Meunier krijgt lik op stuk: "Gebruik het om zijn reet te bewegen"

513 stemmen
Meunier krijgt lik op stuk:

De Rode Duivels nemen het woensdagavond op tegen Canada tijdens hun eerste wedstrijd van het WK 2022 in Qatar. Maar in aanloop naar dat duel staan er grote vraagtekens achter de Belgische kansen op succes. En die negativiteit rond de nationale ploeg zit Thomas Meunier wat dwars.


Tijdens het vorige WK in Rusland grepen de mannen van bondscoach Roberto Martinez nog nipt naast een plek in de finale. Maar sindsdien haakten verschillende belangrijke spelers af, terwijl anderen kampen met fysieke muizenissen of vormproblemen. Bovendien waren de resultaten in de Nations League-campagne en in de oefenpot tegen Egypte niet bepaald hoopgevend. En dus verscheen er al behoorlijk wat kritiek, niet in het minst in de Belgische pers.

Maar Meunier vindt dat die negatieve commentaren erover gaan. Tijdens zijn persmoment van maandag liet de vleugelback verstaan dat de Belgische pers té negatief is en dat men net moet meehelpen om een positieve sfeer te creëren, zeker enkele dagen voor een WK-match. Die uitspraken schoten evenwel in het verkeerde keelgat bij de bekende Waalse commentator Marc Délire.

TERECHTE KRITIEK
Tijdens de uitzending van Le Vestiaire werd Meunier dan ook met de grond gelijk gemaakt door Délire. "Ik ben geen woordvoerder en ik werk niet voor een reclamebureau van de Duivels. Als je je laat naaien door Nederland, thuis vier goals pakt, niet doorstoot in de Nations League en niet weet hoe je tegen Egypte moet spelen, kan je ook geen grote dingen verwachten", sneert hij. "Als het hen echt zo irriteert, dat ze het als motivatie gebruiken om hun reet te bewegen. De manier waarop hij praat over problemen die er niet zijn om de echte problemen te vermijden, stoort mij."

LEES OOK: Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De kritiek op de Duivels is té scherp in eigen land ...

Meest recent

AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

6
6
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

112
112
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

69
69
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

48
48
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

102
102
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

45
45
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

710
710
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

141
141
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

88
88
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

54
54
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

30
30
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

240
240
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

59
59
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

206
206
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

304
304
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

95
95
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

178
178
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

40
40
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

267
267
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

44
44
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

624
624
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

634
634
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

75
75

Meer sportnieuws