De Bruyne en Alderweireld reageren na openlijke 'clash'

door
De Bruyne en Alderweireld reageren na openlijke 'clash'

De Rode Duivels hebben op de eerste speeldag van het WK meteen een grote stap richting de volgende ronde gezet. Terwijl Kroatië en Marokko de punten deelden, pakten de Belgen wel de volle buit tegen Canada. Maar de ploeg van bondscoach Roberto Martinez liet een behoorlijk povere indruk achter.


Zeker in de eerste helft zagen de Duivels sterretjes tegen de gretige Canadezen, er was een sterke Thibaut Courtois nodig om puntenverlies te voorkomen. En dat zorgde ook voor enkele onderlinge spanningen. Zo konden de camera's vlak na het doelpunt een opvallend tafereel aan de zijlijn registreren. Kevin De Bruyne, auteur van een matige match, ging verhaal halen bij Martinez. Toen ook Toby Alderweireld zich kwam moeien met de discussie, geraakten de gemoederen tussen beide spelers behoorlijk verhit.

De Bruyne deed zelfs een wegwerpgebaar naar zijn ploegmaat, terwijl Martinez het brandje probeerde te blussen. Achteraf werden de twee kemphanen dan ook naar een reactie gevraagd over het incident. "Over wat het ging? Voetbalzaken", zei KDB bij Sporza. "Zoals ik zei: er lag meer ruimte dan misschien gezegd werd. Dat was de discussie. We zochten te veel de lange bal, terwijl er wel degelijk ruimte was. Ach, zo een discussie is geen probleem."

GEEN KOORKNAPEN
Ook Alderweireld wou niet te zwaar tillen aan het incident. "Het is goed dat we emotie tonen. Zoiets laat zien dat we ermee bezig zijn", klonk het bij de verdediger. "We moeten niet als koorknapen tegen elkaar doen, hé. Kevin zei iets, ik was het daar niet mee eens. Nadien hebben we de knoppen snel omgedraaid."

LEES OOK: Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Zo'n discussie moeten kunnen ...

Meest recent

'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

17
17
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

162
162
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

33
33
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

307
307
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

208
208
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

18
18
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

55
55
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

123
123
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

338
338
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

169
169
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

578
578
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

463
463
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

212
212
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

56
56
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

273
273
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

49
49
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

819
819
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

192
192
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

144
144
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

55
55
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

308
308
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

388
388
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

98
98
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

239
239
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

628
628

Meer sportnieuws