3 op 10: kranten sparen probleemgeval Duivels niet

door
3 op 10: kranten sparen probleemgeval Duivels niet

De Rode Duivels zijn inmiddels geland in Qatar, waar ze hun intrek hebben genomen in het poepchique Hilton Salwa Beach Resort. Maar veel tijd om te genieten van de faciliteiten in het luxehotel is er niet. Binnen vier dagen staat de eerste WK-groepswedstrijd tegen Canada op het programma en het niveau zal dan serieus naar omhoog moeten.


Vrijdag gingen de Belgen immers compleet de mist in tijdens hun generale repetitie op het WK. De Duivels verloren met 2-1 in de oefenpot tegen Egypte. Een wake up-call, met name voor de wankele defensie. Maar ook hoger op het veld bleven heel wat spelers onder het gewenste niveau. Niet in het minst Eden Hazard. De aanvoerder wou bewijzen dat hij wel degelijk recht heeft op een basisplek in Qatar, maar maakte wederom een bijzonder matige indruk. De commentaren in de kranten zijn daags nadien dan ook behoorlijk scherp.

Bij de beoordelingen van SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 3 op 10. "Hij wou geruststellen over zijn vorm, maar tegen Egypte gebeurde juist het omgekeerde. Ondanks al zijn goede wil slaagde hij er nooit in om de overhand te nemen van een directe tegenstander. En dat was lange tijd net zijn kracht", klinkt het. "Begon goed de eerste tien minuten. Zakte nadien helaas weg. Voetbalt zonder vertrouwen en zonder ritme. Het probleem wordt steeds groter. Will the real Eden please stand up?", schrijft men bij Het Laatste Nieuws.

GEEN BEPALENDE ACTIES
Het gebrek aan speelminuten bij Real Madrid blijft dus niet zonder gevolgen. Zo blijft Hazard maar ter plaatse trappelen. "Alle ogen waren op hem gericht, maar hij kon niet overtuigen. De conclusies waren hetzelfde als na de match tegen Nederland: hij maakt geen acties meer in de zone van de waarheid", aldus La Dernière Heure. Enkel Het Nieuwsblad toont zich nog ietwat positief met een 6 op 10. "Dwong bijna een strafschop af met een listig passje op Batshuayi. Zorgde voor rust aan de bal, alleen soms iets te veel: de flitsende versnellingen van weleer toonde hij niet."

LEES OOK: Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Een basisplaats voor Hazard valt niet langer te rechtvaardigen ...

Meest recent

Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

17
17
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

13
13
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

97
97
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

348
348
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

225
225
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

112
112
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

95
95
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

53
53
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

133
133
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

396
396
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

143
143
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

89
89
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

606
606
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

553
553
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

580
580
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

271
271
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

181
181
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

178
178
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

488
488
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

397
397
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

82
82
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

200
200
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

296
296
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

165
165

Meer sportnieuws