Degryse waarschuwt Martinez: "België trekt geen lessen"

177 stemmen
Degryse waarschuwt Martinez:

De Rode Duivels komen woensdagavond voor het eerst in actie op het WK in Qatar. Onze landgenoten nemen het op tegen Canada. Een overwinning zou ze al goed op weg zetten naar de achtste finales. Canada zal er dan weer alles aan doen om een goed figuur te slaan nu het er nog eens bij is. Aftrap om 20.00 uur.


De nederlaag tegen Egypte heeft de twijfels rond de nationale ploeg allesbehalve weggenomen. Een goede prestatie tegen Canada zou de teneur kunnen doen omslaan én het vertrouwen in Roberto Martinez wat herstellen. Die krijgt onder meer kritiek, omdat hij het vertrouwen in Eden Hazard blijft behouden. Jan Mulder vindt het niet professioneel dat Martinez vasthoudt aan Hazard, hoewel die helemaal niet thuis geeft bij de nationale ploeg.

Marc Degryse denkt dat foute keuzes Martinez wel eens zuur zouden kunnen opbreken. "Martínez heeft, zowel naar binnen- en buitenland toe, nood aan een goed toernooi", denkt Degryse bij Het Laatste Nieuws. "Mislukken zijn keuzes op dit toernooi, zoals Hazard of Debast, dan zal de buitenwereld echt vragen om een andere bondscoach. Alleen wil de voetbalbond doorgaan met Martínez, wat er ook gebeurt op dit WK. Maar als het erom draaide, is het al te vaak mislukt. België trekt geen lessen", aldus Degryse.

MAROKKO EN KROATIË
Als het fout zou lopen tegen Canada, dan heeft België nog twee kansen om punten te sprokkelen. Ze nemen het op speeldag 2 op tegen Marokko, om op speeldag 3 Kroatië partij te geven. Die twee landen kwamen eerder op woensdag al in actie. Ze hielden het in een tegenvallend duel op een scoreloos gelijkspel. Met een zege tegen Canada kunnen de Duivels dus meteen naar de kop springen.

LEES OOK: Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

Krijgen we na dit toernooi een nieuwe bondscoach?

Meest recent

Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

18
18
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

41
41
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

115
115
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

58
58
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

243
243
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

17
17
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

64
64
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

62
62
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

246
246
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

63
63
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

596
596
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

241
241
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

484
484
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

38
38
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

95
95
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

128
128
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

29
29
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

602
602
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

220
220
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65

Meer sportnieuws