'Bondscoach bibbert: twijfels rond positie Martinez'

242 stemmen
'Bondscoach bibbert: twijfels rond positie Martinez'

Het wereldkampioenschap in Qatar draait inmiddels op volle toeren en woensdagavond beginnen ook de Rode Duivels eraan. Voor België wordt het alweer het derde grote toernooi met Roberto Martinez als bondscoach. De vraag is evenwel hoe lang de Spanjaard nog aan het roer zal blijven.


Martinez leidde de nationale ploeg in 2018 de beste Belgische WK-prestatie ooit op. Maar dat bleek meteen ook het grootste succes tot dusver. Het daaropvolgende EK strandde teleurstellend in de kwartfinales, in de Nations League werd een finaleplaats pijnlijk uit handen gegeven. Desondanks bleef hij vasthouden aan dezelfde tactische principes en zijn selecties-keuzes bleven behoorlijk conservatief.

Bij de publieke opinie heeft Martinez de voorbije jaren dan ook serieus aan krediet verloren. En ook bij Het Nieuwsblad stelt men nu dat de bondscoach van zijn sokkel dreigt te vallen. Volgens het medium zal de Spanjaard zich in Qatar op drie vlakken moeten bewijzen: tactische flexibiliteit, het lanceren en managen van jonge talenten en het prikkelen van zijn spelersgroep.

NIEUW CONTRACT?
Daarnaast zal Martinez uiteraard ook worden afgerekend op de resultaten. Het contract van de Spanjaard loopt in ieder geval af na het wereldkampioenschap. De bond liet eerder al verstaan dat het de onderhandelingen omtrent een verlenging dan toch wil uitstellen tot na het toernooi en dat lijkt een verstandige beslissing. Uiteraard dreigt men Martinez zo wel kwijt te spelen indien een puik resultaat wordt neergezet in Qatar, maar in dat geval zullen ook meer dan voldoende kandidaten klaar staan om hem te vervangen.

LEES OOK: "Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

Martinez blijft de beste man voor de Duivels ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

22
22
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

65
65
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

63
63
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

56
56
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

90
90
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

30
30
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

84
84
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

148
148
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

499
499
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

447
447
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

853
853
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

362
362
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

696
696
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

597
597
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

180
180
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws