KRC Genk waarschuwt Belgische topclubs: "Zijn eindstation in België"

door
KRC Genk waarschuwt Belgische topclubs:

KRC Genk kent een fantastisch seizoen en staat met 46 op 51 ruim aan de leiding. De grondlegger van het succes van dit seizoen is trainer Wouter Vrancken. De Limburgers maakten op een persconferentie de toekomstplannen met de coach bekend.


Racing Genk stelde afgelopen zomer Wouter Vrancken voor als de nieuwe trainer. Die heeft zijn intrede zeker niet gemist. Een contract van onbepaalde duur werd enkele maanden later omgezet naar een verbintenis tot medio 2026. Voorzitter Peter Croonen nam het woord. "Wij zijn zeer tevreden over een enorm sterke heenronde, maar we zijn ook een winnaarscultuur aan het installeren. We staan tweede in de G5-ranking van de afgelopen vijf jaar. Dat ondanks een turbulent trainerstraject. We wilden altijd al stabiliteit en met Wouter hebben we een coach die die intentie deelt. We hebben de intentie om hem alle middelen te geven om verder te groeien", liet Croonen weten.



EINDE AAN TRAINERSKERKHOF

"Wouter heeft bewezen dat hij meedenkt met de club, onder meer door het kansen geven aan jonge talenten. Wouter zijn visie op voetbal sluit enorm aan op hoe wij die als club zien. Dimitri en Wouter hebben afgesproken om daar verder op te werken. We werken graag met toppers. Genk wil voor trainers een eindstation zijn in België. We hopen Wouter heel lang te houden en hem enkel te zien vertrekken naar het buitenland. Zoals dat ook het geval is als spelers onze club verlaten", vertelde Croonen.

Head Of Football Dimitri De Condé gaf ook tekst en uitleg. "De laatste maanden zijn spectaculair verlopen. Maar we zijn met onze club aan een geweldig parcours bezig. De afgelopen 25 jaar zijn we de nummer drie in België inzake prijzen en de laatste vijf seizoenen inzake resultaten zelfs top twee. Dat realiseren we in een veranderd voetballandschap, waar er heel veel investeerders zijn. Wij doen het bij Genk met eigen middelen."

De afgelopen jaren was er een groot trainersverloop bij Racing Genk. Dit nieuwe contract tot medio 2026 voor Vrancken moet daar een einde aan brengen. "We slaagden er de afgelopen jaren moeilijk in om trainers langer aan ons te binden. Er zijn trainers gepasseerd die niet altijd bij ons DNA pasten, of trainers die andere ambities hadden. Met Wouter hebben we een trainer die onze principes doortrekt op het veld. We hebben een geweldige coach en technische staf. De wedstrijd op het veld van Anderlecht is hoe wij het graag zijn. Veel energie, kwaliteit aan de bal en die echte winnaarsmentaliteit.”

Vrancken gaat ook gesteund worden in mogelijke moeilijke tijden. "Wouter matcht met Genk. Ons DNA. We willen stabiliteit creëren en zullen ook in de moeilijke momenten achter hem staan. Als er zo een moment komt, dan mag je mij zeker contacteren. Dan zal ik naar deze persconferentie verwijzen."



VIJF PIJLERS

Racing Genk liet ook een aantal krachttermen los die het DNA van de club bepalen. "Wouter gaat betrokken in de clubvisie en daar steunen we op een aantal pijlers. Samen Genk: De energie van de bank wordt overgezet naar het team. Het is een hecht team. Dat is voor mij Samen Genk. Passie: Dat hij een coach vol met passie is, dat moet ik jullie wellicht niet meer vertellen (lacht). Wouter is één van de eersten en één van de laatsten op club. Winnaar: Wouter is een winnaar en het is die winnaarscultuur die wij in de club willen blijven behouden. Maar een winnaar zijn is niet enkel een partij winnend afsluiten, maar de coach staat ook altijd achter zijn spelers. Hij neemt hen in bescherming. Wouter is daar zeer sterk in. Trots zijn hoeft geen uitleg. Je moet fier zijn om voor Genk te spelen en het aanzien als een topclub. Creatief: we hebben niet de grootste middelen, maar we zijn creatief. De coach wordt betrokken van boven tot beneden. Het transferbeleid blijft zoals het nu is. Er is een sportieve commissie en Wouter zit daar bij. Dat gaan we zo laten."

Wouter Vrancken was uiteraard ook heel tevreden met dit nieuwe engagement. "Toen ik naar Genk kwam was het voor mij vooral belangrijk dat zij mij echt wilden. Dat gevoel had ik meteen bij deze topclub en dat goede gevoel is eigenlijk nooit weggegaan. Het is zeer aangenaam werken met de mensen binnen de club. Er wordt hard gewerkt, maar als de werkomgeving goed is, dan is dat ook altijd leuk meegenomen. Dit is een mooi moment om een engagement naar elkaar toe uit te spreken."

Genk gaat Vrancken steunen én de middelen geven om de het team om op dit hoge niveau te houden. "Een uitbreiding van de technische staff? Je kan verder blijven gaan, maar dat is momenteel niet aan de orde. We zitten met een goede staff. Iedereen pakt zijn verantwoordelijkheid. Of ik de deur sluit dat ik ooit voor een andere Belgische club werk? De intenties zijn er om op langere termijn samen te werken. Ikzelf kan uiteraard geen deuren dichtsmijten natuurlijk, maar mijn ambities liggen ook zeer hoog." Lees: Vrancken heeft geen interesse om Genk zoals Philippe Clement te verlaten voor een ander Belgisch team. De volgende stap moet het buitenland zijn.



VISIE DOORTREKKEN VIA DE JEUGD

De Condé gaf ook meer uitleg over de beslissing om het contract van onbepaalde duur om te zetten naar een contract tot medio 2026. "Een langere datum is goed voor het gevoel. Onbepaalde duur is zo iets zwevend. Nu geven we duidelijk aan dat we met elkaar verder willen op de lange termijn. Of er een clausule is? Er zijn bepaalde afspraken gemaakt, de inhoud van het contract gaan we hier niet bespreken. De buitenwereld kan misschien denken dat dit plots komt en omdat we eerste staan. Maar de voorzitter had na een aantal matchen ook al het idee dat we het anders moesten aanpakken."

Croonen pikte daarop in. “Kijk, het zit zeer goed en het was snel duidelijk dat er aan beide kanten de intentie was om op de lange termijn samen te werken. Daarom leggen we dat nu vast tot 2026. We willen resultaten behalen, maar ook in de diepte het maximale van de club benutten. We voelden al vroeg aan dat dit iets speciaals was en we stapten al snel naar Wouter om eens te praten."

Vrancken gaat ook mee betrokken worden bij de jeugdwerking. "Er gaat niet veel veranderen, maar er wordt meer gewicht gegeven aan de principes voor de eerste ploeg. Dat is het belangrijkste." Het slotwoord daarover was voor De Condé. “Het is de bedoeling om deze spelprincipes vanaf de U15 door te trekken. Bovendien willen we onze pijlers doortrekken in héél de club, op elk domein."

Claudio Reulens

Gaat Genk uitgroeien tot dé uitdager van Club de komende jaren?

Meest recent

Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

14
14
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

75
75
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

30
30
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

176
176
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

15
15
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

322
322
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

141
141
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

43
43
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

424
424
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

92
92
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

96
96
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

50
50
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

194
194
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

114
114
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

93
93
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

164
164
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

179
179
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

145
145
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

144
144
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

279
279

Meer sportnieuws