Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

door
Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

Op 11 december gaat de tweede seizoenshelft van zijn Burnley FC, toch zal hij het WK van dichtbij bekijken als analist voor de BBC. En uiteraard zal Vincent Kompany de prestaties van de Rode Duivels zo goed mogelijk proberen te volgen. Hij kijkt alvast uit naar één speler in het bijzonder.


Tijdens het vorige WK in Rusland maakte Kompany zelf nog deel uit van de selectie. Gedurende de groepsfase revalideerde hij toen verder na een zoveelste blessure, maar uiteindelijk geraakte hij tijdig klaargestoomd voor de knockout-wedstrijden. Hij startte zelfs telkens in de basis. Ondertussen zette de oud-verdediger een punt achter zijn loopbaan als speler en startte hij aan een nieuwe carrière als hoofdcoach.

Maar de nationale ploeg blijft hem nauw aan het hart liggen. Hij hoopt vooral dat de spelers zich niet te veel aantrekken van de negatieve commentaren en zich focussen op het tornooi. "Als je het goed doet word je een hype, als je het slecht doet kunnen carrières gebroken worden. Je moet alle negativiteit uit je hoofd zetten en je concentreren op de opportuniteiten. Dat is de beste manier om met zo'n tornooien om te gaan", vertelt Kompany tegenover LancsLive.

TALENTVOLLE DEBAST
Het Anderlecht-boegbeeld is uiteraard benieuwd naar hoe zijn ex-ploegmaats het er vanaf zullen brengen. Maar hij kijkt toch vooral uit naar één van de jonkies. "Ik kijk altijd naar bepaalde spelers die ik ken en er is een jonge kerel die bij mij passeerde op Anderlecht, zijn naam is Zeno Debast. Ik zal toch een beetje trots zijn als hij zijn eerste minuten maakt daar. Hij is 18 jaar en extreem getalenteerd. Volgens mij heeft hij het potentieel om het tot de absolute top te schoppen. Naar zo'n verhalen zal ik uitkijken."

LEES OOK: ‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Zou u Debast in de basis zetten tegen Canada?

Meest recent

'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

15
15
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

35
35
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

30
30
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

196
196
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

66
66
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

47
47
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

180
180
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

239
239
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

315
315
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

275
275
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

305
305
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

120
120
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

365
365
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

185
185
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

251
251
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

214
214
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

178
178
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

111
111
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

531
531
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

448
448
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

217
217
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

451
451
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

319
319
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

511
511

Meer sportnieuws