'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

1025
'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

Met Jesper Fredberg stelde RSC Anderlecht dinsdag zijn nieuwe 'CEO Sports' officieel voor. En de Deen staat meteen voor een stevige vuurproef bij de recordkampioen. Zo zal hij in eerste instantie een nieuwe trainer moeten aanstellen, vervolgens kan de focus volledig op de winterse transferperiode gericht worden.


Nu er duidelijkheid is gebracht rond interim-coach Robin Veldman, die een functie krijgt als vaste assistent en moet waken over de doorstroming van de beloften naar de A-kern, wil RSCA zo snel mogelijk een nieuwe T1 aanstellen. Fredberg liet al verstaan dat hij geen stappen zal overslaan, maar beseft ook dat de trainerszoektocht niet te lang kan aanslepen. Anderlecht moet zich immers ook klaarstomen voor een drukke wintermercato.

Zo zal Paars-Wit zich normaal gezien op meerdere posities versterken. Een nieuwe spits geldt daarbij als grote prioriteit, ook extra concurrentie in de defensie en op de back-posities is welgekomen. Daarnaast zal Fredberg zich moeten buigen over drie andere belangrijke dossiers: die van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito en Fabio Silva. Wat die laatste betreft zou moederclub Wolverhampton overwegen om de Portugees vroegtijdig terug te roepen, maar Anderlecht hoopt Silva te houden tot minstens eind dit seizoen.

OVER EN UIT
Voor Hoedt en Esposito lijkt het verhaal dan weer voorbij. Volgens La Dernière Heure zullen de twee logischerwijs niet meer bij Anderlecht zitten in januari. Esposito zou afgelopen weekend zelfs al zijn teruggekeerd naar Italië. Het wordt enkel nog zaak om met Internazionale een akkoord te vinden over de verbreking van zijn huurovereenkomst. Het dossier van Hoedt, die tegen KRC Genk nog in de tribunes plaatsnam, wordt dan weer iets gecompliceerder. De verdediger heeft nog een lopend contract tot medio 2025 en strijkt in Brussel een aanzienlijk salaris op. Het zal dus niet evident worden om een nieuwe club te vinden voor de Nederlander.

LEES OOK: Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Hoedt verdient een nieuwe kans ...

Meest recent

'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

1
1
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

61
61
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

18
18
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

69
69
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

70
70
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

287
287
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

137
137
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

132
132
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

86
86
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

288
288
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

148
148
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

290
290
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

197
197
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

179
179
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

158
158
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

121
121
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

218
218
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

294
294
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

95
95
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

131
131
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

112
112
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

133
133
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

21
21
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

28
28
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

94
94

Meer sportnieuws