Tegenstand schrikt nu al van Duivels machtsvertoon

844 stemmen
Tegenstand schrikt nu al van Duivels machtsvertoon

De Rode Duivels met of zonder Romelu Lukaku, het is een wereld van verschil. De spits van Internazionale kampt met een hamstringblessure en het is erg onzeker dat hij in de groepsfase van het Wereldkampioenschap in actie zal komen. Maar niet getreurd, met de scorende spitsen Michy Batshuayi en Loïs Openda zou het wel moeten lukken tegen Canada, Marokko en Kroatië.


WAT ZONDER LUKAKU?

Romelu Lukaku haalde de eerste deadline van Robert Martinez. Als de mogelijkheid bestaat om fit te raken tegen 1 december, wanneer de derde groepswedstrijd gepland staat tegen Kroatië, dan reist hij mee. En zo blijkt: ondanks zijn hamstringblessure maakt Big Rom dus gewoon deel uit van de selectie. “Romelu is medisch gezien niet helemaal fit. Dat is duidelijk”, aldus bondscoach Martinez op de persconferentie. “We gaan nog niet uitsluiten dat hij speelt in de groepsfase. Het kan elke dag veranderen. Mijn gevoel is dat hij zal kunnen spelen in één van de drie groepswedstrijden.”



Om twee groepswedstrijden of zelfs de hele groepsfase te kunnen overbruggen zonder Romelu Lukaku, rekent Roberto Martinez op Michy Batshuayi en Loïs Openda om de doelpunten te scoren. Dat zijn twee spitsen met erg uiteenlopende profielen, maar zowel Batshuayi als Openda bewijzen dit seizoen heel gemakkelijk en vlotjes een doelpunt te kunnen scoren. En die doelpunten zullen de Rode Duivels goed kunnen gebruiken tijdens de afwezigheid van Romelu Lukaku, de beste Belgische spits ooit. De verwachting is dat Batshuayi zal starten in de groepsfase en dat Openda voornamelijk als invaller zal worden gebruikt.

BATSHUAYI MEET ZICH MET DE GROTEN

“Het is niet zo dat het helemaal hopeloos is”, stelde Eddy Snelders de Belgische voetballiefhebber gerust op Sporza. “Lukaku heeft ook niet veel nodig om heel scherp te zijn. En iemand als Michy Batshuayi kan het wel opvangen tot de 1/8e finales. Er is dus nog tijd.” De Rode Duivels kunnen in de groepsfase alvast profiteren van Batshuayi’s bloedvorm die hij dit seizoen etaleert bij Fenerbahçe. Hij scoorde in Turkije ondertussen al 5 goals in 7 competitiewedstrijden. Met 1,3 doelpunt per competitiewedstrijd behoort Batshuayi zelfs tot de vlotst scorende spitsen in Europa. En dan ben je in grootse vorm voor het WK.

In de grootste vijf voetbalcompetities scoren enkel Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao) en Erling Haaland (Manchester City) nog regelmatiger dan Michy Batshuayi. De Belgische spits is bovendien uitzonderlijk efficiënt want hij zet één op twee doelkansen om in een doelpunt. Dat zijn ronduit hallucinante cijfers. “Hij voelt zich nu eindelijk goed en krijgt vertrouwen. Zijn trein lijkt vertrokken”, verklaarde Fuat Capa, volger van het Turkse voetbal, aan Sporza. Het lijdt dus geen enkele twijfel dat Batshuayi, in afwezigheid van Romelu Lukaku, momenteel helemaal bovenaan de pikorde staat van de aanvallers bij de Rode Duivels.



“Batshuayi ziet zichzelf nu ook als eerste spits van België en dat heeft ook invloed op de prestaties die hij nu levert”, vertelde Fuat Capa verder aan Sporza. “Of hij die plaats in het nationale elftal kan behouden, blijft natuurlijk afhankelijk van in welke mate Romelu Lukaku zal herstellen van zijn blessure.” Ook analist Gilles Mbiye-Beya ziet het wel goed komen met Batshuayi in de groepsronde als tijdelijke vervanger van Romelu Lukaku. “Hij weegt minder op een verdediging dan Lukaku, maar hij scoort wel bijna altijd. Tegen Canada zal het hem zeker lukken”, zei hij aan HUMO.

OPENDA: TOP VIJF LIGUE 1

Ook Loïs Openda is dit seizoen in enorm goede doen. De 22-jarige spits scoorde voor zijn club RC Lens al 7 goals in 15 competitiewedstrijden en hij houdt een gemiddelde aan van 0,63 gescoord doelpunt per 90 minuten. Daarmee is Openda vandaag de vijfde vlotst scorende spits in de Ligue 1, na ploegmaat Wesley Säid (RC Lens), Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Neymar (Paris Saint-Germain) en Terem Moffi (FC Lorient). In de grootste vijf voetbalcompetities prijkt Openda als nummer dertig in deze betreffende rangschikking. Da’s helemaal niet slecht voor zijn debuutjaar in de Franse competitie.



Loïs Openda wordt op het Wereldkampioenschap vooral beschouwd als invaller en niet meteen als een potentiële basisspeler. Hij staat na Romelu Lukaku en Michy Batshuayi logischerwijze als derde in de spitsenhiërarchie bij de Rode Duivels. Openda is weinig bruikbaar in het samenspel en ook de bal vasthouden met de rug naar het doel is niet zijn grote sterkte. In de dominante spelopvatting van Roberto Martinez lijkt hij dan ook niet bijster goed te passen. Maar als invaller kan hij in de juiste omstandigheden wel brokken maken.

ONVOORSPELBAARHEID

Loïs Openda is namelijk een echte counterspits die verdedigers pijn kan doen met zijn indrukwekkende snelheid en diepgang. Maar dan heeft hij wel ruimte nodig en dat lukt het best aan het einde van de wedstrijd, liefst bij een voorsprong. Openda kan ook nuttig zijn als de groepsfase wordt overleefd en wanneer België in de knock-out ronde niet dominant kan spelen. Dat unieke profiel kan Roberto Martinez dus goed gebruiken in Qatar, om wat meer onvoorspelbaarheid in de ploeg te brengen en om in money time iets te kunnen forceren.



In de Nations League tegen Nederland, Polen en Wales kreeg Loïs Openda voor het eerst een oproepingsbrief in de bus en Roberto Martinez sprak zich toen al lovend uit over hem. “Zijn stats spreken voor zich”, zei de bondscoach. Volgens Martinez was de tijd rijp voor Openda om te laten zien wat hij kan bij de A-kern. Openda kreeg in die interlandperiode toen de voorkeur op Christian Benteke en Divock Origi, en dat vertrouwen bleef hij dus genieten bij Martinez. Het mag duidelijk zijn: met de uiteenlopende profielen van Romelu Lukaku, Michy Batshuayi en Loïs Openda is de Belgische aanvalslinie goed gestoffeerd.

LEES OOK: 'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Kan België de groepsronde overleven zonder Lukaku?

Meest recent

Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

39
39
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

193
193
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

184
184
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

309
309
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

162
162
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

279
279
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

126
126
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

451
451
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

518
518
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

351
351
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

590
590
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

129
129
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

249
249
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

401
401
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

120
120
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

461
461
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

414
414
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

491
491
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

865
865
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

199
199
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

202
202
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

392
392
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1905
1905
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

182
182

Meer sportnieuws