Opstelling Duivels: Martinez test uit in laatste WK-test

door
Opstelling Duivels: Martinez test uit in laatste WK-test

Een vijftal dagen voor de eerste groepswedstrijd tegen Canada, werken de Rode Duivels nog een laatste grote test richting het WK af. In Koeweit staat vrijdagnamiddag, om 16u Belgische tijd, een oefenwedstrijd tegen Egypte op het programma. Afwachten dus welke elf spelers aan de aftrap verschijnen tegen Mohamed Salah en co.


Bondscoach Roberto Martinez liet daags voor de wedstrijd verstaan dat de basiself tegen Egypte niet persé dezelfde als tegen Canada zal worden. Hij wil vooral zoveel mogelijk spelers minuten geven en zijn ploeg zich laten aanpassen aan de lokale omstandigheden. Bovendien is dit het ideale moment om nog een laatste keer bepaalde dingen uit te proberen. In doel worden alvast geen verrassingen verwacht. Thibaut Courtois is en blijft de vast nummer één.

Wat de verdediging betreft trainde Jan Vertonghen al terug mee met de groep, maar een basisplaats lijkt voor hem wat te vroeg. Het onuitgegeven trio Dendoncker-Alderweireld-Theate lijkt het meeste kans te hebben om te starten. Op de rechterflank lijkt Timothy Castagne de voorkeur te krijgen op de gemaskerde Thomas Meunier. Aan de linkerzijde is Yannick Carrasco de aangewezen man gezien Thorgan Hazard een aantal trainingssessies miste.

MINUTEN VOOR SPITSEN
Op het middenveld wordt dan weer het gekende duo Tielemans-Witsel verwacht, waardoor Kevin De Bruyne zich opnieuw in een iets hogere rol mag uitleven. Daarnaast bevestigde Martinez dat Eden Hazard zeker 60 minuten zal krijgen nu Leandro Trossard er niet bij is. Tot slot wordt Michy Batshuayi verwacht als diepste man ter vervanging van de revaliderende Romelu Lukaku. Al zal ook Loïs Openda sowieso minuten krijgen.

De mogelijke basiself:
Courtois; Dendoncker, Alderweireld, Theate; Castagne, Witsel, Tielemans, Carrasco; De Bruyne, Batshuayi, E. Hazard

LEES OOK: Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

De Bruyne is op zijn best in een iets hogere rol ...

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

150
150
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

143
143
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

305
305
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

434
434
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

744
744
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

51
51
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

857
857
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

153
153
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

515
515
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

360
360
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

367
367
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

582
582
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

394
394
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

368
368
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

542
542
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

408
408
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

930
930
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

436
436
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

432
432
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

460
460
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1218
1218
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

256
256
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

456
456
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

229
229

Meer sportnieuws