Met zorgen naar WK: Egypte bezorgt Duivels flinke kater

280 stemmen
Met zorgen naar WK: Egypte bezorgt Duivels flinke kater

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun generale repetitie voor het WK in Qatar. De laatste oefenwedstrijd tegen het niet gekwalificeerde Egypte eindigde immers op een zorgwekkende 2-1-nederlaag. Vooral de verdediging kon niet bepaald een overtuigende indruk achterlaten.


In de aanvangsfase lieten de Belgen wel nog een degelijke indruk achter. De Duivels eisten het balbezit op en creëerden de eerste kansjes. Zo had de bal altijd op de stip moeten gaan na een handsbal én fout op Michy Batshuayi, terwijl de spits ook nog eens op de lat knalde. Maar vervolgens werd nog eens duidelijk hoe kwetsbaar de verdediging blijft. Trezeguet werd tot twee keer toe op Thibaut Courtois afgestuurd, de doelman moest alles uit de kast halen om de oud-speler van Anderlecht van de openingstreffer te houden.



Vlak voor rust konden de Egyptenaren dan toch toeslaan. Kevin De Bruyne leed zeldzaam balverlies aan de rand van de zestien, Mostafa Mohamed knalde de 1-0 voorbij een kansloze Courtois. Tijdens de rust besloot Martinez dan ook om in te grijpen en voerde hij drie wissels door. Maar al na enkele seconden kregen de Duivels het deksel opnieuw op de neus. Wederom werd Trezeguet goed weggestuurd, dit keer kreeg hij de bal wel tegen de touwen. Van een opdoffer gesproken.

EERREDDER OPENDA
België moest dus reageren maar had het lastig om het tempo op te krikken. Eden Hazard kon daar weinig aan veranderen. De aanvoerder moest tegen Egypte bewijzen dat hij een basisplaats waard is op het WK, maar kon andermaal niet overtuigen. Na een uurtje spelen werd hij ook naar de kant gehaald. Ondanks het steriele spel werd het in de slotfase wel nog spannend.



Na goed voorbereidend werk van een gretige Yannick Carrasco, kon Loïs Openda de aansluitingstreffer binnen werken. In de slotfase liet ook de ingevallen Jérémy Doku zich opmerken met enkele snedige acties, maar verder dan de eerredder kwamen de Belgen niet meer. Werk aan de winkel dus. Aanstaande woensdag al gaat het WK voor de Duivels van start met een groepsmatch tegen het verraderlijke Canada.

LEES OOK: “Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Wie vond u de beste Duivel?

Meest recent

'Vaste Rode Duivel naar de bank om opvallende reden'

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

20
20
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

27
27
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

42
42
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

37
37
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

21
21
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

119
119
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

38
38
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

183
183
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

87
87
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

177
177
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

264
264
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

171
171
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

848
848
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1110
1110
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

378
378
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

185
185
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

203
203
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

59
59
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

164
164
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

90
90
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

188
188
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

108
108

Meer sportnieuws