Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

door
Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

Op 11 december gaat de tweede seizoenshelft van zijn Burnley FC, toch zal hij het WK van dichtbij bekijken als analist voor de BBC. En uiteraard zal Vincent Kompany de prestaties van de Rode Duivels zo goed mogelijk proberen te volgen. Hij kijkt alvast uit naar één speler in het bijzonder.


Tijdens het vorige WK in Rusland maakte Kompany zelf nog deel uit van de selectie. Gedurende de groepsfase revalideerde hij toen verder na een zoveelste blessure, maar uiteindelijk geraakte hij tijdig klaargestoomd voor de knockout-wedstrijden. Hij startte zelfs telkens in de basis. Ondertussen zette de oud-verdediger een punt achter zijn loopbaan als speler en startte hij aan een nieuwe carrière als hoofdcoach.

Maar de nationale ploeg blijft hem nauw aan het hart liggen. Hij hoopt vooral dat de spelers zich niet te veel aantrekken van de negatieve commentaren en zich focussen op het tornooi. "Als je het goed doet word je een hype, als je het slecht doet kunnen carrières gebroken worden. Je moet alle negativiteit uit je hoofd zetten en je concentreren op de opportuniteiten. Dat is de beste manier om met zo'n tornooien om te gaan", vertelt Kompany tegenover LancsLive.

TALENTVOLLE DEBAST
Het Anderlecht-boegbeeld is uiteraard benieuwd naar hoe zijn ex-ploegmaats het er vanaf zullen brengen. Maar hij kijkt toch vooral uit naar één van de jonkies. "Ik kijk altijd naar bepaalde spelers die ik ken en er is een jonge kerel die bij mij passeerde op Anderlecht, zijn naam is Zeno Debast. Ik zal toch een beetje trots zijn als hij zijn eerste minuten maakt daar. Hij is 18 jaar en extreem getalenteerd. Volgens mij heeft hij het potentieel om het tot de absolute top te schoppen. Naar zo'n verhalen zal ik uitkijken."

LEES OOK: Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zou u Debast in de basis zetten tegen Canada?

Meest recent

Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

0
0
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

25
25
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

45
45
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

113
113
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

40
40
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

310
310
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

89
89
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

119
119
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

227
227
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

109
109
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

112
112
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

51
51
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

93
93
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

269
269
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

216
216
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

149
149
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

118
118
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

156
156
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

241
241
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

32
32
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

158
158
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

423
423
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

189
189
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

92
92

Meer sportnieuws