Duivels slikken: Marokko wint na krankzinnige goal Ziyech

door
Duivels slikken: Marokko wint na krankzinnige goal Ziyech

Indien de Rode Duivels de groepsfase op het WK willen overleven, zullen ze hun beste beentje moeten voorzetten. De tegenstanders lijken immers helemaal klaar voor het tornooi. Na Kroatië en Canada kon ook Marokko zijn laatste oefenmatch winnen. De Marokkanen haalden het met 3-0 van Georgië na onder meer een wereldgoal van Hakim Ziyech.


In aanloop naar het WK besloot de Marokkaanse bond om in te grijpen. Zo werd de bekritiseerde bondscoach Vahid Halilhodzic ontslagen en opgevolgd door Hoalid Regragui. Die laatste haalde meteen grote namen als Noussair Mazraoui en Ziyech terug bij de selectie. En dat blijkt een goede zet. Hoewel hij de laatste weken amper van de bank kwam bij Chelsea, lijkt Ziyech klaar om te schitteren in Qatar. In de oefenpot tegen Georgië kon hij alvast de show stelen met een waanzinnig doelpunt van op eigen helft (zie video onderaan).

Ziyech kon zijn ploeg zo op rozen zetten nadat spits Youssef En-Nesyri de score al vroeg wist te openen. Na de pauze ging het tempo wat liggen door de vele wissels. Onder meer Anass Zaroury, tot voor kort een Belgisch belofte-international, maakte zijn opwachting. Bilal El-Khannouss (KRC Genk) bleef op de bank. Na een strafschop was het uiteindelijk Sofiane Boufal die de 3-0-eindstand vastlegde van op de stip. Marokko lijkt dus klaar voor zijn eerste WK-opdracht binnen zes dagen tegen Kroatië.

SPANJE WINT ZONDER SPITS
Indien België de groepsfase doorkomt, volgt in de tweede ronde mogelijk een duel met Spanje. En ook de Spanjaarden konden vertrouwen tanken in hun laatste oefengalop. Tegen Jordanië moest bondscoach Luis Enrique het nochtans doen zonder Alvaro Morata. De enige diepe spits in de selectie bleef met een lichte blessure op de bank. In zijn afwezigheid werd Marco Asensio uitgespeeld als diepste man. De doelpuntenproductie werd echter overgenomen door Barça-goudhaantjes Ansu Fati en Gavi. Invaller Nico Williams maakte er zelfs 0-3 van, de eerredder van Jordanië in de extra tijd was slechts een voetnoot.

Wie wordt de lastigste tegenstander voor de Duivels?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

45
45
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

123
123
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

109
109
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

135
135
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

243
243
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

70
70
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

572
572
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

286
286
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

142
142
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

299
299
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

209
209
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

371
371
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

352
352
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

475
475
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

213
213
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

105
105
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

413
413
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

380
380
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

292
292
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

298
298
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

167
167

Meer sportnieuws