Martinez gaat overstag voor verrassende Duivel

269 stemmen
Martinez gaat overstag voor verrassende Duivel

Hij was in de vorige zomermercato de enige aanwinst (met transfersom) van Leicester City, maar de transfer van Wout Faes is er wel eentje die kan tellen. De 24-jarige ontpopte zich in een mum van tijd tot één van de absolute sterkhouders van de Foxes, terwijl Faes in verschillende onderdelen zelfs ook tot de beste centrale verdedigers van de Premier League behoort. De beslissing van Roberto Martinez om hem mee te nemen naar het Wereldkampioenschap in Qatar, ondanks het feit dat Faes momenteel amper één A-cap voor de Rode Duivels telt, was dan ook een no-brainer.


TOPPER IN DE PREMIER LEAGUE

Wout Faes beleeft dit seizoen zijn grote droom. De centrale verdediger droomde ervan om ooit te voetballen in de Premier League en sinds vorige zomer maakt hij deel uit van de meest intensieve en gemediatiseerde voetbalcompetitie ter wereld. Leicester City trok Faes aan als vervanger van Wesley Fofana, die op zijn beurt voor 80 miljoen euro naar Chelsea trok. Faes maakte zijn debuut voor de Foxes in de 6-2 pandoering tegen Tottenham, en ondanks de afgang van zijn ploeg was de verdediger één van de zeldzame lichtpuntjes bij Leicester.



Wout Faes ontpopte zich razendsnel tot één van de leiders van de ploeg en onder zijn defensieve aanvoer klom Leicester City van de laatste plaats in de Premier League naar een veilige veertiende plek. Zijn discipline en leiderschap zijn van vitaal belang voor de Foxes, net als zijn kwaliteiten in de lucht en zijn sterkte in de één-tegen-één duels. Dat Faes hoge ogen gooit in de Premier League is absoluut geen verrassing. Hoewel hij in de voorbije jaren geen grootse carrière werd voorspeld - een WK-selectie was veraf, net zoals een transfer naar de Premier League - maakt Faes dan tóch naam en faam.

CULT HERO IN LEICESTER

In termen van fighting spirit, temperament en pure defensieve kwaliteiten, is de Premier League op het lijf geschreven van Wout Faes. Hij is de grote leider in de defensie van Leicester City en het is al heel lang geleden dat een nieuwe transfer zo’n grote en directe impact had bij de club. Faes vormt bij Leicester de centrale verdediging met Daniel Amartey, een duo dat snelheid en fysieke kwaliteiten combineert, waardoor de ploeg hoog op het veld kan pressen. De supporters van Leicester dragen hem zelfs op handen en Faes is goed op weg om een cult-hero status te creëren voor zichzelf.



“Hij heeft leiderschapskwaliteiten en dat is één van de redenen waarom we hem wilden halen”, zei Brendan Rodgers eerder dit seizoen over Wout Faes. “Hij kent voetbal. Zijn idee van het spelletje is erg goed en hij heeft een voetbalbrein. Hij verdedigt erg goed en is heel dapper. Hij wint veel kopduels en hij is ook een fantastische passer.” Faes maakt ook indruk in het balbezit. Hij is altijd kalm aan de bal en hij lijkt opvallend goed te presteren onder grote druk.

LOF VAN LINEKER

Wout Faes wordt in Engeland zelfs omschreven als een key factor in de sportieve wederopstanding van Leicester City in de Premier League. De Rode Duivel heeft kwaliteiten waarover Brandon Rodgers niet echt beschikte voor zijn komst. Faes durft aan de bal evenveel als zijn voorganger Wesley Fofana, zijn passing is ook van hetzelfde niveau en defensief moet hij ook niet veel onderdoen. Gary Lineker, clubicoon van Leicester City en de bekendste voetbalanalist in Engeland, is ook gek van Faes.



“Je kunt niet onderschatten hoe goed het is geweest om Wout Faes aan te trekken”, zei hij aan Leicester Mercury. “Fofana liet ons in beroering achter, maar op dit moment missen we hem niet.” Gary Lineker zette ook het rekruteringsteam van Leicester City in de bloemetjes op Twitter. “Ze hebben opnieuw goud gewonnen … Godzijdank.” En ook in België begint men de waarde van Faes goed in te schatten, met als ultieme bekroning een selectie voor het Wereldkampioenschap in Qatar.

IN DE VORM VAN ZIJN LEVEN

“Wout Faes doet het geweldig bij Leicester City”, stelde Youri Mulder in HUMO. “Wout Faes: niemand had een jaar geleden geloofd dat hij in aanmerking zou komen voor een basisplaats, maar sinds zijn transfer naar Leicester is hij open gebloeid”, zei Gilles Mbiye-Beya in hetzelfde magazine. Het is dan ook maar logisch dat Roberto Martinez hem opneemt in zijn selectie voor Qatar, want in verschillende onderdelen is Faes outstanding in de Premier League en behoort hij zelfs tot de beste centrale verdedigers van de grootste voetbalcompetitie ter wereld.



In de defensieve regelmatigheid, gewonnen duels per wedstrijd, gewonnen kopduels per wedstrijd én het meeste geslaagde passes per wedstrijd, behoort Wout Faes steevast tot de tien beste centrale verdedigers van de Premier League. Hij houdt er ook van om een sliding in te zetten, want niemand pleegt gemiddeld per wedstrijd meer tackles dan hem. Het is duidelijk dat Faes de tijd van zijn leven beleeft in Engeland en dat hij zich op 24-jarige leeftijd in de beste vorm van zijn leven bevindt.

KLAAR VOOR DE RODE DUIVELS

Wout Faes beaamde maandag op de persconferentie dat hij in de Premier League meer in de picture bij Roberto Martinez is gekomen. Een niet-selectie voor het Wereldkampioenschap had sowieso een grote teleurstelling geweest, zo verklaarde hij eerder deze maand in Het Nieuwsblad. “Maar ik denk dat ik mezelf sowieso niks kan verwijten. Ik kan alleen maar zeggen dat ik alles heb gedaan wat binnen mijn mogelijkheden ligt. Ik speel op het hoogst mogelijke niveau én ik zit in de beste periode uit mijn carrière. Hopelijk is dat genoeg om de bondscoach te overtuigen.”



En dat lukte hem dus. Wout Faes erft in Qatar het rugnummer 4 van Vincent Kompany, die dat shirt droeg op het Wereldkampioenschap 2018 in Rusland. In tussentijd droeg Dedryck Boyata het rugnummer 4 op het EK 2020. Op basis van zijn sportieve verdiensten bij Leicester heeft Faes zijn selectie allerminst gestolen en hij heeft ook het voordeel dat hij op meerdere posities kan uitgespeeld worden. In de driemansdefensie van Roberto Martinez kan Faes namelijk op élke positie uit de voeten.

LEES OOK: Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

Is Faes één van de beste Belgische verdedigers?

Meest recent

Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

39
39
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

193
193
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

184
184
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

309
309
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

162
162
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

279
279
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

126
126
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

451
451
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

518
518
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

351
351
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

590
590
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

129
129
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

249
249
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

401
401
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

120
120
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

461
461
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

414
414
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

491
491
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

865
865
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

199
199
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

202
202
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

392
392
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1905
1905
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

182
182

Meer sportnieuws