'Opvallende reactie Duivels na Egyptische afgang'

door
'Opvallende reactie Duivels na Egyptische afgang'

Ook de Rode Duivels zijn inmiddels geland in Qatar. Bondscoach Roberto Martinez en zijn manschappen namen vrijdagavond nog hun intrek in het Hilton Salwa Beach Resort, wat tijdens het WK de uitvalsbasis zal worden. Daar konden ze even bekomen na de pijnlijke oefennederlaag tegen Egypte.


De Belgen hadden gehoopt om tegen Mohamed Salah en co nog wat extra vertrouwen te tanken in aanloop naar hun eerste WK-wedstrijd tegen Canada. Maar dat plannetje liep faliekant af. De Duivels verloren uiteindelijk met 2-1 en opnieuw kwamen de gekende problemen bovendrijven: een defensie op wankele poten en hoger op het veld veel balbezit zonder doelgevaar.

Na de match waren de reacties dan ook behoorlijk streng in de media en bij de achterban. Zelfs de immer positieve Martinez hield zich dit keer niet in. "Egypte won oververdiend. Dat kan natuurlijk niet met het WK om de hoek. De mindset moet veranderen, dit is een wake-upcall", liet de Spanjaard verstaan in zijn eerste reactie.

LUCHTIGE INDRUK
Maar de spelers zelf lijken zich veel minder zorgen te maken. Dat stelde Gilles De Bilde, die de Duivels van dichtbij volgt namens VTM, persoonlijk vast. "Ik moet zeggen dat de spelers, zowel degenen die ik na de match sprak als die ik op de luchthaven sprak, luchtig omgingen met het feit dat ze verloren hadden en dat de prestatie niet goed was. Het was meer de pers en thuisfront die zich vragen stelden. Al moet ik zeggen dat de bondscoach, die vaak zalvend is, het meest kritisch was", aldus De Bilde bij VTM Nieuws.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De kritiek na de nederlaag was overdreven ...

Meest recent

'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

56
56
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

9
9
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

58
58
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

108
108
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

89
89
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

123
123
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

189
189
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

148
148
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

448
448
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

111
111
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

242
242
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

176
176
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

141
141
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

353
353
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

145
145
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

140
140
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

63
63
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

198
198
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

391
391
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

405
405
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

303
303
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

78
78
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

624
624
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

162
162

Meer sportnieuws