Preview Groep E: Tienersensaties als X-factors in Qatar

31 stemmen
Preview Groep E: Tienersensaties als X-factors in Qatar

Aanstaande zondag barst het grootste voetbalfeest op aarde weer los. In de laatste rechte lijn richting het WK 2022 in Qatar is het dan ook tijd om kennis te maken met de landen die straks een gooi doen naar de wereldtitel. Dat doet VoetbalNieuws aan de hand van drie vragen per poule. Waarom komt de wereldkampioen uit deze groep? Wat is de link met België? En wie steelt de show? Vandaag openen we met Groep E, die Duitsland, Spanje, Japan en Costa Rica bevat.


VERNIEUWING ALOM
Twee grootmachten uit het Europese voetbal in dezelfde poule: Japan en Costa Rica zijn vogels voor de kat. Alhoewel. Vier jaar geleden sneuvelde Duitsland in de groepsfase, Spanje mocht een ronde later al naar huis. Hoewel ze er voor de vijfde keer in zes edities bij zijn, en het in 2014 zelfs tot de kwartfinale schopten, lijkt Costa Rica toch eraan voor de moeite. Het collectief van Japan, dat ei zo na de Rode Duivels verraste in Rusland en zelf voor de zevende keer op rij van de partij is, maakt wellicht iets meer aanspraak op een stunt. Werpt de doorgedreven generatiewissel meteen haar vruchten af?

Duitsland bleef ook na het WK 2018 op de dool. Op het EK bleek Engeland vorig jaar in de 1/8 finales te sterk, in de Nations League kon de wereldkampioen van 2014 de rug evenmin rechten. Kopzorgen dus voor Hansi Flick, die stabiliteit probeert te koppelen aan de nodige vernieuwing. In het offensief compartiment, waar Marco Reus en Timo Werner afhaakten, komen zo mogelijk een paar tieners aan de macht. Al is er natuurlijk ook nog Thomas Müller, of vreemde eend en 30-jarige debutant in de kern Niclas Füllkrug. In elke linie lijkt er alleszins voldoende kwaliteit voorhanden. Nu het nog doen klikken.



Precies daarom heeft Spanje, waar Luis Enrique zijn zaakjes wél al op orde kreeg, een streepje voor. Op het EK pakte La Roja brons, in de Nations League schaarde het zich bij de Final Four. Meer nog dan bij Duitsland waait er dan ook een frisse wind door de selectie, aangevuld met een handvol anciens die hoofdzakelijk het evenwicht moeten bewaren. Een jong en gretig elftal, opgebouwd rond een ijzersterk middenveld. Alleen een rasechte goalgetter ontbreekt. Alvaro Morata, zowat de enige optie diep in de punt, blijft op dat gebied een nogal onzekere factor. Als hij vlot scoort staat er geen maat op dit Spanje.

JAPAN PRO LEAGUE
Wat de Spaanse en Duitse delegaties betreft kunnen we kort zijn: geen. Wel delen een pak spelers bij hun clubs uiteraard de kleedkamer met een aantal Rode Duivels. Nico Schlotterbeck, Niklas Süle, Julian Brandt, Karim Adeyemi en Youssoufa Moukoko met Thorgan Hazard en Thomas Meunier bij Borussia Dortmund bijvoorbeeld, of Morata, Koke en Marcos Llorente met Yannick Carrasco en Axel Witsel bij Atlético Madrid. Verderop bij de buren van Real spenderen Antonio Rüdiger Marco Asensio en Dani Carvajal hun doordeweekse dagen dan weer in het gezelschap van Eden Hazard en Thibaut Courtois.

Ilkay Gündogan, Rodri en Aymeric Laporte vertoeven samen met Kevin De Bruyne bij Manchester City, Robert Sanchez tot slot houdt bij het Brighton van Leandro Trossard zijn netten schoon. Iets bekender volk bij Costa Rica, waar Oscar Duarte (ex-Club Brugge) en aanvoerder Bryan Ruiz (ex-AA Gent) vast een belletje doen rinkelen. Met 31 doelpunten en 22 assists in 96 optredens is die laatste een icoon bij de Buffalo’s. Voorts sloeg Carlos Martinez even kamp op in Eupen, al kwam hij er nooit in actie. Roberto Martinez draagt tevens Bryan Oviedo, die hij bij Everton nog onder zijn hoede had, een warm hart toe.



Voor spelers die vandaag nog actief zijn in België moeten we evenwel bij Japan zijn, waar ten opzichte van het vorige WK nauwelijks nog pionnen overschieten. Hoewel er tegenwoordig nog heel wat meer landgenoten in de Jupiler Pro League aan de bak komen, behoren Ayase Ueda (Cercle Brugge) en STVV-doelman Daniel Schmidt als enige gelukkigen tot de nieuwe lichting. Maakten eveneens een omweg langs onze competitie: Eiji Kawashima, Wataru Endo, Kaoru Mitoma, Junya Ito, Takehiro Tomiyasu en Daichi Kamada. Vooral van dat laatste trio wordt straks veel verwacht in het land van de rijzende zon.

TIENERSENSATIES
Samen met de Costa Ricaanse doelman Keylor Navas is Kamada, goed op dreef in Frankfurt, dan ook een van de vele blikvangers in deze poule des doods. Muller hoopt alvast dat die eerste hem niet teveel in de weg legt: met zes goals beent hij Miroslav Klose bij als WK-topschutter aller tijden. Toch focussen we ons voornamelijk op het jong geweld bij de twee favorieten. Zo heeft Spanje behalve Ansu Fati met Gavi en Pedri, op het EK verkozen tot Jonge Speler van het Toernooi, de twee laatste laureaten van de prestigieuze Golden Boy Award in de rangen. Al moeten de Duitse tieners nu niet bepaald onderdoen.



Jamal Musiala lukte op 19-jarige leeftijd al 27 doelpunten en 17 assists in 100 optredens voor Bayern München. Waanzinnige statistieken die de spelmaker, in de jeugd Engels international, reeds 17 caps opleverden. Hij moet Die Mannschaft voortaan op sleeptouw nemen, te beginnen in Qatar. Benieuwd ook of Flick daar voorin ook al de kaart van Moukoko durft trekken. Met zes goals en vier assists is de spits een van de revelaties bij Borussia Dortmund, in totaal zit hij aan respectievelijk 11 en acht stuks in 59 duels. En dat terwijl de nieuwkomer in de selectie zondag pas 18 wordt. Een sensatie in wording.

Welke tiener zal het meest uitblinken op dit WK?

Meest recent

Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

25
25
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

42
42
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

73
73
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

62
62
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

175
175
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

400
400
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

247
247
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

43
43
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

207
207
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

120
120
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

449
449
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

372
372
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

75
75
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

272
272
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

107
107
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

497
497
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

354
354
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

205
205
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

468
468
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

260
260
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

681
681
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

490
490
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

276
276
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

428
428
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

23
23

Meer sportnieuws