Tegenstand schrikt nu al van Duivels machtsvertoon

844
Tegenstand schrikt nu al van Duivels machtsvertoon

De Rode Duivels met of zonder Romelu Lukaku, het is een wereld van verschil. De spits van Internazionale kampt met een hamstringblessure en het is erg onzeker dat hij in de groepsfase van het Wereldkampioenschap in actie zal komen. Maar niet getreurd, met de scorende spitsen Michy Batshuayi en Loïs Openda zou het wel moeten lukken tegen Canada, Marokko en Kroatië.


WAT ZONDER LUKAKU?

Romelu Lukaku haalde de eerste deadline van Robert Martinez. Als de mogelijkheid bestaat om fit te raken tegen 1 december, wanneer de derde groepswedstrijd gepland staat tegen Kroatië, dan reist hij mee. En zo blijkt: ondanks zijn hamstringblessure maakt Big Rom dus gewoon deel uit van de selectie. “Romelu is medisch gezien niet helemaal fit. Dat is duidelijk”, aldus bondscoach Martinez op de persconferentie. “We gaan nog niet uitsluiten dat hij speelt in de groepsfase. Het kan elke dag veranderen. Mijn gevoel is dat hij zal kunnen spelen in één van de drie groepswedstrijden.”



Om twee groepswedstrijden of zelfs de hele groepsfase te kunnen overbruggen zonder Romelu Lukaku, rekent Roberto Martinez op Michy Batshuayi en Loïs Openda om de doelpunten te scoren. Dat zijn twee spitsen met erg uiteenlopende profielen, maar zowel Batshuayi als Openda bewijzen dit seizoen heel gemakkelijk en vlotjes een doelpunt te kunnen scoren. En die doelpunten zullen de Rode Duivels goed kunnen gebruiken tijdens de afwezigheid van Romelu Lukaku, de beste Belgische spits ooit. De verwachting is dat Batshuayi zal starten in de groepsfase en dat Openda voornamelijk als invaller zal worden gebruikt.

BATSHUAYI MEET ZICH MET DE GROTEN

“Het is niet zo dat het helemaal hopeloos is”, stelde Eddy Snelders de Belgische voetballiefhebber gerust op Sporza. “Lukaku heeft ook niet veel nodig om heel scherp te zijn. En iemand als Michy Batshuayi kan het wel opvangen tot de 1/8e finales. Er is dus nog tijd.” De Rode Duivels kunnen in de groepsfase alvast profiteren van Batshuayi’s bloedvorm die hij dit seizoen etaleert bij Fenerbahçe. Hij scoorde in Turkije ondertussen al 5 goals in 7 competitiewedstrijden. Met 1,3 doelpunt per competitiewedstrijd behoort Batshuayi zelfs tot de vlotst scorende spitsen in Europa. En dan ben je in grootse vorm voor het WK.

In de grootste vijf voetbalcompetities scoren enkel Gorka Guruzeta (Athletic Bilbao) en Erling Haaland (Manchester City) nog regelmatiger dan Michy Batshuayi. De Belgische spits is bovendien uitzonderlijk efficiënt want hij zet één op twee doelkansen om in een doelpunt. Dat zijn ronduit hallucinante cijfers. “Hij voelt zich nu eindelijk goed en krijgt vertrouwen. Zijn trein lijkt vertrokken”, verklaarde Fuat Capa, volger van het Turkse voetbal, aan Sporza. Het lijdt dus geen enkele twijfel dat Batshuayi, in afwezigheid van Romelu Lukaku, momenteel helemaal bovenaan de pikorde staat van de aanvallers bij de Rode Duivels.



“Batshuayi ziet zichzelf nu ook als eerste spits van België en dat heeft ook invloed op de prestaties die hij nu levert”, vertelde Fuat Capa verder aan Sporza. “Of hij die plaats in het nationale elftal kan behouden, blijft natuurlijk afhankelijk van in welke mate Romelu Lukaku zal herstellen van zijn blessure.” Ook analist Gilles Mbiye-Beya ziet het wel goed komen met Batshuayi in de groepsronde als tijdelijke vervanger van Romelu Lukaku. “Hij weegt minder op een verdediging dan Lukaku, maar hij scoort wel bijna altijd. Tegen Canada zal het hem zeker lukken”, zei hij aan HUMO.

OPENDA: TOP VIJF LIGUE 1

Ook Loïs Openda is dit seizoen in enorm goede doen. De 22-jarige spits scoorde voor zijn club RC Lens al 7 goals in 15 competitiewedstrijden en hij houdt een gemiddelde aan van 0,63 gescoord doelpunt per 90 minuten. Daarmee is Openda vandaag de vijfde vlotst scorende spits in de Ligue 1, na ploegmaat Wesley Säid (RC Lens), Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Neymar (Paris Saint-Germain) en Terem Moffi (FC Lorient). In de grootste vijf voetbalcompetities prijkt Openda als nummer dertig in deze betreffende rangschikking. Da’s helemaal niet slecht voor zijn debuutjaar in de Franse competitie.



Loïs Openda wordt op het Wereldkampioenschap vooral beschouwd als invaller en niet meteen als een potentiële basisspeler. Hij staat na Romelu Lukaku en Michy Batshuayi logischerwijze als derde in de spitsenhiërarchie bij de Rode Duivels. Openda is weinig bruikbaar in het samenspel en ook de bal vasthouden met de rug naar het doel is niet zijn grote sterkte. In de dominante spelopvatting van Roberto Martinez lijkt hij dan ook niet bijster goed te passen. Maar als invaller kan hij in de juiste omstandigheden wel brokken maken.

ONVOORSPELBAARHEID

Loïs Openda is namelijk een echte counterspits die verdedigers pijn kan doen met zijn indrukwekkende snelheid en diepgang. Maar dan heeft hij wel ruimte nodig en dat lukt het best aan het einde van de wedstrijd, liefst bij een voorsprong. Openda kan ook nuttig zijn als de groepsfase wordt overleefd en wanneer België in de knock-out ronde niet dominant kan spelen. Dat unieke profiel kan Roberto Martinez dus goed gebruiken in Qatar, om wat meer onvoorspelbaarheid in de ploeg te brengen en om in money time iets te kunnen forceren.



In de Nations League tegen Nederland, Polen en Wales kreeg Loïs Openda voor het eerst een oproepingsbrief in de bus en Roberto Martinez sprak zich toen al lovend uit over hem. “Zijn stats spreken voor zich”, zei de bondscoach. Volgens Martinez was de tijd rijp voor Openda om te laten zien wat hij kan bij de A-kern. Openda kreeg in die interlandperiode toen de voorkeur op Christian Benteke en Divock Origi, en dat vertrouwen bleef hij dus genieten bij Martinez. Het mag duidelijk zijn: met de uiteenlopende profielen van Romelu Lukaku, Michy Batshuayi en Loïs Openda is de Belgische aanvalslinie goed gestoffeerd.

LEES OOK: ‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Kan België de groepsronde overleven zonder Lukaku?

Meest recent

Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

5
5
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

28
28
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

89
89
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

33
33
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

31
31
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

120
120
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

177
177
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

155
155
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1017
1017
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

96
96
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

34
34
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

260
260
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

66
66
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

61
61
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

82
82
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

166
166
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

339
339
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

281
281
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

41
41
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

285
285
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55

Meer sportnieuws