'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

door
'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

Met Jesper Fredberg stelde RSC Anderlecht dinsdag zijn nieuwe 'CEO Sports' officieel voor. En de Deen staat meteen voor een stevige vuurproef bij de recordkampioen. Zo zal hij in eerste instantie een nieuwe trainer moeten aanstellen, vervolgens kan de focus volledig op de winterse transferperiode gericht worden.


Nu er duidelijkheid is gebracht rond interim-coach Robin Veldman, die een functie krijgt als vaste assistent en moet waken over de doorstroming van de beloften naar de A-kern, wil RSCA zo snel mogelijk een nieuwe T1 aanstellen. Fredberg liet al verstaan dat hij geen stappen zal overslaan, maar beseft ook dat de trainerszoektocht niet te lang kan aanslepen. Anderlecht moet zich immers ook klaarstomen voor een drukke wintermercato.

Zo zal Paars-Wit zich normaal gezien op meerdere posities versterken. Een nieuwe spits geldt daarbij als grote prioriteit, ook extra concurrentie in de defensie en op de back-posities is welgekomen. Daarnaast zal Fredberg zich moeten buigen over drie andere belangrijke dossiers: die van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito en Fabio Silva. Wat die laatste betreft zou moederclub Wolverhampton overwegen om de Portugees vroegtijdig terug te roepen, maar Anderlecht hoopt Silva te houden tot minstens eind dit seizoen.

OVER EN UIT
Voor Hoedt en Esposito lijkt het verhaal dan weer voorbij. Volgens La Dernière Heure zullen de twee logischerwijs niet meer bij Anderlecht zitten in januari. Esposito zou afgelopen weekend zelfs al zijn teruggekeerd naar Italië. Het wordt enkel nog zaak om met Internazionale een akkoord te vinden over de verbreking van zijn huurovereenkomst. Het dossier van Hoedt, die tegen KRC Genk nog in de tribunes plaatsnam, wordt dan weer iets gecompliceerder. De verdediger heeft nog een lopend contract tot medio 2025 en strijkt in Brussel een aanzienlijk salaris op. Het zal dus niet evident worden om een nieuwe club te vinden voor de Nederlander.

LEES OOK: Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Hoedt verdient een nieuwe kans ...

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

25
25
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

46
46
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

22
22
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

45
45
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

229
229
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

266
266
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

170
170
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

211
211
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

248
248
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

478
478
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

95
95
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

158
158
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

207
207
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

111
111
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

59
59
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

154
154
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

225
225
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

59
59
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

147
147
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

613
613

Meer sportnieuws