Met zorgen naar WK: Egypte bezorgt Duivels flinke kater

door
Met zorgen naar WK: Egypte bezorgt Duivels flinke kater

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun generale repetitie voor het WK in Qatar. De laatste oefenwedstrijd tegen het niet gekwalificeerde Egypte eindigde immers op een zorgwekkende 2-1-nederlaag. Vooral de verdediging kon niet bepaald een overtuigende indruk achterlaten.


In de aanvangsfase lieten de Belgen wel nog een degelijke indruk achter. De Duivels eisten het balbezit op en creëerden de eerste kansjes. Zo had de bal altijd op de stip moeten gaan na een handsbal én fout op Michy Batshuayi, terwijl de spits ook nog eens op de lat knalde. Maar vervolgens werd nog eens duidelijk hoe kwetsbaar de verdediging blijft. Trezeguet werd tot twee keer toe op Thibaut Courtois afgestuurd, de doelman moest alles uit de kast halen om de oud-speler van Anderlecht van de openingstreffer te houden.



Vlak voor rust konden de Egyptenaren dan toch toeslaan. Kevin De Bruyne leed zeldzaam balverlies aan de rand van de zestien, Mostafa Mohamed knalde de 1-0 voorbij een kansloze Courtois. Tijdens de rust besloot Martinez dan ook om in te grijpen en voerde hij drie wissels door. Maar al na enkele seconden kregen de Duivels het deksel opnieuw op de neus. Wederom werd Trezeguet goed weggestuurd, dit keer kreeg hij de bal wel tegen de touwen. Van een opdoffer gesproken.

EERREDDER OPENDA
België moest dus reageren maar had het lastig om het tempo op te krikken. Eden Hazard kon daar weinig aan veranderen. De aanvoerder moest tegen Egypte bewijzen dat hij een basisplaats waard is op het WK, maar kon andermaal niet overtuigen. Na een uurtje spelen werd hij ook naar de kant gehaald. Ondanks het steriele spel werd het in de slotfase wel nog spannend.



Na goed voorbereidend werk van een gretige Yannick Carrasco, kon Loïs Openda de aansluitingstreffer binnen werken. In de slotfase liet ook de ingevallen Jérémy Doku zich opmerken met enkele snedige acties, maar verder dan de eerredder kwamen de Belgen niet meer. Werk aan de winkel dus. Aanstaande woensdag al gaat het WK voor de Duivels van start met een groepsmatch tegen het verraderlijke Canada.

LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

Wie vond u de beste Duivel?

Meest recent

'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

12
12
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

21
21
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

92
92
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

62
62
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

98
98
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

178
178
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

199
199
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

110
110
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

198
198
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

340
340
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

104
104
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

567
567
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

281
281
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

466
466
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

390
390
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

407
407
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

76
76
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

66
66
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

241
241
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

90
90
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

360
360
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

222
222
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

100
100

Meer sportnieuws