'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

door
'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

Met Jesper Fredberg stelde RSC Anderlecht dinsdag zijn nieuwe 'CEO Sports' officieel voor. En de Deen staat meteen voor een stevige vuurproef bij de recordkampioen. Zo zal hij in eerste instantie een nieuwe trainer moeten aanstellen, vervolgens kan de focus volledig op de winterse transferperiode gericht worden.


Nu er duidelijkheid is gebracht rond interim-coach Robin Veldman, die een functie krijgt als vaste assistent en moet waken over de doorstroming van de beloften naar de A-kern, wil RSCA zo snel mogelijk een nieuwe T1 aanstellen. Fredberg liet al verstaan dat hij geen stappen zal overslaan, maar beseft ook dat de trainerszoektocht niet te lang kan aanslepen. Anderlecht moet zich immers ook klaarstomen voor een drukke wintermercato.

Zo zal Paars-Wit zich normaal gezien op meerdere posities versterken. Een nieuwe spits geldt daarbij als grote prioriteit, ook extra concurrentie in de defensie en op de back-posities is welgekomen. Daarnaast zal Fredberg zich moeten buigen over drie andere belangrijke dossiers: die van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito en Fabio Silva. Wat die laatste betreft zou moederclub Wolverhampton overwegen om de Portugees vroegtijdig terug te roepen, maar Anderlecht hoopt Silva te houden tot minstens eind dit seizoen.

OVER EN UIT
Voor Hoedt en Esposito lijkt het verhaal dan weer voorbij. Volgens La Dernière Heure zullen de twee logischerwijs niet meer bij Anderlecht zitten in januari. Esposito zou afgelopen weekend zelfs al zijn teruggekeerd naar Italië. Het wordt enkel nog zaak om met Internazionale een akkoord te vinden over de verbreking van zijn huurovereenkomst. Het dossier van Hoedt, die tegen KRC Genk nog in de tribunes plaatsnam, wordt dan weer iets gecompliceerder. De verdediger heeft nog een lopend contract tot medio 2025 en strijkt in Brussel een aanzienlijk salaris op. Het zal dus niet evident worden om een nieuwe club te vinden voor de Nederlander.

LEES OOK: Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

Hoedt verdient een nieuwe kans ...

Meest recent

'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

23
23
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

151
151
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

108
108
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

99
99
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

75
75
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

117
117
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

247
247
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

145
145
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

96
96
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

129
129
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

102
102
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

158
158
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

50
50
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

117
117
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

356
356
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

144
144
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

220
220
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

59
59
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

226
226
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

100
100
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

151
151
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

100
100
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

372
372

Meer sportnieuws