Straffe voorspelling: "België wordt wereldkampioen"

280 stemmen
Straffe voorspelling:

Het lange wachten is zo goed als voorbij, woensdagavond beginnen ook de Rode Duivels aan hun campagne op het wereldkampioenschap in Qatar. In aanloop naar de eerste match tegen Canada is het geloof in een goed toernooi niet al te groot. Toch zijn er ook nog verschillende waarnemers die vertrouwen hebben in de Belgische kansen.


Sinds het WK 2018, toen België knap derde werd, hebben de Duivels dan ook aan kwaliteit moeten inboeten. Zeker in de verdediging. Bovendien revalideert topschutter Romelu Lukaku nog steeds aan een hamstringblessure, terwijl aanvoerder Eden Hazard door een gebrek aan ritme wanhopig zoekt achter zijn beste vorm. En tot slot werd België ook nog eens aan lastig wedstrijdschema gekoppeld.

Logisch dus dat er getwijfeld worden aan de kansen. Maar die ballon gaat niet op voor Nico Claesen. De oud-Rode Duivel, die er zelf bij was tijdens de wereldkampioenschappen van 1986 en 1990, ziet de mannen van bondscoach Roberto Martinez zelfs voor het allerhoogste gaan. "Natuurlijk is het belangrijk tegen wie je uitkomt. Maar ik verwacht dat België toch altijd ... ik verwacht dat ze wereldkampioen gaan worden!", klonk het bij TVL

IDEALE TIMING
Volgens Claesen het feit dat het toernooi in de winter wordt afgewerkt, dan ook een belangrijke troef voor de Duivels. "Er is geen voorbereiding geweest, voor geen enkele ploeg. Wat dat betreft heeft Frankrijk een voordeel, maar ook België. Want ze spelen al lang met dezelfde ploeg en met dezelfde trainer. Dus ze hebben een streepje voor. Bovendien hebben ze de beste keeper van de wereld, de beste middenvelder en als Lukaku speelt één van de beste spitsen. Als die centrale as kan worden aangevuld met jongens als een Trossard of Doku, dan tip ik dat België ver gaat geraken."

LEES OOK: Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Rekent u België bij de vijf topfavorieten?

Meest recent

Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

5
5
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

31
31
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

43
43
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

373
373
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

261
261
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

179
179
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

256
256
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

52
52
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

68
68
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

142
142
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

163
163
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

87
87
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

152
152
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

62
62
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

171
171
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

164
164
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

26
26
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

196
196
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

433
433
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

287
287
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

83
83
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

918
918
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

530
530
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

603
603
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

413
413

Meer sportnieuws