Meunier krijgt lik op stuk: "Gebruik het om zijn reet te bewegen"

door
Meunier krijgt lik op stuk:

De Rode Duivels nemen het woensdagavond op tegen Canada tijdens hun eerste wedstrijd van het WK 2022 in Qatar. Maar in aanloop naar dat duel staan er grote vraagtekens achter de Belgische kansen op succes. En die negativiteit rond de nationale ploeg zit Thomas Meunier wat dwars.


Tijdens het vorige WK in Rusland grepen de mannen van bondscoach Roberto Martinez nog nipt naast een plek in de finale. Maar sindsdien haakten verschillende belangrijke spelers af, terwijl anderen kampen met fysieke muizenissen of vormproblemen. Bovendien waren de resultaten in de Nations League-campagne en in de oefenpot tegen Egypte niet bepaald hoopgevend. En dus verscheen er al behoorlijk wat kritiek, niet in het minst in de Belgische pers.

Maar Meunier vindt dat die negatieve commentaren erover gaan. Tijdens zijn persmoment van maandag liet de vleugelback verstaan dat de Belgische pers té negatief is en dat men net moet meehelpen om een positieve sfeer te creëren, zeker enkele dagen voor een WK-match. Die uitspraken schoten evenwel in het verkeerde keelgat bij de bekende Waalse commentator Marc Délire.

TERECHTE KRITIEK
Tijdens de uitzending van Le Vestiaire werd Meunier dan ook met de grond gelijk gemaakt door Délire. "Ik ben geen woordvoerder en ik werk niet voor een reclamebureau van de Duivels. Als je je laat naaien door Nederland, thuis vier goals pakt, niet doorstoot in de Nations League en niet weet hoe je tegen Egypte moet spelen, kan je ook geen grote dingen verwachten", sneert hij. "Als het hen echt zo irriteert, dat ze het als motivatie gebruiken om hun reet te bewegen. De manier waarop hij praat over problemen die er niet zijn om de echte problemen te vermijden, stoort mij."

LEES OOK: Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De kritiek op de Duivels is té scherp in eigen land ...

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

38
38
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

26
26
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

26
26
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

27
27
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

433
433
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

225
225
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

360
360
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

127
127
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

207
207
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

177
177
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

137
137
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

105
105
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

305
305
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

150
150
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

151
151
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

515
515
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

376
376
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

523
523
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

393
393

Meer sportnieuws