'Van Gaal zorgt meteen voor Oranje-verrassing'

door
'Van Gaal zorgt meteen voor Oranje-verrassing'

Na hun afwezigheid in 2018, maken de Nederlanders maandagavond hun rentree op de eindronde van het wereldkampioenschap. Oranje begint eraan met een groepsmatch tegen Africa Cup-winnaar Senegal. En bondscoach Louis van Gaal heeft dan meteen een verrassing voorzien.


In 2014 leidde Van Gaal zijn Oranje nog tegen alle verwachtingen in naar de derde plaats. Vervolgens ging het steil bergaf met het Nederlandse elftal, dat twee grote tornooien op rij moest missen. En tijdens het voorbije EK sneuvelden onze noorderburen teleurstellend in de tweede ronde. De KNVB besloot vervolgens om het sportieve lot opnieuw in handen van Van Gaal te leggen. Een goede keuze: onder zijn bewind werd de Final Four van de Nations League én de WK-eindronde gehaald.

De inmiddels 71-jarige bondscoach was ook niet verlegen om eigenzinnige beslissingen te nemen, onder meer bij het vormen van zijn selectie. En dat lijkt hij tegen Senegal opnieuw te gaan doen. Volgens onder meer De Telegraaf en Voetbal International is Van Gaal immers van plan om Andries Noppert in doel te laten starten. Opvallend, want het sluitstuk van sc Heerenveen heeft nog geen enkele cap achter zijn naam staan.

STERK OP TRAINING
Noppert, die in de selectie de voorkeur kreeg op onder meer Jasper Cillessen, zou Van Gaal en keeperstrainer Frans Hoek de voorbije dagen hebben overtuigd met zijn prestaties gedurende de trainingen. Tijdens zijn persbabbel van zondagmiddag wou de bondscoach die keuze wel nog niet bevestigen. Maar volgens waarnemers ter plekke zijn de signalen vanuit het Nederlandse kamp behoorlijk duidelijk.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Hoever ziet u Nederland geraken?

Meest recent

UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

24
24
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

69
69
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

451
451
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

50
50
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

47
47
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

868
868
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

36
36
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

154
154
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

457
457
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

302
302
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

744
744
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

231
231
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

593
593
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

105
105
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

595
595
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

402
402
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

743
743
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

647
647
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

200
200
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

123
123
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

524
524
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

75
75
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

461
461
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

269
269
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

228
228

Meer sportnieuws