Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

door
Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

Op 11 december gaat de tweede seizoenshelft van zijn Burnley FC, toch zal hij het WK van dichtbij bekijken als analist voor de BBC. En uiteraard zal Vincent Kompany de prestaties van de Rode Duivels zo goed mogelijk proberen te volgen. Hij kijkt alvast uit naar één speler in het bijzonder.


Tijdens het vorige WK in Rusland maakte Kompany zelf nog deel uit van de selectie. Gedurende de groepsfase revalideerde hij toen verder na een zoveelste blessure, maar uiteindelijk geraakte hij tijdig klaargestoomd voor de knockout-wedstrijden. Hij startte zelfs telkens in de basis. Ondertussen zette de oud-verdediger een punt achter zijn loopbaan als speler en startte hij aan een nieuwe carrière als hoofdcoach.

Maar de nationale ploeg blijft hem nauw aan het hart liggen. Hij hoopt vooral dat de spelers zich niet te veel aantrekken van de negatieve commentaren en zich focussen op het tornooi. "Als je het goed doet word je een hype, als je het slecht doet kunnen carrières gebroken worden. Je moet alle negativiteit uit je hoofd zetten en je concentreren op de opportuniteiten. Dat is de beste manier om met zo'n tornooien om te gaan", vertelt Kompany tegenover LancsLive.

TALENTVOLLE DEBAST
Het Anderlecht-boegbeeld is uiteraard benieuwd naar hoe zijn ex-ploegmaats het er vanaf zullen brengen. Maar hij kijkt toch vooral uit naar één van de jonkies. "Ik kijk altijd naar bepaalde spelers die ik ken en er is een jonge kerel die bij mij passeerde op Anderlecht, zijn naam is Zeno Debast. Ik zal toch een beetje trots zijn als hij zijn eerste minuten maakt daar. Hij is 18 jaar en extreem getalenteerd. Volgens mij heeft hij het potentieel om het tot de absolute top te schoppen. Naar zo'n verhalen zal ik uitkijken."

LEES OOK: Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Zou u Debast in de basis zetten tegen Canada?

Meest recent

Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

5
5
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

252
252
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

65
65
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

215
215
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

114
114
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

19
19
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

145
145
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

434
434
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

277
277
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

139
139
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

103
103
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

62
62
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

162
162
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

424
424
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

152
152
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

98
98
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

642
642
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

555
555
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

603
603
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

278
278
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

188
188
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

189
189
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

517
517
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

402
402

Meer sportnieuws