als je dan zo'n Leandro Trossard ziet invallen... Die is twee klassen fitter en beter. Sinds hij naar Real Madrid is gegaan, is het bergaf gegaan met Hazard", stelde hij vast.

WISSELS IN DE BASIS?

Hazard speelde nochtans een degelijke partij, al was hij zeker niet geweldig. Trossard viel gretig in en begon goed, maar deemsterde gaandeweg ook wat weg uit de wedstrijd. Hij was zelden gevaarlijk en zijn dribbels kwamen er ook niet al te vaak uit. Invallers als Thomas Meunier en Amadou Onana, die beiden wel te snel geel pakten, hadden wel een grote invloed.

Gaat Martinez in de volgende partij hen in het team zetten? "Dit kan een match worden waarbij je denkt dat het voorbij is voor een paar spelers", zei Van Hooijdonk. Hij doelde daarmee vooral op spelers als Eden Hazard en Axel Witsel. "Die Onana bracht duelkracht en loopvermogen bij op het middenveld. Dat hadden ze nodig in de tweede helft." België neemt het zondag op tegen Marokko en als het die match weet te winnen, is het al zeker van de volgende ronde. Daar kunnen ze dan Spanje, Duitsland of Japan loten.

LEES OOK: Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Moet Onana in de ploeg?

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

6
6
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

91
91
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

56
56
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

299
299
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

234
234
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

141
141
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

17
17
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

359
359
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

275
275
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1076
1076
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

355
355
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

334
334
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

328
328
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

273
273
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

438
438
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

197
197
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

329
329
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

239
239
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

361
361
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3003
3003
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

704
704
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

449
449
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

335
335
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

224
224
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

487
487

Meer sportnieuws