'Martinez moet drastisch ingrijpen met basiself'

door
'Martinez moet drastisch ingrijpen met basiself'

Het lange wachten is eindelijk voorbij, woensdagavond beginnen ook de Rode Duivels eraan op het wereldkampioenschap in Qatar. In de eerste groepsmatch worden de degens gekruist met het verraderlijke Canada. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Roberto Martinez zijn pionnetjes zal schikken.


Daags voor de match tegen Canada sprak Martinez zoals gewoonlijk de pers toe. En de Spanjaard liet toch al wat in zijn kaarten kijken. Zo bevestigde hij dat Eden Hazard als aanvoerder aan de aftrap zal verschijnen. Ook Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Kevin De Bruyne en Axel Witsel mogen uitgaan van een basisplek. Maar er moeten dus zeker nog een vijftal posities ingevuld worden. En dus wordt er volop gespeculeerd, zo ook dinsdagavond bij Villa Sporza.

Tijdens de WK-talkshow van de VRT kwam analist Dennis van Wijk alvast met opvallend idee. Zo raadt hij Martinez aan om drastisch in te grijpen en opnieuw met vier verdedigers te gaan spelen. "Waarom een derde verdediger centraal bijzetten als er toch geen snelheid bij komt? Dan kan je even goed voor de beste verdedigers gaan, Vertonghen en Alderweireld", aldus de Nederlander. "Zij kunnen goed verdedigen, zijn sterk in de lucht, ze hebben een goede inspeelpass en kunnen goed indribbelen."

EXTRA AANVALLER
Van Wijk zou vervolgens kiezen voor Thomas Meunier en Timothy Castagne als traditionele backs, zij moeten voor voldoende rugdekking kunnen zorgen. En op die manier kan er een extra mannetje geposteerd worden voor de twee controlerende middenvelders. "Dan kan je met Leandro Trossard, De Bruyne én Hazard spelen achter een Loïs Openda of Michy Batshuayi", besluit Van Wijk.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Martinez moet terug met vier verdedigers gaan spelen ...

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

34
34
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

44
44
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

120
120
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

228
228
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

101
101
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

150
150
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

198
198
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

395
395
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

255
255
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

79
79
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

676
676
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

220
220
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

248
248
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

227
227
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

105
105
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

544
544
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

233
233
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

449
449
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

579
579
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

223
223
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

762
762

Meer sportnieuws