Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

door
Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

Op 11 december gaat de tweede seizoenshelft van zijn Burnley FC, toch zal hij het WK van dichtbij bekijken als analist voor de BBC. En uiteraard zal Vincent Kompany de prestaties van de Rode Duivels zo goed mogelijk proberen te volgen. Hij kijkt alvast uit naar één speler in het bijzonder.


Tijdens het vorige WK in Rusland maakte Kompany zelf nog deel uit van de selectie. Gedurende de groepsfase revalideerde hij toen verder na een zoveelste blessure, maar uiteindelijk geraakte hij tijdig klaargestoomd voor de knockout-wedstrijden. Hij startte zelfs telkens in de basis. Ondertussen zette de oud-verdediger een punt achter zijn loopbaan als speler en startte hij aan een nieuwe carrière als hoofdcoach.

Maar de nationale ploeg blijft hem nauw aan het hart liggen. Hij hoopt vooral dat de spelers zich niet te veel aantrekken van de negatieve commentaren en zich focussen op het tornooi. "Als je het goed doet word je een hype, als je het slecht doet kunnen carrières gebroken worden. Je moet alle negativiteit uit je hoofd zetten en je concentreren op de opportuniteiten. Dat is de beste manier om met zo'n tornooien om te gaan", vertelt Kompany tegenover LancsLive.

TALENTVOLLE DEBAST
Het Anderlecht-boegbeeld is uiteraard benieuwd naar hoe zijn ex-ploegmaats het er vanaf zullen brengen. Maar hij kijkt toch vooral uit naar één van de jonkies. "Ik kijk altijd naar bepaalde spelers die ik ken en er is een jonge kerel die bij mij passeerde op Anderlecht, zijn naam is Zeno Debast. Ik zal toch een beetje trots zijn als hij zijn eerste minuten maakt daar. Hij is 18 jaar en extreem getalenteerd. Volgens mij heeft hij het potentieel om het tot de absolute top te schoppen. Naar zo'n verhalen zal ik uitkijken."

LEES OOK: Kompany in bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Zou u Debast in de basis zetten tegen Canada?

Meest recent

'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

36
36
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

96
96
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

41
41
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

184
184
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

173
173
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

51
51
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

77
77
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

341
341
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

301
301
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

175
175
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

312
312
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

902
902
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

56
56
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

205
205
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

291
291
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

111
111
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

92
92
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

223
223
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

219
219
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

367
367
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

197
197
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

47
47
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

239
239

Meer sportnieuws