Krijger Alderweireld: "Speel met mijn hart om België trots te maken"

62 stemmen
Krijger Alderweireld:

De Rode Duivels reizen dinsdag door naar Koeweit, waar ze de laatste hand zullen leggen aan de voorbereiding op de eindronde van het WK in Qatar. Voor een aantal spelers wordt dat wellicht hun laatste kans op succes tijdens een wereldbeker. Dat is ook voor Toby Alderweireld het geval.


De verdediger van Antwerp FC heeft inmiddels al 33 lentes op de teller staan, voor het wordt het zijn derde eindronde van een wereldkampioenschap. In een Tweet na de bekendmaking van zijn selectie liet Alderweireld zelfs verstaan dat dit wellicht zijn laatste grote tornooi als international wordt. Maar dat nuanceerde hij zondag na de competitiematch op Club Brugge.

Zo liet Alderweireld verstaan dat hij nog geen beslissing heeft genomen over zijn toekomst bij de nationale ploeg. Maar stoppen is voorlopig niet aan de orde. "Ik ga gewoon het WK in alsof het mijn laatste is", reageerde hij bij Sporza. "Ik bekijk het toernooi per toernooi. Normaal gezien wordt het mijn laatste WK, maar ik denk niet aan stoppen."

ALLES AAN DOEN
In ieder geval is Alderweireld bereid om zijn hoofd te leggen voor een goed resultaat. Hij moet dan ook één van de dragende krachten worden. "We gaan er alles aan doen. Ik ga daar met mijn hart spelen, en ik denk iedereen, om België trots te maken. En dan willen we zover mogelijk geraken. Het is een cliché, maar we moeten het wedstrijd per wedstrijd bekijken. We hebben een fantastische groep, laten we met het hele land achter de ploeg staan", voegde hij er aan toe bij Eleven Sports.

LEES OOK: Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Alderweireld moet een basisspeler zijn op het WK ...

Meest recent

Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

8
8
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

14
14
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

66
66
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

65
65
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

145
145
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

66
66
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

395
395
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

55
55
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

42
42
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

277
277
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

44
44
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

108
108
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

31
31
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

74
74
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

118
118
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

156
156
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

183
183
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

519
519
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

250
250
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

950
950
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

108
108
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

232
232
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

406
406

Meer sportnieuws