"Veel te oud België na tweede ronde terug in Brussel"

door

Ondanks de bedenkelijke omstandigheden ter plekke, leverde het wereldkampioenschap in Qatar al enkele fraaie wedstrijden op. En dan moeten de Rode Duivels er zelfs nog aan beginnen. Al liggen de verwachtingen op Belgisch succes niet bepaald hoog tijdens dit toernooi.


In principe zouden de Belgen nochtans tot de favorieten gerekend moeten worden. Vierenhalf jaar geleden werden ze nog derde tijdens het wereldkampioenschap in Rusland. Bovendien staan de Duivels tweede op de mondiale FIFA-ranking, die ze jarenlang hebben aangevoerd. Maar ten opzichte van 2018 zwaaiden een aantal bepalende international af. Bovendien hebben verschillende spelers momenteel te kampen met vorm- of fysieke problemen.

Het vertrouwen in onze nationale helden is bijgevolg niet zo groot. En al zeker niet bij onze noorderburen. De Nederlandse analist en ex-speler Rafael van der Vaart bijvoorbeeld, tipte België bij de NOS als één van de grootste teleurstellingen in Qatar. "Ik denk dat ze, zeker verdedigend, over hun hoogtepunt heen zijn. De enige die voor hen het verschil maakt, is Kevin De Bruyne, een wereldvoetballer. Maar Eden Hazard levert al tijden niet, Romelu Lukaku is niet fit", aldus Van der Vaart.

VEEL TE OUD
En nu doet ook Valentijn Driessen zijn duit in het zakje. De chef voetbal van De Telegraaf/televisie-analist stelt bij Sjotcast dat België gewoonweg te oud is geworden om een rol van betekenis te gaan spelen. "Ik verwacht op dit WK weinig of niets van dit oude elftal. Ik denk dat ze blij zullen mogen zijn als ze de tweede ronde halen en daarna mogen ze terug naar Brussel", aldus Driessen.

LEES OOK: De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

België haalt minstens de kwartfinale ...

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

32
32
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

46
46
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

39
39
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

59
59
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

57
57
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

225
225
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

55
55
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

233
233
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

98
98
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

42
42
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

344
344
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

140
140
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

381
381
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

478
478
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

315
315
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

124
124
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

135
135
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

196
196
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

341
341
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

323
323
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

284
284
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

907
907
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

476
476

Meer sportnieuws