Krijger Alderweireld: "Speel met mijn hart om België trots te maken"

door
Krijger Alderweireld:

De Rode Duivels reizen dinsdag door naar Koeweit, waar ze de laatste hand zullen leggen aan de voorbereiding op de eindronde van het WK in Qatar. Voor een aantal spelers wordt dat wellicht hun laatste kans op succes tijdens een wereldbeker. Dat is ook voor Toby Alderweireld het geval.


De verdediger van Antwerp FC heeft inmiddels al 33 lentes op de teller staan, voor het wordt het zijn derde eindronde van een wereldkampioenschap. In een Tweet na de bekendmaking van zijn selectie liet Alderweireld zelfs verstaan dat dit wellicht zijn laatste grote tornooi als international wordt. Maar dat nuanceerde hij zondag na de competitiematch op Club Brugge.

Zo liet Alderweireld verstaan dat hij nog geen beslissing heeft genomen over zijn toekomst bij de nationale ploeg. Maar stoppen is voorlopig niet aan de orde. "Ik ga gewoon het WK in alsof het mijn laatste is", reageerde hij bij Sporza. "Ik bekijk het toernooi per toernooi. Normaal gezien wordt het mijn laatste WK, maar ik denk niet aan stoppen."

ALLES AAN DOEN
In ieder geval is Alderweireld bereid om zijn hoofd te leggen voor een goed resultaat. Hij moet dan ook één van de dragende krachten worden. "We gaan er alles aan doen. Ik ga daar met mijn hart spelen, en ik denk iedereen, om België trots te maken. En dan willen we zover mogelijk geraken. Het is een cliché, maar we moeten het wedstrijd per wedstrijd bekijken. We hebben een fantastische groep, laten we met het hele land achter de ploeg staan", voegde hij er aan toe bij Eleven Sports.

LEES OOK: Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

Alderweireld moet een basisspeler zijn op het WK ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

61
61
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

15
15
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

126
126
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

37
37
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

68
68
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

70
70
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

81
81
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

47
47
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

392
392
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

64
64
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

182
182
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

106
106
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

436
436
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

190
190
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

110
110
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

271
271
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

177
177
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

315
315
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

549
549
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

264
264
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

135
135
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

370
370
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

186
186
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

102
102
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

68
68

Meer sportnieuws