Met zorgen naar WK: Egypte bezorgt Duivels flinke kater

door
Met zorgen naar WK: Egypte bezorgt Duivels flinke kater

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun generale repetitie voor het WK in Qatar. De laatste oefenwedstrijd tegen het niet gekwalificeerde Egypte eindigde immers op een zorgwekkende 2-1-nederlaag. Vooral de verdediging kon niet bepaald een overtuigende indruk achterlaten.


In de aanvangsfase lieten de Belgen wel nog een degelijke indruk achter. De Duivels eisten het balbezit op en creëerden de eerste kansjes. Zo had de bal altijd op de stip moeten gaan na een handsbal én fout op Michy Batshuayi, terwijl de spits ook nog eens op de lat knalde. Maar vervolgens werd nog eens duidelijk hoe kwetsbaar de verdediging blijft. Trezeguet werd tot twee keer toe op Thibaut Courtois afgestuurd, de doelman moest alles uit de kast halen om de oud-speler van Anderlecht van de openingstreffer te houden.



Vlak voor rust konden de Egyptenaren dan toch toeslaan. Kevin De Bruyne leed zeldzaam balverlies aan de rand van de zestien, Mostafa Mohamed knalde de 1-0 voorbij een kansloze Courtois. Tijdens de rust besloot Martinez dan ook om in te grijpen en voerde hij drie wissels door. Maar al na enkele seconden kregen de Duivels het deksel opnieuw op de neus. Wederom werd Trezeguet goed weggestuurd, dit keer kreeg hij de bal wel tegen de touwen. Van een opdoffer gesproken.

EERREDDER OPENDA
België moest dus reageren maar had het lastig om het tempo op te krikken. Eden Hazard kon daar weinig aan veranderen. De aanvoerder moest tegen Egypte bewijzen dat hij een basisplaats waard is op het WK, maar kon andermaal niet overtuigen. Na een uurtje spelen werd hij ook naar de kant gehaald. Ondanks het steriele spel werd het in de slotfase wel nog spannend.



Na goed voorbereidend werk van een gretige Yannick Carrasco, kon Loïs Openda de aansluitingstreffer binnen werken. In de slotfase liet ook de ingevallen Jérémy Doku zich opmerken met enkele snedige acties, maar verder dan de eerredder kwamen de Belgen niet meer. Werk aan de winkel dus. Aanstaande woensdag al gaat het WK voor de Duivels van start met een groepsmatch tegen het verraderlijke Canada.

LEES OOK: Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Wie vond u de beste Duivel?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

90
90
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

307
307
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

50
50
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

142
142
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

128
128
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

82
82
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

144
144
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

62
62
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

404
404
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

131
131
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

30
30
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

773
773
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

367
367
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

117
117
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

187
187
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

257
257
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws