'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

1025 stemmen
'Fredberg begeleidt tweetal naar Anderlecht-exit'

Met Jesper Fredberg stelde RSC Anderlecht dinsdag zijn nieuwe 'CEO Sports' officieel voor. En de Deen staat meteen voor een stevige vuurproef bij de recordkampioen. Zo zal hij in eerste instantie een nieuwe trainer moeten aanstellen, vervolgens kan de focus volledig op de winterse transferperiode gericht worden.


Nu er duidelijkheid is gebracht rond interim-coach Robin Veldman, die een functie krijgt als vaste assistent en moet waken over de doorstroming van de beloften naar de A-kern, wil RSCA zo snel mogelijk een nieuwe T1 aanstellen. Fredberg liet al verstaan dat hij geen stappen zal overslaan, maar beseft ook dat de trainerszoektocht niet te lang kan aanslepen. Anderlecht moet zich immers ook klaarstomen voor een drukke wintermercato.

Zo zal Paars-Wit zich normaal gezien op meerdere posities versterken. Een nieuwe spits geldt daarbij als grote prioriteit, ook extra concurrentie in de defensie en op de back-posities is welgekomen. Daarnaast zal Fredberg zich moeten buigen over drie andere belangrijke dossiers: die van Wesley Hoedt, Sebastiano Esposito en Fabio Silva. Wat die laatste betreft zou moederclub Wolverhampton overwegen om de Portugees vroegtijdig terug te roepen, maar Anderlecht hoopt Silva te houden tot minstens eind dit seizoen.

OVER EN UIT
Voor Hoedt en Esposito lijkt het verhaal dan weer voorbij. Volgens La Dernière Heure zullen de twee logischerwijs niet meer bij Anderlecht zitten in januari. Esposito zou afgelopen weekend zelfs al zijn teruggekeerd naar Italië. Het wordt enkel nog zaak om met Internazionale een akkoord te vinden over de verbreking van zijn huurovereenkomst. Het dossier van Hoedt, die tegen KRC Genk nog in de tribunes plaatsnam, wordt dan weer iets gecompliceerder. De verdediger heeft nog een lopend contract tot medio 2025 en strijkt in Brussel een aanzienlijk salaris op. Het zal dus niet evident worden om een nieuwe club te vinden voor de Nederlander.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Hoedt verdient een nieuwe kans ...

Meest recent

Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

15
15
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

103
103
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

56
56
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

263
263
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

42
42
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

273
273
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

495
495
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

197
197
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

251
251
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

81
81
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

764
764
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

434
434
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

129
129
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

410
410
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

504
504
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

70
70
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

98
98
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

190
190
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

54
54
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

460
460
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

455
455
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

245
245
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

157
157
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

70
70

Meer sportnieuws