Polen tankt vertrouwen, verrassende uitblinker Italië

125 stemmen
Polen tankt vertrouwen, verrassende uitblinker Italië

Enkele dagen voor de start van het WK werken verschillende deelnemers nog een laatste oefenwedstrijd af. Woensdag kon Polen bijvoorbeeld nog wat extra vertrouwen tanken, terwijl Mexico met de nodige kopzorgen kampt. En ook Italië, dat er niet bij zal zijn in Qatar, kwam in actie.


ALBANIË - ITALIË: 1-3
De Europese kampioen slaagde er verrassend genoeg niet in om zich te plaatsen voor de WK-eindronde. En dus maakt bondscoach Mancini van de huidige interland-periode gebruik om zijn ploeg klaar te stomen voor de EK-kwalificaties. Tegen Albanië bracht hij alvast een behoorlijk sterk elftal aan de aftrap met onder meer Bonucci, Bastoni, Tonali en Verratti. De uitblinker van dienst was evenwel Freiburg-spits Grifo. Met twee goals hielp hij mee om een vroege achterstand om te buigen in een 1-3-zege.

POLEN - CHILI: 1-0
Polen is er dan weer wel bij in Qatar en zit in een groep met Argentinië, Saudi-Arabië en Mexico. En de ploeg van bondscoach Michniewicz kon in de laatste oefenmatch nog wat extra vertrouwen tanken. Met Lewandowski een hele match op de bank, werd Chili met het kleinste verschil verslagen. De Polen konden wel pas toeslaan in het slot van de match: Piatek scoorde het enige doelpunt in de 85ste minuut.

MEXICO - ZWEDEN: 1-2
Bij Mexico, één van de tegenstanders van Polen in de groepsfase, zijn de kopzorgen dan weer behoorlijk groot. De Mexicanen lieten in de voorbije interlands al vrij wisselvallige resultaten noteren en moest in de laatste oefenmatch ook nog eens zijn meerdere erkennen in Zweden. De Scandinaviërs, die zich niet konden plaatsen voor de WK-eindronde, haalden het in Gerona met 1-2.

LEES OOK: 'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Welk land zal u het meeste missen op het WK?

Meest recent

Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

22
22
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

11
11
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

41
41
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

87
87
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

458
458
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

670
670
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

254
254
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

165
165
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

237
237
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

177
177
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

49
49
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

139
139
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

73
73
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

157
157
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

96
96
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

66
66
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

108
108
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

80
80
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

163
163
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

334
334
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1082
1082
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

237
237
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

123
123
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

261
261

Meer sportnieuws