'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

door
'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

Met Jesper Fredberg stelde RSC Anderlecht dinsdag zijn nieuwe 'CEO Sports' officieel voor. En de Deen staat meteen voor een stevige vuurproef bij de recordkampioen. Zo zal hij in eerste instantie een nieuwe trainer moeten aanstellen, vervolgens kan de focus volledig op de winterse transferperiode gericht worden.


Nu er duidelijkheid is gebracht rond interim-coach Robin Veldman, die een functie krijgt als vaste assistent en moet waken over de doorstroming van de beloften naar de A-kern, wil RSCA zo snel mogelijk een nieuwe T1 aanstellen. Fredberg liet al verstaan dat hij geen stappen zal overslaan, maar beseft ook dat de trainerszoektocht niet te lang kan aanslepen. Anderlecht moet zich immers ook klaarstomen voor een drukke wintermercato.

Zo zal Paars-Wit zich normaal gezien op meerdere posities versterken. Een nieuwe spits geldt daarbij als grote prioriteit, ook extra concurrentie in de defensie en op de back-posities is welgekomen. Daarnaast zal Fredberg zich moeten buigen over drie andere belangrijke dossiers: die van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito en Fabio Silva. Wat die laatste betreft zou moederclub Wolverhampton overwegen om de Portugees vroegtijdig terug te roepen, maar Anderlecht hoopt Silva te houden tot minstens eind dit seizoen.

OVER EN UIT
Voor Hoedt en Esposito lijkt het verhaal dan weer voorbij. Volgens La Dernière Heure zullen de twee logischerwijs niet meer bij Anderlecht zitten in januari. Esposito zou afgelopen weekend zelfs al zijn teruggekeerd naar Italië. Het wordt enkel nog zaak om met Internazionale een akkoord te vinden over de verbreking van zijn huurovereenkomst. Het dossier van Hoedt, die tegen KRC Genk nog in de tribunes plaatsnam, wordt dan weer iets gecompliceerder. De verdediger heeft nog een lopend contract tot medio 2025 en strijkt in Brussel een aanzienlijk salaris op. Het zal dus niet evident worden om een nieuwe club te vinden voor de Nederlander.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Hoedt verdient een nieuwe kans ...

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

41
41
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

200
200
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

125
125
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

350
350
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

163
163
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

99
99
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

477
477
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

282
282
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

538
538
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

797
797
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

857
857
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

303
303
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

637
637
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

358
358
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

373
373
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

260
260
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

410
410

Meer sportnieuws