Vannieuwkerke haalt uit: "Shame on you!"

156
Vannieuwkerke haalt uit:

Het wereldkampioenschap in Qatar lijkt na amper drie dagen al uit te draaien op een gigantisch gezichtsverlies voor de FIFA. Met name de hetze rond de OneLove-aanvoerdersband lijkt te ontploffen in het gezicht van de wereldvoetbalbond. Ook presentator Karl Vannieuwkerke toonde zich scherp.


Als statement tegen discriminatie en om de inclusiviteit te bevorderen, had een aantal Europese landen een speciale kapiteinsband laten ontwerpen. Daarop stond een hartje in de regenboogkleuren met daarin de tekst 'One Love'. Die aanvoerdersbanden waren echter een doorn in het oog van de Qatarese overheid. De FIFA, dat onder druk gezet werd door de Qatari, besloot dan ook om sportieve sancties te koppelen aan het dragen van die OneLove-band. Bijgevolg gingen de Europese bonden met tegenzin overstag.

Bij Villa Sporza, het WK-duidingsprogramma van de VRT, mengde ook Vannieuwkerke zich in de discussie. En de West-Vlaamse presentator toonde zich behoorlijk scherp voor de wereldvoetbalbond. "Het is jammer dat we daar anno 2022 nog over moeten discussiëren. Inclusiviteit is iets wat heel gewoon zou moeten zijn, maar blijkbaar niet voor de FIFA. Op die manier leiden ze alweer imagoschade en tonen ze alweer hoe wereldvreemd ze zijn. FIFA, shame on you. Want deze armband is o zo belangrijk voor de maatschappij, samenleving en wereld."

STERKE LINEKER
Een krachtig statement van Vannieuwkerke, maar bij de Britse openbare omroep ging men nog een stap verder. Analiste Alex Scott droeg bijvoorbeeld zelf een OneLove-band terwijl ze aan de slag was aan de zijlijn tijdens het duel tussen Engeland en Iran. Presentator Gary Lineker had zondag dan weer voor een veelbesproken moment gezorgd. Vlak voor de WK-verslaggeving op de BBC van start ging, tackelde hij de FIFA nog eens met twee voeten vooruit. Het bewuste fragment ging inmiddels de wereld rond:

LEES OOK: "Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

Vannieuwkerke moet zelf zo'n band aantrekken tijdens het WK ...

Meest recent

‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

0
0
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

7
7
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

48
48
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

219
219
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

22
22
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

263
263
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

111
111
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

157
157
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

383
383
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

133
133
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

139
139
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

612
612
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

160
160
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

131
131
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

84
84
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

334
334
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

46
46
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

132
132
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

62
62
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

239
239
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

81
81

Meer sportnieuws