Genk-sterkhouder heeft WK-selectie helemaal beet

door
Genk-sterkhouder heeft WK-selectie helemaal beet

Bij KRC Genk trekt men ongetwijfeld met een uitstekend gevoel de WK-break in. De Limburgers staan stevig aan de leiding in onze competitie, en enkele sterkhouders vaardigen ook hun land af in Qatar. Met Angelo Preciado (Ecuador) en Bilal El Khannouss (Marokko) waren al twee spelers zeker van hun selectie. Vanavond voegde zich nog een nummer drie toe aan dat rijtje. 


Zo heeft Gerardo Arteaga zijn selectie voor de nationale ploeg van Mexico beet. De linksachter van KRC Genk maakt deel uit van de 26-koppige selectie van Gerardo Martina. Gezien het basisstatuut van Arteaga bij de Mexicanen, was die selectie echter een formaliteit voor de 'Genkie'. Naast Arteaga is het bij Mexico ook vooral uitkijken naar sterspelers als Hirving Lozano en Edson Alvarez. Ook oudgediende Andres Guardado (36 jaar en 179 interlands) is van de partij. 

Gerardo Arteaga is bij KRC Genk dit seizoen één van de sterkhouders. De Mexicaan maakt steevast deel uit van het type-elftal van Wouter Vrancken, en was dit seizoen ook al bepalend bij enkele doelpunten. Met twee doelpunten en een assist zijn de statistieken van Arteaga dus niet min. Volgens Transfermarkt bezit de Mexicaan ondertussen ook een marktwaarde van vijf miljoen euro. 

Trainingsperiode gevolgd door vakantie

Bij KRC Genk mogen de spelers echter nog niet op vakantie. Zo worden er deze week immers nog twee trainingssessies gehouden bij de Limburgers. Nadien krijgen de spelers die geen interlandverplichtingen hebben een tiental dagen vrijaf. Naast de drie WK-gangers hebben ook Onuachu (Nigeria), Hrosovsky (Slowakije), Nemeth (Hongarije), Munoz en Cuesta (allebei Colombia) ook nog interlandverplichtingen. Zij moeten allen aan de bak in vriendschappelijke duels. 

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Zal Mexico verrassen op het WK?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

3
3
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

4
4
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

15
15
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

100
100
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

60
60
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

267
267
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

184
184
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

101
101
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

83
83
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

69
69
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

61
61
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

241
241
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

132
132
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

123
123
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

37
37
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

354
354
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

153
153
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

433
433
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

577
577
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

392
392

Meer sportnieuws