3 op 10: kranten sparen probleemgeval Duivels niet

367 stemmen
3 op 10: kranten sparen probleemgeval Duivels niet

De Rode Duivels zijn inmiddels geland in Qatar, waar ze hun intrek hebben genomen in het poepchique Hilton Salwa Beach Resort. Maar veel tijd om te genieten van de faciliteiten in het luxehotel is er niet. Binnen vier dagen staat de eerste WK-groepswedstrijd tegen Canada op het programma en het niveau zal dan serieus naar omhoog moeten.


Vrijdag gingen de Belgen immers compleet de mist in tijdens hun generale repetitie op het WK. De Duivels verloren met 2-1 in de oefenpot tegen Egypte. Een wake up-call, met name voor de wankele defensie. Maar ook hoger op het veld bleven heel wat spelers onder het gewenste niveau. Niet in het minst Eden Hazard. De aanvoerder wou bewijzen dat hij wel degelijk recht heeft op een basisplek in Qatar, maar maakte wederom een bijzonder matige indruk. De commentaren in de kranten zijn daags nadien dan ook behoorlijk scherp.

Bij de beoordelingen van SudPresse krijgt hij bijvoorbeeld slechts een 3 op 10. "Hij wou geruststellen over zijn vorm, maar tegen Egypte gebeurde juist het omgekeerde. Ondanks al zijn goede wil slaagde hij er nooit in om de overhand te nemen van een directe tegenstander. En dat was lange tijd net zijn kracht", klinkt het. "Begon goed de eerste tien minuten. Zakte nadien helaas weg. Voetbalt zonder vertrouwen en zonder ritme. Het probleem wordt steeds groter. Will the real Eden please stand up?", schrijft men bij Het Laatste Nieuws.

GEEN BEPALENDE ACTIES
Het gebrek aan speelminuten bij Real Madrid blijft dus niet zonder gevolgen. Zo blijft Hazard maar ter plaatse trappelen. "Alle ogen waren op hem gericht, maar hij kon niet overtuigen. De conclusies waren hetzelfde als na de match tegen Nederland: hij maakt geen acties meer in de zone van de waarheid", aldus La Dernière Heure. Enkel Het Nieuwsblad toont zich nog ietwat positief met een 6 op 10. "Dwong bijna een strafschop af met een listig passje op Batshuayi. Zorgde voor rust aan de bal, alleen soms iets te veel: de flitsende versnellingen van weleer toonde hij niet."

LEES OOK: Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

Een basisplaats voor Hazard valt niet langer te rechtvaardigen ...

Meest recent

Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

10
10
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

123
123
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

54
54
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

236
236
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

157
157
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

208
208
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

703
703
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

446
446
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

282
282
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

254
254
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

113
113
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

148
148
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

588
588
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

301
301
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

88
88
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

224
224
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

119
119
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

403
403
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

93
93
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

44
44
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

641
641
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

672
672
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

134
134
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20

Meer sportnieuws