KRC Genk waarschuwt Belgische topclubs: "Zijn eindstation in België"

door
KRC Genk waarschuwt Belgische topclubs:

KRC Genk kent een fantastisch seizoen en staat met 46 op 51 ruim aan de leiding. De grondlegger van het succes van dit seizoen is trainer Wouter Vrancken. De Limburgers maakten op een persconferentie de toekomstplannen met de coach bekend.


Racing Genk stelde afgelopen zomer Wouter Vrancken voor als de nieuwe trainer. Die heeft zijn intrede zeker niet gemist. Een contract van onbepaalde duur werd enkele maanden later omgezet naar een verbintenis tot medio 2026. Voorzitter Peter Croonen nam het woord. "Wij zijn zeer tevreden over een enorm sterke heenronde, maar we zijn ook een winnaarscultuur aan het installeren. We staan tweede in de G5-ranking van de afgelopen vijf jaar. Dat ondanks een turbulent trainerstraject. We wilden altijd al stabiliteit en met Wouter hebben we een coach die die intentie deelt. We hebben de intentie om hem alle middelen te geven om verder te groeien", liet Croonen weten.



EINDE AAN TRAINERSKERKHOF

"Wouter heeft bewezen dat hij meedenkt met de club, onder meer door het kansen geven aan jonge talenten. Wouter zijn visie op voetbal sluit enorm aan op hoe wij die als club zien. Dimitri en Wouter hebben afgesproken om daar verder op te werken. We werken graag met toppers. Genk wil voor trainers een eindstation zijn in België. We hopen Wouter heel lang te houden en hem enkel te zien vertrekken naar het buitenland. Zoals dat ook het geval is als spelers onze club verlaten", vertelde Croonen.

Head Of Football Dimitri De Condé gaf ook tekst en uitleg. "De laatste maanden zijn spectaculair verlopen. Maar we zijn met onze club aan een geweldig parcours bezig. De afgelopen 25 jaar zijn we de nummer drie in België inzake prijzen en de laatste vijf seizoenen inzake resultaten zelfs top twee. Dat realiseren we in een veranderd voetballandschap, waar er heel veel investeerders zijn. Wij doen het bij Genk met eigen middelen."

De afgelopen jaren was er een groot trainersverloop bij Racing Genk. Dit nieuwe contract tot medio 2026 voor Vrancken moet daar een einde aan brengen. "We slaagden er de afgelopen jaren moeilijk in om trainers langer aan ons te binden. Er zijn trainers gepasseerd die niet altijd bij ons DNA pasten, of trainers die andere ambities hadden. Met Wouter hebben we een trainer die onze principes doortrekt op het veld. We hebben een geweldige coach en technische staf. De wedstrijd op het veld van Anderlecht is hoe wij het graag zijn. Veel energie, kwaliteit aan de bal en die echte winnaarsmentaliteit.”

Vrancken gaat ook gesteund worden in mogelijke moeilijke tijden. "Wouter matcht met Genk. Ons DNA. We willen stabiliteit creëren en zullen ook in de moeilijke momenten achter hem staan. Als er zo een moment komt, dan mag je mij zeker contacteren. Dan zal ik naar deze persconferentie verwijzen."



VIJF PIJLERS

Racing Genk liet ook een aantal krachttermen los die het DNA van de club bepalen. "Wouter gaat betrokken in de clubvisie en daar steunen we op een aantal pijlers. Samen Genk: De energie van de bank wordt overgezet naar het team. Het is een hecht team. Dat is voor mij Samen Genk. Passie: Dat hij een coach vol met passie is, dat moet ik jullie wellicht niet meer vertellen (lacht). Wouter is één van de eersten en één van de laatsten op club. Winnaar: Wouter is een winnaar en het is die winnaarscultuur die wij in de club willen blijven behouden. Maar een winnaar zijn is niet enkel een partij winnend afsluiten, maar de coach staat ook altijd achter zijn spelers. Hij neemt hen in bescherming. Wouter is daar zeer sterk in. Trots zijn hoeft geen uitleg. Je moet fier zijn om voor Genk te spelen en het aanzien als een topclub. Creatief: we hebben niet de grootste middelen, maar we zijn creatief. De coach wordt betrokken van boven tot beneden. Het transferbeleid blijft zoals het nu is. Er is een sportieve commissie en Wouter zit daar bij. Dat gaan we zo laten."

Wouter Vrancken was uiteraard ook heel tevreden met dit nieuwe engagement. "Toen ik naar Genk kwam was het voor mij vooral belangrijk dat zij mij echt wilden. Dat gevoel had ik meteen bij deze topclub en dat goede gevoel is eigenlijk nooit weggegaan. Het is zeer aangenaam werken met de mensen binnen de club. Er wordt hard gewerkt, maar als de werkomgeving goed is, dan is dat ook altijd leuk meegenomen. Dit is een mooi moment om een engagement naar elkaar toe uit te spreken."

Genk gaat Vrancken steunen én de middelen geven om de het team om op dit hoge niveau te houden. "Een uitbreiding van de technische staff? Je kan verder blijven gaan, maar dat is momenteel niet aan de orde. We zitten met een goede staff. Iedereen pakt zijn verantwoordelijkheid. Of ik de deur sluit dat ik ooit voor een andere Belgische club werk? De intenties zijn er om op langere termijn samen te werken. Ikzelf kan uiteraard geen deuren dichtsmijten natuurlijk, maar mijn ambities liggen ook zeer hoog." Lees: Vrancken heeft geen interesse om Genk zoals Philippe Clement te verlaten voor een ander Belgisch team. De volgende stap moet het buitenland zijn.



VISIE DOORTREKKEN VIA DE JEUGD

De Condé gaf ook meer uitleg over de beslissing om het contract van onbepaalde duur om te zetten naar een contract tot medio 2026. "Een langere datum is goed voor het gevoel. Onbepaalde duur is zo iets zwevend. Nu geven we duidelijk aan dat we met elkaar verder willen op de lange termijn. Of er een clausule is? Er zijn bepaalde afspraken gemaakt, de inhoud van het contract gaan we hier niet bespreken. De buitenwereld kan misschien denken dat dit plots komt en omdat we eerste staan. Maar de voorzitter had na een aantal matchen ook al het idee dat we het anders moesten aanpakken."

Croonen pikte daarop in. “Kijk, het zit zeer goed en het was snel duidelijk dat er aan beide kanten de intentie was om op de lange termijn samen te werken. Daarom leggen we dat nu vast tot 2026. We willen resultaten behalen, maar ook in de diepte het maximale van de club benutten. We voelden al vroeg aan dat dit iets speciaals was en we stapten al snel naar Wouter om eens te praten."

Vrancken gaat ook mee betrokken worden bij de jeugdwerking. "Er gaat niet veel veranderen, maar er wordt meer gewicht gegeven aan de principes voor de eerste ploeg. Dat is het belangrijkste." Het slotwoord daarover was voor De Condé. “Het is de bedoeling om deze spelprincipes vanaf de U15 door te trekken. Bovendien willen we onze pijlers doortrekken in héél de club, op elk domein."

Claudio Reulens

Gaat Genk uitgroeien tot dé uitdager van Club de komende jaren?

Meest recent

'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

0
0
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

46
46
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

16
16
Vierde Gouden Schoen op komst? Vanaken tipt opvallende concurrent

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

79
79
'Hayen moet slikken: publiekslieveling plots naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

89
89
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

139
139
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

142
142
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

36
36
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

126
126
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

315
315
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

167
167
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

186
186
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

65
65
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

164
164
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

214
214
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

602
602
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

239
239
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

59
59
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

456
456
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

441
441
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

89
89
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1274
1274
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

666
666
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

199
199
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

56
56

Meer sportnieuws