Straffe voorspelling: "België wordt wereldkampioen"

door
Straffe voorspelling:

Het lange wachten is zo goed als voorbij, woensdagavond beginnen ook de Rode Duivels aan hun campagne op het wereldkampioenschap in Qatar. In aanloop naar de eerste match tegen Canada is het geloof in een goed toernooi niet al te groot. Toch zijn er ook nog verschillende waarnemers die vertrouwen hebben in de Belgische kansen.


Sinds het WK 2018, toen België knap derde werd, hebben de Duivels dan ook aan kwaliteit moeten inboeten. Zeker in de verdediging. Bovendien revalideert topschutter Romelu Lukaku nog steeds aan een hamstringblessure, terwijl aanvoerder Eden Hazard door een gebrek aan ritme wanhopig zoekt achter zijn beste vorm. En tot slot werd België ook nog eens aan lastig wedstrijdschema gekoppeld.

Logisch dus dat er getwijfeld worden aan de kansen. Maar die ballon gaat niet op voor Nico Claesen. De oud-Rode Duivel, die er zelf bij was tijdens de wereldkampioenschappen van 1986 en 1990, ziet de mannen van bondscoach Roberto Martinez zelfs voor het allerhoogste gaan. "Natuurlijk is het belangrijk tegen wie je uitkomt. Maar ik verwacht dat België toch altijd ... ik verwacht dat ze wereldkampioen gaan worden!", klonk het bij TVL

IDEALE TIMING
Volgens Claesen het feit dat het toernooi in de winter wordt afgewerkt, dan ook een belangrijke troef voor de Duivels. "Er is geen voorbereiding geweest, voor geen enkele ploeg. Wat dat betreft heeft Frankrijk een voordeel, maar ook België. Want ze spelen al lang met dezelfde ploeg en met dezelfde trainer. Dus ze hebben een streepje voor. Bovendien hebben ze de beste keeper van de wereld, de beste middenvelder en als Lukaku speelt één van de beste spitsen. Als die centrale as kan worden aangevuld met jongens als een Trossard of Doku, dan tip ik dat België ver gaat geraken."

LEES OOK: Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Rekent u België bij de vijf topfavorieten?

Meest recent

'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

16
16
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

55
55
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

63
63
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

63
63
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

40
40
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

474
474
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

88
88
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

56
56
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

74
74
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

253
253
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

154
154
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

167
167
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

238
238
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

59
59
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

110
110
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

572
572
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

136
136
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

293
293
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

496
496
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

300
300
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

711
711

Meer sportnieuws