'Van Gaal zorgt meteen voor Oranje-verrassing'

door
'Van Gaal zorgt meteen voor Oranje-verrassing'

Na hun afwezigheid in 2018, maken de Nederlanders maandagavond hun rentree op de eindronde van het wereldkampioenschap. Oranje begint eraan met een groepsmatch tegen Africa Cup-winnaar Senegal. En bondscoach Louis van Gaal heeft dan meteen een verrassing voorzien.


In 2014 leidde Van Gaal zijn Oranje nog tegen alle verwachtingen in naar de derde plaats. Vervolgens ging het steil bergaf met het Nederlandse elftal, dat twee grote tornooien op rij moest missen. En tijdens het voorbije EK sneuvelden onze noorderburen teleurstellend in de tweede ronde. De KNVB besloot vervolgens om het sportieve lot opnieuw in handen van Van Gaal te leggen. Een goede keuze: onder zijn bewind werd de Final Four van de Nations League én de WK-eindronde gehaald.

De inmiddels 71-jarige bondscoach was ook niet verlegen om eigenzinnige beslissingen te nemen, onder meer bij het vormen van zijn selectie. En dat lijkt hij tegen Senegal opnieuw te gaan doen. Volgens onder meer De Telegraaf en Voetbal International is Van Gaal immers van plan om Andries Noppert in doel te laten starten. Opvallend, want het sluitstuk van sc Heerenveen heeft nog geen enkele cap achter zijn naam staan.

STERK OP TRAINING
Noppert, die in de selectie de voorkeur kreeg op onder meer Jasper Cillessen, zou Van Gaal en keeperstrainer Frans Hoek de voorbije dagen hebben overtuigd met zijn prestaties gedurende de trainingen. Tijdens zijn persbabbel van zondagmiddag wou de bondscoach die keuze wel nog niet bevestigen. Maar volgens waarnemers ter plekke zijn de signalen vanuit het Nederlandse kamp behoorlijk duidelijk.

LEES OOK: Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hoever ziet u Nederland geraken?

Meest recent

Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

3
3
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

96
96
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

10
10
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

11
11
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

49
49
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

14
14
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

45
45
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

33
33
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

89
89
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

53
53
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

161
161
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

178
178
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

71
71
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

105
105
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

98
98
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

78
78
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

195
195
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

172
172
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

252
252
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

416
416
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

134
134
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

245
245
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

166
166
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

563
563

Meer sportnieuws