'Martinez moet drastisch ingrijpen met basiself'

door
'Martinez moet drastisch ingrijpen met basiself'

Het lange wachten is eindelijk voorbij, woensdagavond beginnen ook de Rode Duivels eraan op het wereldkampioenschap in Qatar. In de eerste groepsmatch worden de degens gekruist met het verraderlijke Canada. En dus wordt het uitkijken naar hoe bondscoach Roberto Martinez zijn pionnetjes zal schikken.


Daags voor de match tegen Canada sprak Martinez zoals gewoonlijk de pers toe. En de Spanjaard liet toch al wat in zijn kaarten kijken. Zo bevestigde hij dat Eden Hazard als aanvoerder aan de aftrap zal verschijnen. Ook Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Kevin De Bruyne en Axel Witsel mogen uitgaan van een basisplek. Maar er moeten dus zeker nog een vijftal posities ingevuld worden. En dus wordt er volop gespeculeerd, zo ook dinsdagavond bij Villa Sporza.

Tijdens de WK-talkshow van de VRT kwam analist Dennis van Wijk alvast met opvallend idee. Zo raadt hij Martinez aan om drastisch in te grijpen en opnieuw met vier verdedigers te gaan spelen. "Waarom een derde verdediger centraal bijzetten als er toch geen snelheid bij komt? Dan kan je even goed voor de beste verdedigers gaan, Vertonghen en Alderweireld", aldus de Nederlander. "Zij kunnen goed verdedigen, zijn sterk in de lucht, ze hebben een goede inspeelpass en kunnen goed indribbelen."

EXTRA AANVALLER
Van Wijk zou vervolgens kiezen voor Thomas Meunier en Timothy Castagne als traditionele backs, zij moeten voor voldoende rugdekking kunnen zorgen. En op die manier kan er een extra mannetje geposteerd worden voor de twee controlerende middenvelders. "Dan kan je met Leandro Trossard, De Bruyne én Hazard spelen achter een Loïs Openda of Michy Batshuayi", besluit Van Wijk.

LEES OOK: Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Martinez moet terug met vier verdedigers gaan spelen ...

Meest recent

'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

28
28
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

156
156
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

237
237
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

225
225
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

15
15
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

36
36
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

731
731
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

228
228
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

130
130
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

119
119
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

171
171
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

57
57
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

672
672
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

316
316
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

202
202
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

163
163
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

838
838
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

201
201
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

308
308
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

71
71
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

237
237
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

416
416
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

406
406
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

65
65

Meer sportnieuws