3 op 10: kranten sparen probleemgeval Duivels niet

door
3 op 10: kranten sparen probleemgeval Duivels niet

De Rode Duivels zijn inmiddels geland in Qatar, waar ze hun intrek hebben genomen in het poepchique Hilton Salwa Beach Resort. Maar veel tijd om te genieten van de faciliteiten in het luxehotel is er niet. Binnen vier dagen staat de eerste WK-groepswedstrijd tegen Canada op het programma en het niveau zal dan serieus naar omhoog moeten.


Vrijdag gingen de Belgen immers compleet de mist in tijdens hun generale repetitie op het WK. De Duivels verloren met 2-1 in de oefenpot tegen Egypte. Een wake up-call, met name voor de wankele defensie. Maar ook hoger op het veld bleven heel wat spelers onder het gewenste niveau. Niet in het minst Eden Hazard. De aanvoerder wou bewijzen dat hij wel degelijk recht heeft op een basisplek in Qatar, maar maakte wederom een bijzonder matige indruk. De commentaren in de kranten zijn daags nadien dan ook behoorlijk scherp.

Bij de beoordelingen van SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 3 op 10. "Hij wou geruststellen over zijn vorm, maar tegen Egypte gebeurde juist het omgekeerde. Ondanks al zijn goede wil slaagde hij er nooit in om de overhand te nemen van een directe tegenstander. En dat was lange tijd net zijn kracht", klinkt het. "Begon goed de eerste tien minuten. Zakte nadien helaas weg. Voetbalt zonder vertrouwen en zonder ritme. Het probleem wordt steeds groter. Will the real Eden please stand up?", schrijft men bij Het Laatste Nieuws.

GEEN BEPALENDE ACTIES
Het gebrek aan speelminuten bij Real Madrid blijft dus niet zonder gevolgen. Zo blijft Hazard maar ter plaatse trappelen. "Alle ogen waren op hem gericht, maar hij kon niet overtuigen. De conclusies waren hetzelfde als na de match tegen Nederland: hij maakt geen acties meer in de zone van de waarheid", aldus La Dernière Heure. Enkel Het Nieuwsblad toont zich nog ietwat positief met een 6 op 10. "Dwong bijna een strafschop af met een listig passje op Batshuayi. Zorgde voor rust aan de bal, alleen soms iets te veel: de flitsende versnellingen van weleer toonde hij niet."

LEES OOK: ‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

Een basisplaats voor Hazard valt niet langer te rechtvaardigen ...

Meest recent

Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

10
10
'Anderlecht zoekt coach: verrassende naam op shortlist'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

127
127
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

157
157
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

59
59
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

86
86
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

175
175
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

64
64
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

817
817
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

56
56
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

27
27
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

83
83
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

477
477
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

119
119
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

407
407
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

149
149
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

188
188
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

327
327
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

100
100
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

128
128
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

182
182
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

40
40
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

210
210
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

242
242
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

88
88

Meer sportnieuws