Met zorgen naar WK: Egypte bezorgt Duivels flinke kater

door
Met zorgen naar WK: Egypte bezorgt Duivels flinke kater

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun generale repetitie voor het WK in Qatar. De laatste oefenwedstrijd tegen het niet gekwalificeerde Egypte eindigde immers op een zorgwekkende 2-1-nederlaag. Vooral de verdediging kon niet bepaald een overtuigende indruk achterlaten.


In de aanvangsfase lieten de Belgen wel nog een degelijke indruk achter. De Duivels eisten het balbezit op en creëerden de eerste kansjes. Zo had de bal altijd op de stip moeten gaan na een handsbal én fout op Michy Batshuayi, terwijl de spits ook nog eens op de lat knalde. Maar vervolgens werd nog eens duidelijk hoe kwetsbaar de verdediging blijft. Trezeguet werd tot twee keer toe op Thibaut Courtois afgestuurd, de doelman moest alles uit de kast halen om de oud-speler van Anderlecht van de openingstreffer te houden.



Vlak voor rust konden de Egyptenaren dan toch toeslaan. Kevin De Bruyne leed zeldzaam balverlies aan de rand van de zestien, Mostafa Mohamed knalde de 1-0 voorbij een kansloze Courtois. Tijdens de rust besloot Martinez dan ook om in te grijpen en voerde hij drie wissels door. Maar al na enkele seconden kregen de Duivels het deksel opnieuw op de neus. Wederom werd Trezeguet goed weggestuurd, dit keer kreeg hij de bal wel tegen de touwen. Van een opdoffer gesproken.

EERREDDER OPENDA
België moest dus reageren maar had het lastig om het tempo op te krikken. Eden Hazard kon daar weinig aan veranderen. De aanvoerder moest tegen Egypte bewijzen dat hij een basisplaats waard is op het WK, maar kon andermaal niet overtuigen. Na een uurtje spelen werd hij ook naar de kant gehaald. Ondanks het steriele spel werd het in de slotfase wel nog spannend.



Na goed voorbereidend werk van een gretige Yannick Carrasco, kon Loïs Openda de aansluitingstreffer binnen werken. In de slotfase liet ook de ingevallen Jérémy Doku zich opmerken met enkele snedige acties, maar verder dan de eerredder kwamen de Belgen niet meer. Werk aan de winkel dus. Aanstaande woensdag al gaat het WK voor de Duivels van start met een groepsmatch tegen het verraderlijke Canada.

POLL: Wie vond u de beste Duivel?

Meest recent

'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

7
7
Belgische topclubs missen kans bij smaakmaker Westerlo

Westerlo leek in het begin van het seizoen een outsider voor de top zes te gaan worden. Uiteindelijk ...

21
21
Ulderink scherp voor kop van Jut bij Antwerp

Antwerp lijkt een kruis te mogen maken over Europa League-voetbal volgend seizoen. De Great Old ging ...

55
55
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de ...

165
165
"Club Brugge moet hem halen" - fans zijn overtuigd

Met een overtuigende 4-1-overwinning tegen AA Gent wist Club Brugge het vertrouwen weer te ...

232
232
"Je gaat niet zeggen dat Hasi mindere trainer is dan Hayen?"

Zondag wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. Dan staan Club Brugge ...

312
312
'Standard legt lot in handen van zeer verrassende naam'

Standard sleept zich momenteel door de Europe Play-Off. De Rouches hebben alles gegeven om in de ...

113
113
Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

187
187
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

120
120
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

139
139
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

142
142
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

233
233
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

76
76
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

204
204
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

433
433
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1294
1294
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

241
241
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

457
457
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

291
291
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

371
371

Meer sportnieuws