'Van Gaal zorgt meteen voor Oranje-verrassing'

door
'Van Gaal zorgt meteen voor Oranje-verrassing'

Na hun afwezigheid in 2018, maken de Nederlanders maandagavond hun rentree op de eindronde van het wereldkampioenschap. Oranje begint eraan met een groepsmatch tegen Africa Cup-winnaar Senegal. En bondscoach Louis van Gaal heeft dan meteen een verrassing voorzien.


In 2014 leidde Van Gaal zijn Oranje nog tegen alle verwachtingen in naar de derde plaats. Vervolgens ging het steil bergaf met het Nederlandse elftal, dat twee grote tornooien op rij moest missen. En tijdens het voorbije EK sneuvelden onze noorderburen teleurstellend in de tweede ronde. De KNVB besloot vervolgens om het sportieve lot opnieuw in handen van Van Gaal te leggen. Een goede keuze: onder zijn bewind werd de Final Four van de Nations League én de WK-eindronde gehaald.

De inmiddels 71-jarige bondscoach was ook niet verlegen om eigenzinnige beslissingen te nemen, onder meer bij het vormen van zijn selectie. En dat lijkt hij tegen Senegal opnieuw te gaan doen. Volgens onder meer De Telegraaf en Voetbal International is Van Gaal immers van plan om Andries Noppert in doel te laten starten. Opvallend, want het sluitstuk van sc Heerenveen heeft nog geen enkele cap achter zijn naam staan.

STERK OP TRAINING
Noppert, die in de selectie de voorkeur kreeg op onder meer Jasper Cillessen, zou Van Gaal en keeperstrainer Frans Hoek de voorbije dagen hebben overtuigd met zijn prestaties gedurende de trainingen. Tijdens zijn persbabbel van zondagmiddag wou de bondscoach die keuze wel nog niet bevestigen. Maar volgens waarnemers ter plekke zijn de signalen vanuit het Nederlandse kamp behoorlijk duidelijk.

LEES OOK: NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

Hoever ziet u Nederland geraken?

Meest recent

Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

0
0
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

5
5
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

39
39
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

82
82
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

13
13
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

73
73
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

107
107
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

112
112
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

108
108
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

55
55
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

182
182
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

590
590
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

95
95
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

63
63
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

83
83
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

274
274
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

165
165
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

175
175
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

55
55
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

244
244
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

62
62
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

117
117
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

599
599
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

228
228

Meer sportnieuws