Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

door
Kompany kijkt uit naar één specifieke Duivel

Op 11 december gaat de tweede seizoenshelft van zijn Burnley FC, toch zal hij het WK van dichtbij bekijken als analist voor de BBC. En uiteraard zal Vincent Kompany de prestaties van de Rode Duivels zo goed mogelijk proberen te volgen. Hij kijkt alvast uit naar één speler in het bijzonder.


Tijdens het vorige WK in Rusland maakte Kompany zelf nog deel uit van de selectie. Gedurende de groepsfase revalideerde hij toen verder na een zoveelste blessure, maar uiteindelijk geraakte hij tijdig klaargestoomd voor de knockout-wedstrijden. Hij startte zelfs telkens in de basis. Ondertussen zette de oud-verdediger een punt achter zijn loopbaan als speler en startte hij aan een nieuwe carrière als hoofdcoach.

Maar de nationale ploeg blijft hem nauw aan het hart liggen. Hij hoopt vooral dat de spelers zich niet te veel aantrekken van de negatieve commentaren en zich focussen op het tornooi. "Als je het goed doet word je een hype, als je het slecht doet kunnen carrières gebroken worden. Je moet alle negativiteit uit je hoofd zetten en je concentreren op de opportuniteiten. Dat is de beste manier om met zo'n tornooien om te gaan", vertelt Kompany tegenover LancsLive.

TALENTVOLLE DEBAST
Het Anderlecht-boegbeeld is uiteraard benieuwd naar hoe zijn ex-ploegmaats het er vanaf zullen brengen. Maar hij kijkt toch vooral uit naar één van de jonkies. "Ik kijk altijd naar bepaalde spelers die ik ken en er is een jonge kerel die bij mij passeerde op Anderlecht, zijn naam is Zeno Debast. Ik zal toch een beetje trots zijn als hij zijn eerste minuten maakt daar. Hij is 18 jaar en extreem getalenteerd. Volgens mij heeft hij het potentieel om het tot de absolute top te schoppen. Naar zo'n verhalen zal ik uitkijken."

LEES OOK: Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Zou u Debast in de basis zetten tegen Canada?

Meest recent

'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

58
58
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

9
9
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

58
58
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

108
108
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

91
91
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

124
124
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

191
191
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

148
148
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

449
449
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

113
113
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

243
243
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

176
176
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

141
141
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

354
354
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

145
145
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

140
140
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

63
63
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

198
198
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

391
391
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

405
405
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

303
303
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

78
78
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

624
624
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

162
162

Meer sportnieuws