Meunier krijgt lik op stuk: "Gebruik het om zijn reet te bewegen"

door
Meunier krijgt lik op stuk:

De Rode Duivels nemen het woensdagavond op tegen Canada tijdens hun eerste wedstrijd van het WK 2022 in Qatar. Maar in aanloop naar dat duel staan er grote vraagtekens achter de Belgische kansen op succes. En die negativiteit rond de nationale ploeg zit Thomas Meunier wat dwars.


Tijdens het vorige WK in Rusland grepen de mannen van bondscoach Roberto Martinez nog nipt naast een plek in de finale. Maar sindsdien haakten verschillende belangrijke spelers af, terwijl anderen kampen met fysieke muizenissen of vormproblemen. Bovendien waren de resultaten in de Nations League-campagne en in de oefenpot tegen Egypte niet bepaald hoopgevend. En dus verscheen er al behoorlijk wat kritiek, niet in het minst in de Belgische pers.

Maar Meunier vindt dat die negatieve commentaren erover gaan. Tijdens zijn persmoment van maandag liet de vleugelback verstaan dat de Belgische pers té negatief is en dat men net moet meehelpen om een positieve sfeer te creëren, zeker enkele dagen voor een WK-match. Die uitspraken schoten evenwel in het verkeerde keelgat bij de bekende Waalse commentator Marc Délire.

TERECHTE KRITIEK
Tijdens de uitzending van Le Vestiaire werd Meunier dan ook met de grond gelijk gemaakt door Délire. "Ik ben geen woordvoerder en ik werk niet voor een reclamebureau van de Duivels. Als je je laat naaien door Nederland, thuis vier goals pakt, niet doorstoot in de Nations League en niet weet hoe je tegen Egypte moet spelen, kan je ook geen grote dingen verwachten", sneert hij. "Als het hen echt zo irriteert, dat ze het als motivatie gebruiken om hun reet te bewegen. De manier waarop hij praat over problemen die er niet zijn om de echte problemen te vermijden, stoort mij."

LEES OOK: Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

De kritiek op de Duivels is té scherp in eigen land ...

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

75
75
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

106
106
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

189
189
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

80
80
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

200
200
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

34
34
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

232
232
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

181
181
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

410
410
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

90
90
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

620
620
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1097
1097
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

385
385
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

313
313
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

328
328
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

477
477
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

493
493
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

430
430
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

235
235
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1002
1002
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

234
234
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws