Opstelling Duivels: Martinez test uit in laatste WK-test

door
Opstelling Duivels: Martinez test uit in laatste WK-test

Een vijftal dagen voor de eerste groepswedstrijd tegen Canada, werken de Rode Duivels nog een laatste grote test richting het WK af. In Koeweit staat vrijdagnamiddag, om 16u Belgische tijd, een oefenwedstrijd tegen Egypte op het programma. Afwachten dus welke elf spelers aan de aftrap verschijnen tegen Mohamed Salah en co.


Bondscoach Roberto Martinez liet daags voor de wedstrijd verstaan dat de basiself tegen Egypte niet persé dezelfde als tegen Canada zal worden. Hij wil vooral zoveel mogelijk spelers minuten geven en zijn ploeg zich laten aanpassen aan de lokale omstandigheden. Bovendien is dit het ideale moment om nog een laatste keer bepaalde dingen uit te proberen. In doel worden alvast geen verrassingen verwacht. Thibaut Courtois is en blijft de vast nummer één.

Wat de verdediging betreft trainde Jan Vertonghen al terug mee met de groep, maar een basisplaats lijkt voor hem wat te vroeg. Het onuitgegeven trio Dendoncker-Alderweireld-Theate lijkt het meeste kans te hebben om te starten. Op de rechterflank lijkt Timothy Castagne de voorkeur te krijgen op de gemaskerde Thomas Meunier. Aan de linkerzijde is Yannick Carrasco de aangewezen man gezien Thorgan Hazard een aantal trainingssessies miste.

MINUTEN VOOR SPITSEN
Op het middenveld wordt dan weer het gekende duo Tielemans-Witsel verwacht, waardoor Kevin De Bruyne zich opnieuw in een iets hogere rol mag uitleven. Daarnaast bevestigde Martinez dat Eden Hazard zeker 60 minuten zal krijgen nu Leandro Trossard er niet bij is. Tot slot wordt Michy Batshuayi verwacht als diepste man ter vervanging van de revaliderende Romelu Lukaku. Al zal ook Loïs Openda sowieso minuten krijgen.

De mogelijke basiself:
Courtois; Dendoncker, Alderweireld, Theate; Castagne, Witsel, Tielemans, Carrasco; De Bruyne, Batshuayi, E. Hazard

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

De Bruyne is op zijn best in een iets hogere rol ...

Meest recent

Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

66
66
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

155
155
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

7
7
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

97
97
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

27
27
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

235
235
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

306
306
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

39
39
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

282
282
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

331
331
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

559
559
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

608
608
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

874
874
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

153
153
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

41
41
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1044
1044
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

282
282
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

340
340
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

157
157
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

194
194
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

613
613
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

591
591
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

335
335
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

575
575
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

200
200

Meer sportnieuws