Krijger Alderweireld: "Speel met mijn hart om België trots te maken"

door
Krijger Alderweireld:

De Rode Duivels reizen dinsdag door naar Koeweit, waar ze de laatste hand zullen leggen aan de voorbereiding op de eindronde van het WK in Qatar. Voor een aantal spelers wordt dat wellicht hun laatste kans op succes tijdens een wereldbeker. Dat is ook voor Toby Alderweireld het geval.


De verdediger van Antwerp FC heeft inmiddels al 33 lentes op de teller staan, voor het wordt het zijn derde eindronde van een wereldkampioenschap. In een Tweet na de bekendmaking van zijn selectie liet Alderweireld zelfs verstaan dat dit wellicht zijn laatste grote tornooi als international wordt. Maar dat nuanceerde hij zondag na de competitiematch op Club Brugge.

Zo liet Alderweireld verstaan dat hij nog geen beslissing heeft genomen over zijn toekomst bij de nationale ploeg. Maar stoppen is voorlopig niet aan de orde. "Ik ga gewoon het WK in alsof het mijn laatste is", reageerde hij bij Sporza. "Ik bekijk het toernooi per toernooi. Normaal gezien wordt het mijn laatste WK, maar ik denk niet aan stoppen."

ALLES AAN DOEN
In ieder geval is Alderweireld bereid om zijn hoofd te leggen voor een goed resultaat. Hij moet dan ook één van de dragende krachten worden. "We gaan er alles aan doen. Ik ga daar met mijn hart spelen, en ik denk iedereen, om België trots te maken. En dan willen we zover mogelijk geraken. Het is een cliché, maar we moeten het wedstrijd per wedstrijd bekijken. We hebben een fantastische groep, laten we met het hele land achter de ploeg staan", voegde hij er aan toe bij Eleven Sports.

LEES OOK: Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Alderweireld moet een basisspeler zijn op het WK ...

Meest recent

Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

12
12
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

36
36
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

289
289
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

140
140
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

329
329
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

444
444
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

292
292
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

314
314
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

324
324
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

106
106
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

109
109
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

66
66
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

359
359
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

205
205
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

472
472
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

41
41
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

511
511
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

223
223
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

390
390
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

135
135
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

251
251
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

147
147
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

192
192
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

200
200

Meer sportnieuws