Meunier krijgt lik op stuk: "Gebruik het om zijn reet te bewegen"

513 stemmen
Meunier krijgt lik op stuk:

De Rode Duivels nemen het woensdagavond op tegen Canada tijdens hun eerste wedstrijd van het WK 2022 in Qatar. Maar in aanloop naar dat duel staan er grote vraagtekens achter de Belgische kansen op succes. En die negativiteit rond de nationale ploeg zit Thomas Meunier wat dwars.


Tijdens het vorige WK in Rusland grepen de mannen van bondscoach Roberto Martinez nog nipt naast een plek in de finale. Maar sindsdien haakten verschillende belangrijke spelers af, terwijl anderen kampen met fysieke muizenissen of vormproblemen. Bovendien waren de resultaten in de Nations League-campagne en in de oefenpot tegen Egypte niet bepaald hoopgevend. En dus verscheen er al behoorlijk wat kritiek, niet in het minst in de Belgische pers.

Maar Meunier vindt dat die negatieve commentaren erover gaan. Tijdens zijn persmoment van maandag liet de vleugelback verstaan dat de Belgische pers té negatief is en dat men net moet meehelpen om een positieve sfeer te creëren, zeker enkele dagen voor een WK-match. Die uitspraken schoten evenwel in het verkeerde keelgat bij de bekende Waalse commentator Marc Délire.

TERECHTE KRITIEK
Tijdens de uitzending van Le Vestiaire werd Meunier dan ook met de grond gelijk gemaakt door Délire. "Ik ben geen woordvoerder en ik werk niet voor een reclamebureau van de Duivels. Als je je laat naaien door Nederland, thuis vier goals pakt, niet doorstoot in de Nations League en niet weet hoe je tegen Egypte moet spelen, kan je ook geen grote dingen verwachten", sneert hij. "Als het hen echt zo irriteert, dat ze het als motivatie gebruiken om hun reet te bewegen. De manier waarop hij praat over problemen die er niet zijn om de echte problemen te vermijden, stoort mij."

LEES OOK: Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

De kritiek op de Duivels is té scherp in eigen land ...

Meest recent

Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

27
27
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

3
3
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

109
109
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

45
45
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

284
284
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

184
184
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

101
101
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

202
202
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

357
357
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

367
367
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

88
88
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

443
443
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

153
153
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

52
52
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

561
561
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

296
296
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

277
277
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

504
504
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

200
200
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

110
110
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

83
83
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

267
267
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

108
108

Meer sportnieuws