'Van Gaal zorgt meteen voor Oranje-verrassing'

door
'Van Gaal zorgt meteen voor Oranje-verrassing'

Na hun afwezigheid in 2018, maken de Nederlanders maandagavond hun rentree op de eindronde van het wereldkampioenschap. Oranje begint eraan met een groepsmatch tegen Africa Cup-winnaar Senegal. En bondscoach Louis van Gaal heeft dan meteen een verrassing voorzien.


In 2014 leidde Van Gaal zijn Oranje nog tegen alle verwachtingen in naar de derde plaats. Vervolgens ging het steil bergaf met het Nederlandse elftal, dat twee grote tornooien op rij moest missen. En tijdens het voorbije EK sneuvelden onze noorderburen teleurstellend in de tweede ronde. De KNVB besloot vervolgens om het sportieve lot opnieuw in handen van Van Gaal te leggen. Een goede keuze: onder zijn bewind werd de Final Four van de Nations League én de WK-eindronde gehaald.

De inmiddels 71-jarige bondscoach was ook niet verlegen om eigenzinnige beslissingen te nemen, onder meer bij het vormen van zijn selectie. En dat lijkt hij tegen Senegal opnieuw te gaan doen. Volgens onder meer De Telegraaf en Voetbal International is Van Gaal immers van plan om Andries Noppert in doel te laten starten. Opvallend, want het sluitstuk van sc Heerenveen heeft nog geen enkele cap achter zijn naam staan.

STERK OP TRAINING
Noppert, die in de selectie de voorkeur kreeg op onder meer Jasper Cillessen, zou Van Gaal en keeperstrainer Frans Hoek de voorbije dagen hebben overtuigd met zijn prestaties gedurende de trainingen. Tijdens zijn persbabbel van zondagmiddag wou de bondscoach die keuze wel nog niet bevestigen. Maar volgens waarnemers ter plekke zijn de signalen vanuit het Nederlandse kamp behoorlijk duidelijk.

LEES OOK: Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Hoever ziet u Nederland geraken?

Meest recent

Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers wellicht andere oorden zullen ...

0
0
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

22
22
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

107
107
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

170
170
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

77
77
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

95
95
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

29
29
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

56
56
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

100
100
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

52
52
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

199
199
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

80
80
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

190
190
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

130
130
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

81
81
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

66
66
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

116
116
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

84
84
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

345
345
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

402
402
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

378
378
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

28
28

Meer sportnieuws